Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie do Włoch na narty?


Piotr0679

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę dajcie jakieś namiary na ciekawe miejsce we Włoszech. Ważne aby było dużo tras niebieskich/łatwych bo jadę z synem początkującym narciarzem. Namiary na hotele mile widziane.

Z góry wielkie dzięki.

Zadajesz tak ogólne pytanie, że i ja mam kolejne :) Dlaczego do Włoch? Dlaczego Włochy są kryterium wyboru?

Ja rozumiem, że można zapytać, o duży/mały ośrodek, wyciągi takie/siakie, trasy łatwe/trudne/jakieś tam, o jakieś inne kryteria cenowo/dojazdowe ale dlaczego kraj? :)...bo daleko i drogo we Włoszech, krótki sezon, ciasno na trasach i jest pizza? ;)

"Narciarskie Włochy" to jednak też pojęcie szerokie - co innego Courmayeur co innego Cortina d'Ampezoo. W Livigno dłuższy a w Val di Sole krótki sezon.

Dolomity (jako góry) są b. ładne i "kolorowe" ale przecież ładny jest też Matternhorn nad Cervinią (Zermattem), co innego Sestierre a co innego Sella Nevea. Dolomiti Superski to duży system karnetu ale przecież jest w nim też Eisacktal - małe ośrodki Plose, Gitschberg, Jochtal; który wcale w Dolomitach nie leżą :)

O mitach czy obiegowych uproszczeniach pogodowych nie chce mi się gadać :)

Sorry, bez urazy, po prostu ciekawi mnie to, serio - polski fenomen, czyli jakieś wylansowanie Włochów - w sporej części jednak dość przeciętnych narciarsko :)

Pytam ze względów poznawczych - Włochy to nie jest aż taka duża oferta narciarska jakby się mogło wydawać, z pewnością mniejsza od Austrii, Szwajcarii czy Francji.

***

Ad meritum - określ cokolwiek więcej, jakieś wymagania co do ośrodka, mniej więcej budżet, na pewno termin(!).

Łatwe trasy - OK, we Włoszech dominują, ale w każdym ośrodku alpejskim masz wybór - trasy dla każdego.

Bez niebieskich żaden ośrodek nie mógłby normalnie funkcjonować :)

Z drugiej strony - jak się będziesz chciał dobrze bawić na nartach - to wszędzie będziesz się dobrze bawił :)

Pzdr dla ziomala z Kraka ;)

Polecam Solde

Ja naprawdę doceniam małe ośrodki - taniej, mniej ludzi więc luźniej, mają urok.. ale po co jechać taki kawał drogi do Sulden am Ortler - ośrodków o tej skali, dużo bliżej jest na pęczki : )

Edytowane przez gajowy01
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz tak ogólne pytanie, że i ja mam kolejne :) Dlaczego do Włoch? Dlaczego Włochy są kryterium wyboru?

Ja rozumiem, że można zapytać, o duży/mały ośrodek, wyciągi takie/siakie, trasy łatwe/trudne/jakieś tam, o jakieś inne kryteria cenowo/dojazdowe ale dlaczego kraj? :)...bo daleko i drogo we Włoszech, krótki sezon, ciasno na trasach i jest pizza? ;)

Gajowy, dlatego,że ''każdy ma prawo decydować o swym losie i każdy ma prawo żyć tak jak chce''

I jeżeli ktoś chce jechać do Włoch to ma do tego prawo .

'' A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, ***** jego mać!"

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę dajcie jakieś namiary na ciekawe miejsce we Włoszech. Ważne aby było dużo tras niebieskich/łatwych bo jadę z synem początkującym narciarzem. Namiary na hotele mile widziane.

Z góry wielkie dzięki.

hej

polecam alta badia.relacja tu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15261-Alta-Badia-Kronplatz-11.02-–-18.02.2012-wyjazd-rodzinny

fajne niebieskie w alpe lusia

http://www.skiareaalpelusia.it/en/ski-lifts-and-slopes/winter-map-alpe-lusia.htm

poza tym, jak pisali koledzy

pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy, dlatego,że ''każdy ma prawo decydować o swym losie i każdy ma prawo żyć tak jak chce''

I jeżeli ktoś chce jechać do Włoch to ma do tego prawo .

'' A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, ***** jego mać!"

Chłopie ochłoń!

