Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Laik jakie narty?


sushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że jest to mój pierwszy post pragnę się ze wszystkimi przywitać i życzę więcej śniegu na stokach;)

Chciałbym kupić sobie narty tylko nie wiem jakie :) zaraz wszystko opiszę w forumowej ankiecie ;)

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 21 lat

3. Waga - ok 85kg

4. Wzrost - 182cm

5. Na nartach jeździłem przez ok 11 godzin :)

6. Moje umiejętności określam na 1, pochodzę z Augustowa dosyć dobrze pływam na nartach wodnych, chciałem spróbować jazdy na zimowych ale mam problem z panowaniem nad prędkością :) i chce wybrać się na jakiś wyjazd żeby ktoś dobrze nauczył mnie jeździć

7. Moje buty to - nie wiem jakieś z wypożyczalni miałem

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - też z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - jakaś spokojna tylko po stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - nie mam nic konkretnego

11. Mój budżet na narty to około - ok 200zł narty z wiązaniami i może butami ;P

Mam zamiar na ferie wyjechać ze znajomymi w góry pojeździć, pouczyć się pobawić trochę na stoku. Żeby zminimalizować koszty chce kupić swoje narty (tylko używane), w mojej okolicy jest mały ośrodek gdzie mógłbym potem wyskoczyć na jeden dzień trochę poćwiczyć;) Proszę o jakieś porady przeglądałem trochę allegro i widziałem że są jakieś komplety w cenie dla mnie osiągalnej ale nie wiem jaki typ nart byłby najlepszy dla mnie na początek do nauki i tu proszę o jakieś wskazówki. Za 200zł chciałbym narty z wiązaniami i może z niewielką dopłatą jeszcze buty. Może ktoś ma do sprzedania takie właśnie narty to proszę o informację.

Wiem że jest to któryś tam temat z praktycznie takim samym pytaniem ale nie umiem sam podjąć decyzji temu napisałem tego posta

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200 zl ciezko Ci bedzie kupic cos rozsadnego (choc jak widac na przykladzie Johny_narciarz - da sie :) )

moja sugestia jest taka, zebys ten budzet, przeznaczyl na wygodne i dobrze dopasowane buty. sam okreslasz sie jako osoba poczatkujaca, dopiero co stawiajaca pierwsze kroki. koszt wypozyczenia 6 dniowego nart, to ok 150 zl. przez ten czas, mozesz sprobowac kilka par, dlugosci i sprawdzic na czym Ci lepiej. jesli spedziles dopiero 11 godzin na nartach, to wg mnie jest to za wczesnie by myslec o zakupie desek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a tak chciałem mieć swoje narty :P

w moim wypadku w odległości ok 40km mam górkę z wyciągiem itp takie "mini góry" :) jest tam jedna wypożyczalnia i z tego powodu ceny mają ogromne ok 70zł za dzień za komplet co jest bardzo drogo, mając swój sprzęt kupuje za 30zł karnet na wyciąg na dobę + transport i mogę sobie pojeździć do woli praktycznie. Jakich nart powinienem szukać?? Przy zachowaniu założenia że mają być jak najtańsze podpowiedzcie mi jak możecie za jakimi nartami powinienem się rozglądać, zorientuje się ile one kosztują i może zwiększę budżet :) a jak okażą się za drogie to zostanę przy wypożyczalni.

Dziękuje za pomoc

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witamy na forum,po pierwsze Twój budżet nie pozwoli kupić Ci dobrej ,rozwojowej nartki np.fischer progresor 7 lub rossignol zenith 6-8 o długości 170 -175,nie wspominając o butach.Ja na Twoim miejscu pierwsze bym wypożyczył sprzęt i zainwestował w instruktora :wink:

Instruktorzy maja ceny kosmiczne np.70zł za godzinę w Harendzie:eek: Dla kogoś kto dysponuje tak skromnym budżetem to ruina finansowa a nie inwestycja. Poczytaj forum, pooglądaj filmiki , wypożycz sprzęt i i ucz się sam na stoku:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki zestaw też nadawałby się do nauki http://allegro.pl/k16-narty-buty-rossignol-zethys-exalt-170cm-i2028523423.html tylko że tu pewnie aukcja skończy się ok 400zł

i jeszcze takie coś znalazłem w okolicy http://tablica.pl/oferta/narty-atomic-izor-75-168cm-IDxLc3.html

Edytowane przez sushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z własnego doświadczenia (najpierw kupiłem dopasowane nowe buty), przede wszystkim kup buty namacalnie czyli mierząc a nie patrząc na rozmiar, w ostateczności przymierz jakieś w sklepie a potem znajdź je w necie, kupując używane buty mogą się trafić "rozbite" i takie tylko do przymierzenia!!!

Narty kupiłem używki w następnym (po drugim sezonie jazdy) na alledrogo po sezonie można trafić okazję, a każdy model możesz sprawdzić w necie czytając czy to narta dla początkujących allround/allmountain np. na skionline na portalu w dziale z nartami z poprzednich sezonów.

