Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kronplatz - Południowy Tyrol, Włochy 03.2012


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wiele dni spędziłem na naszych stokach. Przyszedł czas na małą zmianę. Wsiadłem więc w "Hanslufę" i wybrałem się przez Monachium do Południowego Tyrolu we Włoszech.

lufthansa01.jpg

Dojazd z Bielska na lotnisko w Krakowie nie jest ostatnio sprawą prostą - remonty, remonty, remonty - dlatego wybrałem drogę przez Oświęcim. Mimo żółwiego tempa w Balicach byłem po godzinie i piętnastu minutach jazdy.Lot do Monachium był bardzo przyjemny i zapewnił wspaniałe widoki na Tatry i Alpy.

lufthansa02.jpg

W Monachium było buro i szaro - jak w Krakowie. Z każdym kilometrem pogoda jednak poprawiała się, a po dotarciu do Austrii niebo było już bezchmurne. Potem jeszcze przełęcz Brenner, zjazd w dół i dotarłem pod Kronplatz.We Włoszech wiosna. Wczoraj w Bolzano było ... uwaga ... + 23C.

lufthansa01.jpg.750239b5eb9b37e073a867b391236e76.jpg

lufthansa02.jpg.f4cae6b93964a70bc57fd697800f4a60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzenie prognozy to podstawa. Z moich ostatnich dwóch marcowych wyjazdów w Alpy wychodziło tak:

- 2 lata temu przez tydzień miałem wszystko, od prawdziwej zimy do upalnej wiosny, rano zawsze twardo i równo a później jazda wiosenna choć czasami puszczało tylko te części trasy w słońcu

- rok temu piękna,wiosenna pogoda, rano mróz a później mocne słońce i cieplej. Rano bardzo twardo, na północnych stokach czasem całodniowo twardo, na nasłonecznionych robiło się bardzo miękko za to ale zbetonowany śnieg sztuczny potrafił nawet nie puszczać i gdy pojawiły sie po południu chmurki to na niektórych trasach robiło się lodowisko. Warunki jak dla mnie były pod kombinacje sl/gs(co kto lubi) + AMka, w zeszłym roku dało się i poza trasę wyskoczyć bo coś popadało ze dwa dni przed wyjazdem niemniej warunki były pod AMkę i wystarczała na takie tam próby.

W kwietniu-końcowka - za to na Moldku w zeszłym roku codziennie padało świerzym ale było tego puchu na tyle,że też na AMce jeździło się bardzo dobrze, po prostu te opady były małe, po 10-20 cm nocami i nie sumowały się bo każdy przymarzał. Za to teraz w lutym jak walnęło w Alpach to ja na tych AMkach bidnych poza trasą do połowy uda sie zapadałem i były zdecydowanie za słabe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...