Zadałem proste pytania ziomalowi - z ciekawości - co podkreślam tam nie raz :) Przeczytaj, z próbą zrozumienia :)

Swoją drogą to zdanie nie jest zawsze prawdziwe, czsem głupie, jak tow piosenkach, choć akurat tym kontekście OK - oczywiście, że ma prawo :)

...a skoro "każdy ma prawo" - to ja mam prawo zadać te proste pytania - może Piotr odpowie, jak będzie miły :)

Cytat filmowy ciut nietrafny ... ;) pomyśl :)

A co do podpowiedzi - dałem ją także "ad meritum" tylko bez większej ilości szczegółów dość ryzykowne - a może chce jechać w listopadzie albo w kwietniu, albo w ferie? :) Wtedy rozmowa nawet o ww. Gröden, które jest b. OK jest nieco bez sensu, nie? :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce człowiek do Włoch to czemu takie zdziwienie ???

Piękny , słoneczny kraj z cudownymi górami

Jak niebieskie to polecam Alta Badia gdzie niebieskich ............Hoho

Alpe Susi też fajne ale dla mnie słabsze , ale to moje zdanie

Ja Italię uwielbiam , ale wolę Austrię ale tą blisko Włoch ..... pogoda włoska a porządek ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajowy01 dzięki

Nie będę się rozpisywał. Nie podałem szczegółów bo nie są dla mnie istotne. Jadę z rodziną i chciałem otrzymać ciekawe namiary. Dlaczego do Włoch? Bo w zeszłym roku byłem w Austrii a może za 2 lata będę we Francji i będę się pytał o namiary tam. Dzięki za merytoryczną cześć twojej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odległość z Polski jest ważna to proponowałbym Kronplatz albo Val Di Fiemme (w obu regionach silne są wpływy austryjackie to jest tzw. Górna Adyga/Tyrol Płd, i wg mnie łączą najlepsze cechy Włoch i Austrii: jest porządek, ale nie ma drylu, jest taka włoska lekkość i atmosfera dolce vita), a jeśli nie ma znaczenia to Via Lattea. VL obejmuje także Sestiere, które było polecane powyżej, ale oprócz tego jest jeszcze bardzo ciekawe Sansicario (bajeczna Olimpica), Clavier (zwłaszcza trasa Gialla jest godna uwagi) i przepiękny ośrodek po francuskiej stronie Montgenevre. Można też przy okazji zobaczyć różnice kulturowe między Francją i Włochami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu tego roku to było już tak ciepło że gdzie nie gdzie po błocie się jeździło (trasa 9) zobaczymy jak w tym sezonie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te ferie! Ale chciałbym je mieć znów, obojętnie w jakim terminie! :biggrin:

Val Gardena. Fantastyczne miejsce! Choć pewnie będą i tacy, którzy się skrzywią. Będą też i tacy, którzy powiedzą, że to nie żadna tam Val Gardena tylko Gröden. I że Włochy są do bani. Ale w gruncie rzeczy bardzo dobrze wybrałeś. Jeśli zgłębiłeś już w jakimś stopniu tajniki jazdy na nartach to jest to miejsce, które zaoferuje Ci wiele możliwości. Pośmigasz na miejscu. I to zdrowo! Zaliczysz niewątpliwie Sella Rondę! A warto! Dzięki temu masz szansę zaliczyć i Alta Badię, którą polecało tak wielu Kolegów (bardzo fajne miejsce) i Val di Fassę i Arabbę. Jeśli tego będzie mało to zupełnie niedaleko jest Kronplatz, który moim skromnym zdaniem koniecznie trzeba zaliczyć. Nie będziesz żałował. No i sama magia miejsca! Bo jednak ta VAL GARDENA! :eek: O rzeczach typu fantastyczne włoskie (no, może raczej tyrolskie? ladyńskie?) jedzenie, cudowne widoki i przepiękna słoneczna pogoda nawet nie wspominam. Baw się dobrze, a jak wrócisz to podziel się swoimi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

val gardena to bez watpienia superliga miejscowek do jazdy na nartach, zeby to zjezdzic pare sezonow zabraknie, ja bylem chyba 4 razy i zawsze chetnie bym pojechal po raz kolejny, sa fajne czarne traski ale lepiej na nich pocwiczyc przed poludniem, pozniej sa juz mocno zjechane, super miejsce ale czasem bywa tloczno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...