Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

które buty wybrać


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Obecnie mam buty salomom mission 6 stwoerdziłem że czas na zmiane gdyz były to buty kupione do nauki smigam w nich juz 2 sezony. W oko wpadły mi 3 modele heady vectory 100-110 salomony impacty 100-110 oraz salomony x3 120 i teraz nie wiem co wybrać jako że niemam gdzie zamierzyć vectorów.

Czy wectory są godne uwagi ? Jak wypadaja na tle ww. salomonów, i najważniejsze czy dalej szukać headów czy raczej dać sobie spokój i zainwestować w salomony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz buty o trzech różnych szerokościach X3 97mm, Impacty 100, Vectory 102mm, X3 występuje też chyba w wersji szerszej 100mm, najlepsze będę te z nich, które będą pasować na twoją stopę, jeśli noga wejdzie Ci dobrze do Impacta to zapomnij o Vectorach itp. Jeśli jeździsz na nartach dwa sezony to na co Ci przydadzą się twarde buty race jak Salo X3? Najpierr określ dobrze długość buta a potem dobrze dobierz szerokość. Najlepsze są buty dobrze dopasowane, takie, które nie latają ale na etapie kupna dopina się lekko, na początkowe zabki klamer, jeśli od razu je dociągasz mocno klamrami to są za duże i poszukaj innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiem co tam jeszcze takiego jest:) a mieli także salomony??

ano po to zeby znowu za sezon czy dwa nie zmieniac butów bo niestety wkładka w starych salomonach troche sie wydeptała:) jestem na nartach praktycznie w każdy weekend jeżeli warunki sniegowe dopisują

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz buty o trzech różnych szerokościach X3 97mm, Impacty 100, Vectory 102mm, X3 występuje też chyba w wersji szerszej 100mm, najlepsze będę te z nich, które będą pasować na twoją stopę, jeśli noga wejdzie Ci dobrze do Impacta to zapomnij o Vectorach itp. Jeśli jeździsz na nartach dwa sezony to na co Ci przydadzą się twarde buty race jak Salo X3? Najpierr określ dobrze długość buta a potem dobrze dobierz szerokość. Najlepsze są buty dobrze dopasowane, takie, które nie latają ale na etapie kupna dopina się lekko, na początkowe zabki klamer, jeśli od razu je dociągasz mocno klamrami to są za duże i poszukaj innych

lepiej POSŁUCHAJ rad kolegi + poczytaj na forum posty o butach, mierzeniu itp. Może to zaoszczędzić wielu rozczarowań, bólu i wyrzuceniu pieniedzy w błoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dobrać idealnie but trochę trzeba jednak poczytać, i trafić okazję to i portfel lżejszy niebędzie, ja np: czytałem czytałem ,i znalazłem dalbello rampage za 200 zł od Michała T.

na twoim miejscu wziąłbym te impacty, ale też bym uważał bo nie ufam head-om nawet nartom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość nominalna buta jest podawana przez producenta dla każdego modelu dla rozmiaru przeważnie 26, ze wzrostem numeru szerokość również rośnie chyba o 1,2% co numer. Mierzenie stopy linijką na szerokość jest mniej więcej tak dokładne jak mierzenie odległości z Wąchocka do Starachowic rzucając beretem pod wiatr. Jak nie można fachowo zmierzyć szerokości stopy to trzeba mierzyć buty, jak noga wchodzi do węższego i jest ok - dajmy na to do 100mm to należy zapomnieć o szerszym nawet jak wydaje się niesamowicie wygodny - ta wygoda często jest złudna i wynika właśnie z większego luzu, wrażenie redukowania luzu w bucie przez mocne dopinanie klamer to półśrodek i miewa krótkie nogi - może szybko zabraknąć klamer do dopięcia. Dobrze dobrany but nie wymaga mocnego dopinania bo właśnie mocne dopinanie redukuje zbędny luz - mówię o dolnych klamrach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...