Co do długości to w tej grupie nart szukaj ok.170-175cm.

Oczywiście za 200 pln możesz trafić okazję lub kapcia :cool:: trzeba mieć szczęście lub doświadczenie :D

Edytowane przez pieczara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem trochę aukcje i polecam ci te elany górna pólka, swego czasu to była naprawde nowość i miał być przełom i kosztowały sporo , te są za naprawdę psie pieniądze wg mnie za darmo. 14 to był chyba najwyższy model z tych nart Zwróć uwagę na promień skrętu chyba w aukcji podawanych jedne miał R17-(bardziej do zjazdu-giganta) szukaj mniejszych R

a co do długości jak chcesz się rozwijać nie brał bym nart dłuższych niż 165cm ( elany są 168 ale to okazja i cena) wg mnie bardzo perspektywiczne dla ciebie,

wiazania rental

w wypożyczalni narty ViP topowe niestety też kosztuja taniej są ale najczęściej jakieś stare modele Allroundowe

http://allegro.pl/narty-elan-speedwave-14-dual-titanium-168-cm-i2020159671.html

do poczytania http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1783&id_modelu=2316

Edytowane przez gorny7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty radzisz :frown::,przecisz to nie jest narta dla osoby która zaczyna jeżdzić

Po sześciokrotnym wypożyczeniu sprzetu (za drogo wychodziło) kupiłem nowe Blizzardy Gforce gthree 167cm r 14m i daje radę .Powiem więcej polubiłem te narty.Jest młody i da radę nawet na trudniejszych nartach . Musi w sezonie więcej jeździć !10-12 wyjazdów w sezonie . Dużo czytać ze zrozumieniem o narciarstwie zjazdowym. Mniej słuchać przemądrzałych starych narciarzy uznających jazdę skrętem ciętym za wygłupy. Mam takiego w rodzinie. Forum jest dobre i filmiki na nim.To moje zdanie też początkującego, 20 wyjazdów po około 4 godziny razem 80 godzin na nartach, no i 54lata na karku. Młody ,pojętny na dzisiejszych łatwych nartach uczy się błyskawicznie.

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sześciokrotnym wypożyczeniu sprzetu (za drogo wychodziło) kupiłem nowe Blizzardy Gforce gthree 167cm r 14m i daje radę .Powiem więcej polubiłem te narty.Jest młody i da radę nawet na trudniejszych nartach . Musi w sezonie więcej jeździć !10-12 wyjazdów w sezonie . Dużo czytać ze zrozumieniem o narciarstwie zjazdowym. Mniej słuchać przemądrzałych starych narciarzy uznających jazdę skrętem ciętym za wygłupy. Mam takiego w rodzinie. Forum jest dobre i filmiki na nim.To moje zdanie też początkującego, 20 wyjazdów po około 4 godziny razem 80 godzin na nartach, no i 54lata na karku. Młody ,pojętny na dzisiejszych łatwych nartach uczy się błyskawicznie.
Przecież ja się nie upieram żeby kolega wypożyczał narty,ale też nie chce żeby się znięchęcił po pierwszym dniu jazdy a poza tym od kiedy jazda skrętem ciętym to wygłupy,przeciż dzisiejsze narty są do tego stwożone ,to nie ołówki z minionej epoki na których zamiatało się tyłami
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Janka skoro panowie polecacie mu do nauki narty 175 to- dziękuje .

Przy wąskich trasach na takich długich nartach z dużym promieniem będzie miał ciężko i na pewno technika nie pójdzie do przodu. jeżdzić jeżdzić, pytać obserowawć itp .Jak go stać to może wziąść instruktora na 2-3lekcje. ma narty w domu jedzie kiedy chce, nie marnuje czasu na wypożyczalnie w wieku 21 trzeba już więcej wymagać

P.s na Yuu tube mój ulubiony film

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzisiejszych nartach trochę wiem i wykorzystuję ich budowę ( coraz lepiej) i dlatego jeżdżę coraz lepiej (opinia przeważającej części rodziny) . Są uparciuchy ,do których prawda nie chce trafić . Jak się jeździło 30 lat na prostych nartach w zupełnie inny sposób (całkiem dobrze) to nawet mając od dwóch sezonów narty taliowane o r chyba 16 czy 17m dalej uważa się tych jeżdżących ,,tak jak chce narta'' za wariatów jeżdżących na zabicie (to nie moje określenie). Piszę o mężu siostry. W tym sezonie daruję sobie wspólne wyjazdy mimo,że to dla mnie dużo wygoda (ma samochód). Do tematu. Młody tak szybko się nie zniechęci a na własnych nartach wyjazdy wyjdą mu dużo taniej. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promień narty nie świadczy o tym czy na nich łatwo czy trudno skręcać, często jest tak, ze narty o większym R skręcają łatwiej. Rady w stylu "bierz narty o jak najmniejszym promieniu" są po prostu kiepskie, do nauki narty na ten wzrost i budowę nie powinny być krótsze niż 170 cm, nauka na nartach krótszych będzie pozornie łatwiejsza ale będzie prowadzić do nabierania złych nawyków. Promień narty np 17 m przy długości 175 cm jest dosyć umiarkowany a jazda na tego typu nartach jest dosyć łatwa, na pewno łatwiejsza niż na nartach slalomowych czy sc z promieniem 12-13m, na takich nartach też łatwiej się uczy jazdy, optymalne narty do nauki to 170 cm i promień 15-16m. Nauka na topowych, twardych nartach to też hasło z cyklu "młody jest to da radę", tylko tu chodzi o szybkie postępy i sprzęt to umożliwiający a nie wadzenie się z oporem materii.

