Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

które buty wybrać


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłeś te Impacty? To są dosyć twarde buty, w tym flexie jedne z najtwardszych i do tego sztywne, postój w nich sobie sklepie z 2 godziny (na raty), podopinaj, pomierz na przemian z innymi butami, sprawdź różne rozmiary bo oprócz szerokości nominalnej jest kwestia szerszego i węższego buta poprzez rozmiar połówkowy - wtedy będziesz mądrzejszy. Marka i model ma naprawdę znaczenie raczej drugorzędne, bardziej liczy się dopasowanie i wygoda. Palce nie powinny dochodzić do przodu buta, powinieen być lekki luz, jak będą dochodzic to będą bardzo przemarzać i można dorobić się sińców i czarnych paznokci. By sensownie używać tak twarde buty powinieneś jeździc na poziomie porządnie zaawansowanym, inaczej to trochę strata pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w ski teamie i mierzyłem impacty 110 wydawalo mi sie że skorupa troche za szeroka ( choc dokładnie nie wiem na ile powinna opinac noge ) przy klamrach zapietych gdzies na srodku, to samo uczucie w vectorach ltd, rossignolach progresorach 110, a także fischerach progresorach100 najlepiej wypadly lange rx 110 dziwną rzeczą bylo to rze niektóre buty mierzylem 27,5 niektóre 26,5 oraz 26 i wszystkie byly dobre. Jak wyglada w tirol ski czy maja na sklepie to co na stronie czy cos wiece?

poprosil bym jeszcze o opinie tych lange rx 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, w butach narciarskich połówka rozmiaru oznacza wyłącznie szerszy but, tzn 26,5 i 26 są równe w długości i różnią się szerokością.Większość butów, które mierzyłeś ma szerokość nominalną 100 i jeśli są za szerokie (takie wrażenie) to mierz je dla porównania w rozmiarze bez połówki - będą ciut węższe. Teraz co do Lange RX110 bo tu temat mam przerobiony dokładnie, te 110 mają szerokość wyjściową 100 ale może trafisz model RX100, który występuje również w szerokości nominalnej 100 oraz w wersji LV czyli w szerokości nominalnej 97 - jest to but węższy i może być rozwiązaniem. Mierzyłeś stopę, wyszło ci 105 mm a po przymiarce wchodzisz z luzem w buty węższe - czyli trzeba szukać dalej. Ja kupiłem RX130 i tu przykład, wahałem się pomiędzy tymi butami w wersji LV (węższe) w rozmiarze 28,5 oraz w wersji zwykłej-szerszej ale w rozmiarze 28- różnica była niewielka, w końcu wziąłem te szersze 28. Początkowo chciałem też Impacty ale Lange z RX-ami wypoadł dla mnie dużo lepiej, czyułem dopasowanie buta-chyba dzieki świetnemu plastycznemu materiałowi, z których są zrobione te buty. Podobne do RX-ów są niebieskie race-owe buty, w wersji wąskiej i szerokiej występują z flexem 110 - też je można mierzyć, to samo kopyto i kształt co RX-y.

Co do rozmiaru to jeśli masz luzy w 26 i palce nie dochodzą do końca to tylko 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy przesadzić z opinaniem tej stopy, z drugiej strony buty się nieco układają i ,że tak powiem "popuszczają" z czasem to opinanie. Moje poprzednie buty- Impacty właśnie, po zakupie zapinałem na pierwszy, drugi ząbek, po dwóch intensywnych sezonach dociągam je na przedostatni - idzie yu o klamry dolne, to trzeba mieć na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w ski teamie i mierzyłem impacty 110 wydawalo mi sie że skorupa troche za szeroka ( choc dokładnie nie wiem na ile powinna opinac noge ) przy klamrach zapietych gdzies na srodku, to samo uczucie w vectorach ltd, rossignolach progresorach 110, a także fischerach progresorach100 najlepiej wypadly lange rx 110 dziwną rzeczą bylo to rze niektóre buty mierzylem 27,5 niektóre 26,5 oraz 26 i wszystkie byly dobre. Jak wyglada w tirol ski czy maja na sklepie to co na stronie czy cos wiece?

