Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mały problem z butami atomic


rondoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siedzę właśnie w moim bucie narciarskim atomic 8tech series 90 i się zastanawiam czy iść do sklepu przymierzać jakieś inne. Mam taki problem że w kapcach zrobiły się dziury przy dużych paluchach i nie wiem do końca dlaczego. Odpowiedź która się wszystkim nasuwa jest błędna gdyż zawsze przed wyjazdem na narty obcinam paznokcie :P

A teraz konkret o co chodzi. Jeżdżę różnymi stylami, jeden z nich to taki raz na przodach raz na tyłach. Czasami jak jeżdżę na tyłach to te duże paluchy mnie pobolewają, a czasami jak się wyglebię albo źle wyląduję po jakimś niewielkim skoku to moje duże palce stóp doznają już silniejszego bólu. Teraz gdy mocno próbuję przesunąć stopę w przód też czuję ucisk (oczywiście na zapiętym bucie). Poradźcie mi czy wy też tak macie w pewnych ekstremalnych ustawieniach stopy. Nie wiem czy nie mam za małych butów, jeżdżę w nich już 4 lata i odrobinę mnie to denerwuje. Niektórzy mówią że mają ekstra buty wygodne a ja tego nigdy nie zaznałem zbytnio. Dodam że ogólnie buty mam wygodne tylko te palce mnie denerwują bo zniechęciło mnie to do skakania na nartach (próbowałem freestylu) ale przy większości wypadków tak mnie bolały paluchy że no... bolały na prawdę :) .

Od spodu buta mam dwa napisy 29,5 oraz 30. Nie wiem co końca o co chodzi bo zawsze myślałem że te buty to 29,5 przynajmniej tak było na naklejce dopóki się nie odkleiła. Buty do chodzenia kupuję zwykle 45-46. Czekam na rady czy iść mierzyć nowe buty czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w bucie wewnętrznym, tj. we wkładce masz dziury, to w mojej opinii taka wkładka jest do wywalenia. To raz. Jeżeli but ciśnie cie w palcach, to są w mojej opinii dwie możliwości. Po pierwsze masz za małego buta. Chociaż jeżeli przyjąć, że buta zwykłego masz 45-46, to rozmiar 29,5 wydaje się odpowiedni. Oczywiście nie wiem jak z tymi rozmiarami jest w atomicu i rozumiem, że mogą być różnice w numeracji, ale wydaje mi się, że but jest na długość dobry. No to może masz, po drugie, nietypową stopę, np. szeroką na podbiciu i wkładkę masz za wąską. Nie napisałeś, jak jest w tym bucie szerokość wkładki, 100/102 mm? I i już na koniec, wydaje mi się, że buty intensywnie używane (patrz dziura we wkładce) przez 4 sesony, chyba powoli nadają się do wymiany. Wtedy możesz sobie dopasować buty do potrzeb, np. do skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moje rady:

1/ Buty czteroletnie są prawdopodobnie na granicy, kiedy trzeba je bedzie wymienić

2/ Tańsza wersja to zrobienie wkładki custom pod stopę. Stopa nie bedzie się przesować w bucie. Ważne, że wkładkę możesz zabrać później do nastepnych butów. Przy tak ustabilizowanej stopie wystarczy trochę wypchać skorupę z przodu w miejscu palucha. Nie wiem jak bardzo zniszczona jest wkładka, ale wypchanie skorupy powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz konkret o co chodzi. Jeżdżę różnymi stylami, jeden z nich to taki raz na przodach raz na tyłach. Czasami jak jeżdżę na tyłach to te duże paluchy mnie pobolewają, a czasami jak się wyglebię albo źle wyląduję po jakimś niewielkim skoku to moje duże palce stóp doznają już silniejszego bólu. Teraz gdy mocno próbuję przesunąć stopę w przód też czuję ucisk (oczywiście na zapiętym bucie).

Po prostu źle dopasowane buty. Zapięte a "Teraz gdy mocno próbuję przesunąć stopę w przód też czuję ucisk" tego dowodzi.

zrobienie wkładki custom pod stopę
- jest najlepszym pomysłem.

Wszyscy Ci co uważają , ze buty mają "perfekt" szybko odkryją ich wady jak pojeżdzą "stylem dowolnym" . W takim stylu noga zawsze znajdzie nie wygodne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykam

chcę zamknąć temat. Mierzyłem ostatnio dużo butów i wynika z tego że moje atomiki są po prostu za krótkie lub za słabo trzymają kostkę. We wszystkich innych mam tak samo oprucz tecnic phnx 12 (buty dobrze trzymają i w ekstremalnych pozycjach paluchy nie bolą). Może je kupię a może nie, ale moje stare buty są źle dobrane, za dużo luzu nad stopą, słabe trzymanie kostki, no i przez to stopa sie slizga i palce cierpią. Muszę jeszcze pożyczyć od brata moje stare tecnice które mu odsprzedałem bo mi masakrycznie wysiadały stopy ( pewnie dlatego że były dosyć wąskie - tecnica diablo ultrafit) i sprawdzić czy w warunkach domowych możliwe jest wywołanie silnego bólu stóp. Tamte buty wcisnął mi pewien pijak w małym sklepie w sosnowcu jak jeszcze byłem młody. Twierdził że but idealny dla mnie a ja mam szeroką stopę (w sumie to płaskostopie). Trzeba uważać na niektórych sprzedawców. Przez przykre doświadczenie z tecnicami kupiłem buty mocno szerokie i o dużej ogólnie objętości co też się okazało złym strzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...