Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle - podzielmy się swoimi doświadczeniami


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Mnie nie. :biggrin:

Racz jednak wziąć pod uwagę, że ja już osiągnąłem wiek, w którym można być sybarytą.

Wiec jak warunki na stoku nie są prawie idealne, czas spędzam przy kominku, ze szklanicą w ręku i butelką w zasięgu działania.

A poważnie, kilka razy mocno wiało, ale mi było wręcz komfortowo. W połączeniu z obowiązkową kominiarką, nawet specjalnie wiatru nie czuć, bo przyłbica zasłania znacznie więcej niż gogle a i kask robi się wtedy kulisty.

Prawdziwej "purgi" jednak na stoku udało mi się uniknąć. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam,

kilkakrotnie w całym wątku pojawiały się zwroty "gogle/szybki rozjaśniające". Ktoś pisał już, że to uproszczenie i nie ma szybek rozjaśniających, a ja chciałem tylko o tym przypomnieć, żeby ludzie nie zostali wprowadzeni w błąd. Najwięcej światła przepuszczają szybki bezbarwne ("Clear" itp), ale i one potrafią troszkę tego światła zatrzymać.

Można mówić z kolei o zwiększeniu kontrastu w trudnych warunkach, np. w chmurach, kiedy wszystko się zlewa, nie można rozpoznać pochylenia terenu ani nierówności czy rodzaju śniegu. Ja właśnie takich potrzebuję i mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z porównania szybek jasnożółtych i jasnoniebieskich?

Ja przed poprzednim sezonem zaopatrzyłem się w gogle Carrera Kimerik z szybką polaryzującą Polar-C. Wcześniej używałem tylko ciemnych półgogli Campusa i zmianę odczułem na plus. Chociaż i tak wszystko było w porządku, to czasami pamiętam szukałem właściwej pozycji gogli na facjacie. Najwygodniej było mi kiedy je przesuwałem lekko na czoło, wtedy siedziały najlepiej na nosie, ale z kolei widoczność w dół trochę spadała. Kiedy opuszczałem niżej na nos, to widoczność OK, ale lekko blokowały nos. W tym roku dokupiłem kask i jest po prostu idealnie. Gogle opierają się lekko o kask, ale więcej o twarz. Nie ma mowy o uciskaniu i parowaniu, pozycja jest idealna.

Te moje gogle z szybką polaryzującą są bardzo fajne na większość warunków, ale wybitnie dobre na słońce. Jednak we mgle, w chmurach czy ogólnie przy niskim/rozproszonym świetle mimo lekkiej poprawy kontrastu, trochę przyciemniają i wychodzi na to samo co bez gogli. Szukam zatem drugiej pary do słabego światła, z szybką która nie przyciemni zbyt mocno ale za to poprawi kontrast. Pytanie żółta czy niebieska szybka?

Gdyby ktoś szukał dobrze dopasowanego kompletu, to polecam gogle Carrera Kimerik oraz kask Carrera Lance Air Race. Ja szukałem końcówek z poprzednich sezonów i wyhaczyłem obydwie rzeczy po około 200zł. Sprawdziłem też, że Kimerik pasują na kask Carrera Thunder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...