poprosil bym jeszcze o opinie tych lange rx 110

jedz do windsportu w krakowie mają wszystkie modele a do tego skaner stopy, buty do jazdy "sportowej" kupuje się DOPASOWANE lepiej odbarczyć niż mają być za luźne. jak już tam będziesz poproś o sidasa z podbudową

Edytowane przez galdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ową wkładkę sie umieszcza? czy but musi byc troche wiekszy?

mam jeszcze jedno pytanie obecnie mam missiony 6 flex 70 czy jest sens przesiadac sie na buty z flexem 100 czy może wyzszym, przy zakupie owych salomonów chciałem odrazu brac coś z przedziału 90-100 ale sprzedawca odradzil mi to na poczatek, stwierdzil ze najlepiej teraz 70 a pozniej juz cos powyżej 100 bo nie oplaca sie przesiadac z 70 na 100, sprawa druga to zauwazylem ze waska skorupe maja np x3 120 czy dla mnie te buty nie bedą za twarde??

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ową wkładkę sie umieszcza? czy but musi byc troche wiekszy?

mam jeszcze jedno pytanie obecnie mam missiony 6 flex 70 czy jest sens przesiadac sie na buty z flexem 100 czy może wyzszym, przy zakupie owych salomonów chciałem odrazu brac coś z przedziału 90-100 ale sprzedawca odradzil mi to na poczatek, stwierdzil ze najlepiej teraz 70 a pozniej juz cos powyżej 100 bo nie oplaca sie przesiadac z 70 na 100, sprawa druga to zauwazylem ze waska skorupe maja np x3 120 czy dla mnie te buty nie bedą za twarde??

trudno powiedzieć, flex flexowi nie równy, różnie producenci to opisują, but ma solidnie trzymać stopę i już, solidnie to nie znaczy, że krew ma Ci nie dopływać do palcow, zastanów się na czym Ci zależy w jeździe, jak jeździsz, przymierz buty, tak jak Ci koledzy radzili i wybierz najlepsze. Moim zdaniem przesiadka z butow o twardości 70 na coś powyżej stówki to diametralna różnica. Nie jesteś przyzwyczajony do takiego ścisku, będziesz się czuł niekomfortowo. Weź pod uwage to, że będziesz musiął po zjeździe takie buty rozpinać, zeby dać stopie odpocząć - musisz sam się określić. Są buty o twardośći 80 -90-100, które znakomicie trzymają stopę. Wszytko zależy od stopy człowieka, ja nie mogłem w tecnicach 80 wysiedzieć 20 minut, a jeżdżę w Lange 130 - ale musisz się liczyć z tym, że za każdym razem po zjeździę trzeba je odpiąć.

Wczesniej pisałeś , że mierzyłeś 27,5, 27,26 i wszytkie były dobre. Uwierz mi , że nie jest to możliwe, żeby wszystkie były dobre, źle mierzyłeś lub nie wiedziałeś na co zwracać uwagę

Edytowane przez ziom10
100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ową wkładkę sie umieszcza? czy but musi byc troche wiekszy?

mam jeszcze jedno pytanie obecnie mam missiony 6 flex 70 czy jest sens przesiadac sie na buty z flexem 100 czy może wyzszym, przy zakupie owych salomonów chciałem odrazu brac coś z przedziału 90-100 ale sprzedawca odradzil mi to na poczatek, stwierdzil ze najlepiej teraz 70 a pozniej juz cos powyżej 100 bo nie oplaca sie przesiadac z 70 na 100, sprawa druga to zauwazylem ze waska skorupe maja np x3 120 czy dla mnie te buty nie bedą za twarde??

1 Myślę że koło 100 będzie ok max 120

2 TAKICH BUTÓW NIE KUPUJE SIĘ WIĘKSZYCH LEPIEJ ODBARCZYĆ NIŻ STOPA MA MIEĆ LUZ

3 Stopę mierzy się też na szerokoś i nie od kartki jak radzą "specjaliści" tylko na przyżądzie, JEŚLI SKLEP NIE POSIADA TO ZNACZY ŻE NIe POWINIEN SPRZEDAWAĆ BUTÓW

4 BUTY DOBIERA SIĘ DO PREFERENCJI STOPY NIE DLA KOLORU CZY FIRMY

5 pod sidasa nie kupuje się większych butów

6 nie kupuj połówek bez sensu wkładka i tak się rozbije, odbarczenie buta na długość to nic trudnego

7 But kupowany w sklepie może wydawać się miękki, na mrozie możesz mieć kłopot z dogięciem.

Ja zawsze miałem problem z butami dziś mam dobermany 130 i po odpowiednim tuningu,cały dzień mam je na nogach zapięte na max i nie wiem że mam buty, mogę spokojnie na popuszczonych klamrach jechać na czerwonej i mam pełną kontrolę nad nartą.

