Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

X Bionic - najlepszy - prawda czy fałsz ?


jesku

Rekomendowane odpowiedzi

Bielizna termoaktywna z najwyzszej półki z licznymi nagrodami, testami etc. To tylko fragment pochwał na stronach oferujących ten rodzaj bielizny.

Opinii użytkowników niestety bardzo skąpo. Zatem dzisiaj najlepsza bielizna to X Bionic - prawda czy fałsz? :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same wątpliwości, ostatnio zakupiłem http://www.termoaktywne.net.pl/product-pol-20500-Koszulka-z-dlugim-rekawem-EA-EVO-Man-X-BIONIC.html niestety nie sprawdziłem jej jeszcze w boju ale porównując do brubecka thermo to wygląda zdecydowanie lepiej i chyba będzie tak jak pisano wcześniej na forum, że nie trzeba stosować drugiej warstwy, jedynie przy bardzo niskich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielizna termoaktywna z najwyzszej półki z licznymi nagrodami, testami etc. To tylko fragment pochwał na stronach oferujących ten rodzaj bielizny.

Opinii użytkowników niestety bardzo skąpo. Zatem dzisiaj najlepsza bielizna to X Bionic - prawda czy fałsz? :cool::

Tu jest nasz test. Osobiście uważam, że jest to najlepsza bielizna na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Bionic za bardzo "ściska" .

Ale przecież o to chodzi, żeby uciskać tam gdzie trzeba. Dla przykładu: jest taka firma Skiins, która produkuje bieliznę aktywna. Filozofia działanie tej bielizny opiera się na ucisku odpowiednich partii ciała, przez co stymulowany jest obieg krwi, a co za tym idzie utrzymywana odpowiednia temperatura ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież o to chodzi, żeby uciskać tam gdzie trzeba. Dla przykładu: jest taka firma Skiins, która produkuje bieliznę aktywna. Filozofia działanie tej bielizny opiera się na ucisku odpowiednich partii ciała, przez co stymulowany jest obieg krwi, a co za tym idzie utrzymywana odpowiednia temperatura ciała.

Majtki też robią? :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same wątpliwości, ostatnio zakupiłem http://www.termoaktywne.net.pl/product-pol-20500-Koszulka-z-dlugim-rekawem-EA-EVO-Man-X-BIONIC.html niestety nie sprawdziłem jej jeszcze w boju ale porównując do brubecka thermo to wygląda zdecydowanie lepiej i chyba będzie tak jak pisano wcześniej na forum, że nie trzeba stosować drugiej warstwy, jedynie przy bardzo niskich temperaturach

Na pewno.

A zachowując włąściwe proporcje ceny do jakości to powinno być co najmniej 5 razy lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......najlepsza bielizna to X Bionic - prawda czy fałsz? :cool::

Co do bielizny to się nie wypowiem bo nie mam.

Używam Falke i jest bardzo dobra (komplet za 200zł).

Ale zakupiłem tej firmy skarpety narciarskie:

X-socks "ski-discovery" dla siebie i żony.

Moja opinia o nich niestety nie będzie zbyt pochlebna.

Moje odczucia:

1. mam w nich uczucie cierpnięcia stopy.

2. stopy mi marzną (nie jestem zmarzluchem).

Odczucia żony:

Jak u mnie tyle, że żona jest zmarzluchem:wink:

Dodam tu od razu, że grubością nie odbiegają od używanych dotychczas.

Ja używałem dotychczas no-name (różne), żona Berknera i Geze i nic takiego się nie działo.

Nie wiem jaka jest przyczyna.

Mojej żonie brat w Niemczech zakupił Falke, które przywiezie na marcowy wypad do Austrii.

Zobaczymy czy będzie różnica.

Jak przetestuje to zdam relację.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strbskim pleso w sklepie tuż przy kasach oferują komplet męski za 125 euro, damski za 129.

Ceny podobne jak na allegro jeżeli chodzi o najtańszy model energizer ale już najwyższy model jest ok. dwa razy droższy. To tak jakby mówić-porównywać ceny mercedesa nie mówią o jaki model chodzi, bez przedstawienia konkretnego modelu dyskusja odnośnie marki czy ceny jest bezsensowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr-67, to masz odmienne zdanie od mojego co do skarpetek. Używam X-socks, na lato i zimę...na narty zakupiłem jako rezerwowe Berknera. Nie tanie bo z 60 zł za parę. Uważam że jakość "Soksów" jest o niebo lepsza, po 2 sezonach zachowują lepiej właściwości niż nowe Berknery. Wolę dołożyć 20-40 zł niż wkur...ać się na nową skarpetę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr-67, to masz odmienne zdanie od mojego co do skarpetek. ... Wolę dołożyć 20-40 zł niż wkur...ać się na nową skarpetę:)

Cześć, tu nie chodzi o moje zdanie.

W X-socksach po prostu źle mi się jeździ:biggrin:

Kupiłem je bo ludzie są z nich zadowoleni.

No niestety nam (mnie i żonie) nie podchodzą.

Autentycznie nogi napierniczają. Musimy po paru zjazdach odpinać buty.

Wcześniej tego nie mieliśmy (a buty te same).

Zobaczę jak z tymi Falke u żony (tym bardziej że z jakiegoś "angebotu" za 15E brat je wyszarpał).

Może jakieś kaprawe szłapy mamy:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem

Miałem podobny problem. Bardzo dopasowane Salomony (buty) i grube skarpety z bajeranckimi wklęsłościami i wypukłościami dopasowującymi do anatomii nogi. Niestety nogi były jak w imadle. Na goraco marek tych skarpet nie pamiętam. Proste rozwiązania są najlepsze. Od tego czasu kupuję tylko cienkie skarpety :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w dobrej, około 80.

