Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie swoje rowery przed kradzieżą :)


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie na szczęście rower służy do jeżdżenia a nie bujania się na zakupu czy do pracy. Nawet jeśli już mam ochotę gdzieś usiąść w trakcie wyjazdu to w "ogródku" ...wszystko mam na oku siedząc tam gdzie najbardziej lubię:)

PS

W 80% jazdy nawet nie zabieram zabezpieczenia bo najzwyczajniej jest ono mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IEdgar2894

Moim zdaniem jak ktoś ma ukraść rower to i tak go ukradnie bez względu na to jakie miałby zabezpieczenia, moim zdaniem warto stosować zabezpieczenia, ale nie warto stosować jakiś wymyślnych rozwiązań, bo to nic nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pkt. siedzenia :) tak jak z samochodami, jak mam poloneza to mogę go zostawić z kluczykami w stacyjce, natomiast nowe audi to już nie bardzo :)

Jak mam wymyślny rower cholera wie za ile to i zabezpieczenia muszą być wymyślne i nawet w garażu nie jest bezpieczny. Jak mamy przeciętny rower to i przeciętna kłódka za 30zł będzie wystarczająca bo chłystka odstraszy, a rasowy złodziej znający się na rzeczy nie zwróci uwagi na rower, mimo że z kłódką poradziłby sobie w 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ultraburma2709

Pierwszy i najważniejszy punkt. Oczywiście, nie możemy usprawiedliwiać złodziei słabymi zabezpieczeniami; byłoby to przerzucaniem odpowiedzialności ze sprawców na ofiary. Kradzież to kradzież – powinna być karana z całą surowością, niezależnie od tego, czy rower był przypięty, czy nie.

Tak czy siak, od dawno wiadomo, że w lwiej większości przypadków łupem padają jednoślady stojące luzem bądź przypięte słabymi zapięciami. Złodziej, widząc dwa rowery – jeden przypięty linką, drugi U-lockiem – za cel obierze ten pierwszy. Dlatego nie ułatwiaj przeklętym kradziejom życia i kup dobre zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z dobrych sposobów jest usuniecie naklejek identyfikujących rower (mam na myśli nazwę, model) a także lekkie "przyniszczenie" lakieru lub niechlujne mycie - taki rower nie rzuca się przez to w oczy a brak nazwy utrudnia sprawdzenia ceny w necie. Wychuchany zawsze będzie zwracał uwagę.

W przypadku rowerów jak i w przypadku samochodów giną przypuszczam najbardziej znane cenione marki specialized, scott itp.

Druga sprawa - jak ktoś rowerem górskim lub szosowym za kilka dobrych tyś jeździ po zakupy to sam się prosi. Przeznaczenie takich rowerów jest inne - no chyba że ma się go dla lansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe w europie robi AC od kradzieży?

AC od kradzieży ja nie słyszałem, ale ciężka sprawa - jest za dużo zmiennych w rowerze - jak go wycenić - części nie numerowane - nie do zidentyfikowania a te które są numerowane łatwo można nr usunąć.

Jeżeli są to kwota pewnie zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z dobrych sposobów jest usuniecie naklejek identyfikujących rower (mam na myśli nazwę, model) a także lekkie "przyniszczenie" lakieru lub niechlujne mycie - taki rower nie rzuca się przez to w oczy a brak nazwy utrudnia sprawdzenia ceny w necie. Wychuchany zawsze będzie zwracał uwagę.

W przypadku rowerów jak i w przypadku samochodów giną przypuszczam najbardziej znane cenione marki specialized, scott itp.

Druga sprawa - jak ktoś rowerem górskim lub szosowym za kilka dobrych tyś jeździ po zakupy to sam się prosi. Przeznaczenie takich rowerów jest inne - no chyba że ma się go dla lansu.

Niestety znam inne przypadki, gdzie giną rowery po 100-200zł lub osprzęt z takich rowerów, fotki zamieszczałem.