Na mały budżet lepiej kupić własne narty - model do nauki bez większego znaczenia, byle były w niezłym stanie i nie były zbyt krótkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Janka skoro panowie polecacie mu do nauki narty 175 to- dziękuje .

Przy wąskich trasach na takich długich nartach z dużym promieniem będzie miał ciężko i na pewno technika nie pójdzie do przodu. jeżdzić jeżdzić, pytać obserowawć itp .Jak go stać to może wziąść instruktora na 2-3lekcje. ma narty w domu jedzie kiedy chce, nie marnuje czasu na wypożyczalnie w wieku 21 trzeba już więcej wymagać

P.s na Yuu tube mój ulubiony film

To mam na myśli http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14681-pierwszy-kontakt-z-fischer-progressor-9?p=145942#post145942
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie postanowienia mam takie:

studiuje w Białymstoku i z tego powodu zainteresowałem się nartami http://tablica.pl/oferta/narty-atomic-izor-75-168cm-IDxLc3.html oferta jest aktualna mogę obejrzeć z racji że długo ogłoszenie stoi i nikt nie kupił może uda się wynegocjować trochę niższą cenę i odpadają koszta transportu:) czytałem że narty są dla początkujących, mówiliście o nartach co najmniej 170 te są 168 dla mnie to 2cm różnicy nie wiem czy w jeździe i nauce to duża różnica? Ze zdjęć narty nie wyglądają na bardzo zniszczone. Czy wg was to o czym piszę ma sens?

Pozdrawiam, dzięki wielkie za pomoc

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli narty są w stanie w miarę ok (krawędzie o jeszcze niezłej grubości, ślizgi ze zdjęć wyglądają nie najgorzej ale też trzeba im się w realu przyglądnąć dokładnie) to to ma sens, długość akceptowalna a sam model cieszył się uznaniem i był dobrze oceniany przez użytkowników. Do nauki jak znalazł, pojeździsz sezon-dwa, poduczysz się i wtedy przyjdzie czas na zakup czegoś lepszego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie postanowienia mam takie:

studiuje w Białymstoku i z tego powodu zainteresowałem się nartami http://tablica.pl/oferta/narty-atomic-izor-75-168cm-IDxLc3.html oferta jest aktualna mogę obejrzeć z racji że długo ogłoszenie stoi i nikt nie kupił może uda się wynegocjować trochę niższą cenę i odpadają koszta transportu:) czytałem że narty są dla początkujących, mówiliście o nartach co najmniej 170 te są 168 dla mnie to 2cm różnicy nie wiem czy w jeździe i nauce to duża różnica? Ze zdjęć narty nie wyglądają na bardzo zniszczone. Czy wg was to o czym piszę ma sens?

Pozdrawiam, dzięki wielkie za pomoc

Michał

Jak masz możliwość sprawdzenia narty osobiście to jak najbardziej tak,wszechstronna narta ma dobre trzymanie krawędzi,zapewni Ci komfortwą jazdę przy małym nakładzie sił,nie zapomnoj o bucikach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o butach pamiętam jak najbardziej ;) obejrzę te narty i ew kupie w niedziele lub poniedziałek i na pewno dam znać co wyszło :) potem zacznę poszukiwania butów i też pewnie będę miał do was pytania, teraz czytam jakieś artykuły na temat kupowania używanych nart i oceny ich stanu;)

Dzięki wielkie,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku poradzili chłopu długie narty i co .. i sam do tego doszedł ze są za długie chociaż próbują go z tego wyprowadzic ze jest ok. W tym wątku ktoś napisał że on ma 190cm to narty 180cm to normalne do tego wzrostu. a dla mnie to zły tok rozumowania przy nauce.

Jak się uczy to przy sushi -jego wzroście 160-165cm z R 14-15 (jak będzie mniejszy to też ok)

Jak się nauczy i będzie chciał jeżdzić bardziej zjazdy to może sobie wziąść dłuższe albo mieć kilka par nart.

Polemizuje czy nauka i jazda na 175cm z R!7 jest łatwiejsza niż na slalomce 160-165 z R13 przy wzroście 182 cm.

Pytanie jest tez nauki czego? jak chce się uczyć jeżdzić Carvingowo i szybko robić postępy to bierz krótkie, Jak chce się jeżdzić ślizgiem turystycznie to narta nie ma znaczenia.

te Izory są ok- mogły być tylko krótsze

Edytowane przez gorny7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...