Więc ponad 4,5 - tylko lub aż :)

Można jeździć Punto lub np Mercedesem klasą A (tez kilka razy droższy) główny cel ten sam przemieszczanie - więc pytanie po co kupować mercedesa skoro obydwa spełniają ten sam cel, podobnie z bielizną - kolega pyta się czy najlepszy więc po co wypowiadać się skoro nie ma się doświadczenia odnośnie X-bionica w porównaniu do innej bielizny.

Każda marka pozycjonuje produkt w swojej klasie cenowej, X-bionic w najwyższej - najdroższej, można rzec snobistycznej ale przypuszczam jak każdego byłoby stać też pewnie by sobie kupił to tak jak z drogimi samochodami większość jeździ fiatami, volkswagenami i twierdzi że kupno Bmw czy Porsche to bezsens ale w duchu mażą o takim wozie i jak byłoby ich stać to pewnie by sobie kupili. Brubeck jak wcześniej pisano na forum stał się marką popularną (masówką) i pytanie czy bielizna np o połowę tańsza nie będzie tak samo dobra jak Brubeck czy nawet wg niektórych lepsza ( uprzedzam nie neguję tej marki).

Czasami czytając forum dochodzę do wniosku że lobbiści już tu są - cenne są wypowiedzi takie jak Roobsa

z Odlo Evolution przegrywa tylko w jednym przypadku...komfort noszenia :) X Bionic za bardzo "ściska" .

czyli swoje własne wrażenia i doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć Punto lub np Mercedesem klasą A (tez kilka razy droższy) główny cel ten sam przemieszczanie - więc pytanie po co kupować mercedesa skoro obydwa spełniają ten sam cel, podobnie z bielizną - kolega pyta się czy najlepszy więc po co wypowiadać się skoro nie ma się doświadczenia odnośnie X-bionica w porównaniu do innej bielizny.

Każda marka pozycjonuje produkt w swojej klasie cenowej, X-bionic w najwyższej - najdroższej, można rzec snobistycznej ale przypuszczam jak każdego byłoby stać też pewnie by sobie kupił to tak jak z drogimi samochodami większość jeździ fiatami, volkswagenami i twierdzi że kupno Bmw czy Porsche to bezsens ale w duchu mażą o takim wozie i jak byłoby ich stać to pewnie by sobie kupili. Brubeck jak wcześniej pisano na forum stał się marką popularną (masówką) i pytanie czy bielizna np o połowę tańsza nie będzie tak samo dobra jak Brubeck czy nawet wg niektórych lepsza ( uprzedzam nie neguję tej marki).

Czasami czytając forum dochodzę do wniosku że lobbiści już tu są - cenne są wypowiedzi takie jak Roobsa

czyli swoje własne wrażenia i doświadczenia

Czytając Cię wprost rozumiem, że masz to doświadczenie, że jest 5 razy lepszy.

Ja tego nie neguję ani nie potwierdzam - podaje tylko proporcje cenowe. Faktycznie kolega o to nie pyta. Więc może niepotrzebnie zaśmiecam.

Ale to może niech On zdecyduje i mnie wyłączy ;)

Porównanie z samochodami takie "średnie". Bielizna to dodatek do jazdy - mniej lub bardziej istotny, ale jednak dodatek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie pokazuje że lepiej jechać mercem niz syrenką

Można jeździć Punto lub np Mercedesem klasą A (tez kilka razy droższy) główny cel ten sam przemieszczanie - więc pytanie po co kupować mercedesa skoro obydwa spełniają ten sam cel, podobnie z bielizną - kolega pyta się czy najlepszy więc po co wypowiadać się skoro nie ma się doświadczenia odnośnie X-bionica w porównaniu do innej bielizny.

Każda marka pozycjonuje produkt w swojej klasie cenowej, X-bionic w najwyższej - najdroższej, można rzec snobistycznej ale przypuszczam jak każdego byłoby stać też pewnie by sobie kupił to tak jak z drogimi samochodami większość jeździ fiatami, volkswagenami i twierdzi że kupno Bmw czy Porsche to bezsens ale w duchu mażą o takim wozie i jak byłoby ich stać to pewnie by sobie kupili. Brubeck jak wcześniej pisano na forum stał się marką popularną (masówką) i pytanie czy bielizna np o połowę tańsza nie będzie tak samo dobra jak Brubeck czy nawet wg niektórych lepsza ( uprzedzam nie neguję tej marki).

Czasami czytając forum dochodzę do wniosku że lobbiści już tu są - cenne są wypowiedzi takie jak Roobsa

czyli swoje własne wrażenia i doświadczenia

Życie pokazuje że lepiej jechać mercem niz syrenką ale nie wiem czy porównanie do samochodów to najlepsze rozwiązanie. Życie mnie nauczyło że nie warto oszczedzać na sprzecie i ubraniu. Nie będę opisywał swoich doświadczeń bo wobec Twojej wypowiedzi mógłbym wyjsć na snoba. Nie żałuje wydatków na jakosc która zapewnia mi swobodę ruchów podczas jazdy jak i komfort termiczny w kazdych warunkach. Moje pytanie jest lekko prowokujace , jednakze wobec braku doswiadczenia z X Bionic jestem szczerze zainteresowany opinią tych którzy taką bieliznę mają - czy warto zainwestować ? Czy opinie sprzedawców to prawda ? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...