Edytowane przez galdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ktoś kto nie potrafi dobrać sobie butów, jeździł wcześńiej w butach 70 max nie powinien szykać buta powyżej 100.

Szczerze powiem Ci bociuś, ze powyżej 100 będziesz się katował na stoku, posłuchaj mojej rady, na stoku jest zupełnei inacej niż w butach przed telewizorem lub w sklepie, noga pracuje, całe ciało jest w ruchu, krew inaczej krąży. Nie wiem ja kz Twoim doświadczeniem na stoku i warunkami fizycznymi, ale but 100 będzie wystarczający, oczywiście plus minus w zależności od producenta, musisz szukać pod swoją stopę i się w nich dobrze czuć. Nie słuchaj też argumentów , żeby nie kupowac połówek, bzduraaaa. Stopy są różne - pamiętaj

Kupuj buta dobrze dopasowanego, jak będzie to z połówką to musisz go wziąść, ale ma być dobrze dobrany. Jeżdżenie później , załatwianie, płacenie dodatkowo za usługi. Szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci przejechać się do Windsportu w Krakowie lub do Marcina Szafrańskiego w Bielsku tam na pewno dobiorą Ci odpowiedniego buta pod twoje umiejętności a także rozwiążą twoje wszystkie wątpliwości, Mają bardzo dobrze wykwalifikowaną załogę a prócz tego z butami potrafią robić cuda.

Najgorsze co możesz zrobić to kupić za dużego buta.

Edytowane przez wojtus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_4566.jpg

To jest but z akumulatorem od grzałki

IMG_4567.jpg

But wewnętrzny wykonane oddalenie pięty od skorupy z powodu otarć to niebieskie na dole.

IMG_4568.jpg

A to wkładka sidas z grzałką i podbudową też to niebieskie, zazwyczaj samo wyprofilowanie nic nie daje ponieważ w bucie i tak stopa spłaszcza

IMG_4566.jpg.2e151454d04b87e026fae622409bf297.jpg

IMG_4567.jpg.4cf719f9f56efe00420f9d25970a2304.jpg

IMG_4568.jpg.fb32edb33c87684cf71c10bfaf0aacf3.jpg

Edytowane przez galdon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie umiem dobrze dobrac buta ale ile osób o to pytam tyle odpowiedzi :) jedem mówi że palec może dotykac konca drugi że nie, jeden mówi że polówka to ta sama skorupa a różne botki drugi że w polówce szkorupa jest ciut szersza i badz tu człowieku madry i wybierz dobrze, a pomiar stopy tak sie ma nijak do butów trzy modele wszystkie skorupa 100 a w kazdym inaczej :) Sprawa numer dwa mógłbym kupić buty 90 ale za rok może sie okazać że znowu trzeba zmienić a to juz troche bez sensu czlowiek jednak rozwija swoje umiejetnosci, kiedyś uslyszalem opinie podobno fachowca ze mam brac 70 bo but ok 100 jest bardzo nie wygodny, pózniej bedac na stoku i rozmawiajac z instruktorem którego wziela sobie siostra padlo stwierdzenie ze powinienem zainwestowac w twardssze buty bo w doskonaleniu jazdy oraz techniki w tych zawiele juz nie zdziałam:)

wiec już mam taki kogelmogel w glowie ze im wiecej czytam i wiem tym bardziej uswiadamiam sobie ze tak naprawde nic nie wiem

aha jeszcze jedno:) a dlaczego pcham sie w 110-120 bo zauwazylem ze tylko te modele maja skorupe od 98 i bardzo dobrze trzymają noge np w impacie 110 czulem sie podobnie jak w swoim bucie zklamrą na srodkowym zapieciu ale juz x3 120 byla ciasniejsza i lepiej trzymala

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...