PS

Zdejmowanie naklejek, podniszczanie nic nie da. Wystarczy spojrzeć na osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC od kradzieży ja nie słyszałem, ale ciężka sprawa - jest za dużo zmiennych w rowerze - jak go wycenić - części nie numerowane - nie do zidentyfikowania a te które są numerowane łatwo można nr usunąć.

Jeżeli są to kwota pewnie zaporowa.

NP. Podobnie jak w aucie, producent, model i wiadomo co mamy do tego paragon czy faktura. Gorzej w przypadku "składaków" ale od czego jest rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP. Podobnie jak w aucie, producent, model i wiadomo co mamy do tego paragon czy faktura. Gorzej w przypadku "składaków" ale od czego jest rzeczoznawca.

Nie do końca - weź pod uwagę rower za 2 tyś, ktoś wymieni amortyzator np na taki za 6 tys - abstrahując pożyczył go od kolegi, pokazał dowód zakupu - na paragonie nie podają nr seryjnego. Ubezpiecza od kradzieży a po miesiącu zgłasza fikcyjna kradzież.

Problem w rowerach jest taki, że niektóre części składowe roweru są w niektórych przypadkach droższe od samego roweru, w samochodach tak nie jest aby jakaś część była droższa niż samochód - cześć którą można podmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - weź pod uwagę rower za 2 tyś, ktoś wymieni amortyzator np na taki za 6 tys - abstrahując pożyczył go od kolegi, pokazał dowód zakupu - na paragonie nie podają nr seryjnego. Ubezpiecza od kradzieży a po miesiącu zgłasza fikcyjna kradzież.

Problem w rowerach jest taki, że niektóre części składowe roweru są w niektórych przypadkach droższe od samego roweru, w samochodach tak nie jest aby jakaś część była droższa niż samochód - cześć którą można podmienić

Podobnie czynią ( podmieniają zwiększając wartość) nie tylko w samochodach, motocyklach, łodziach ...zakładam że gdyby zaszła potrzeba to również w rowerach.

Natomiast jak drogie części do roweru lub sam rower potrafią być to wiem :)

PS

Gacie na rower też widziałem po 600zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Superivan89

Powiem szczerze że dla dobrego złodzieja nie ma żadnego zabezpieczenia z którym by sobie nie poradził, rowery stały się w ostatnich latach bardzo modne i też coraz popularniejsze są ich kradzieże niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobs, w samochodach części też potrafią być droższe niż całe auto tzw. golas. Na przykład same siedzenia mogą kosztować po 20 tys za sztukę, zawieszenie od 2 tys zł do 40 tys, hamulce z kompozytów do 40 tys zł. Do takiej Hondy o wartości 3-4 tys możesz kupić używane części; silnik K20 za 10-12 tys zł, skrzynię biegów od Integry za 3-5 tys zł, zawieszenie za 5 tys zł no i same koła z oponami ultraleggera + toyo R888 - razem coś koło 6-7 tys zł. Ale kto komu zabroni np. do Golfa wstawić nowy silnik od Bentleya? Tak samo jak w rowerze, do gołego Rometa zawsze mozna dołożyć drogi amortyzowany widelec czy porządne koła. W przypadku ubezpieczenia takiego składaka mogą wystapić pewne trudności, znaczy się składkę chętnie przyjmą a szkodę zlikwidują standardowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Roobs, w samochodach części też potrafią być droższe niż całe auto tzw. golas. Na przykład same siedzenia mogą kosztować po 20 tys za sztukę, zawieszenie od 2 tys zł do 40 tys, hamulce z kompozytów do 40 tys zł. Do takiej Hondy o wartości 3-4 tys możesz kupić używane części; silnik K20 za 10-12 tys zł, skrzynię biegów od Integry za 3-5 tys zł, zawieszenie za 5 tys zł no i same koła z oponami ultraleggera + toyo R888 - razem coś koło 6-7 tys zł. Ale kto komu zabroni np. do Golfa wstawić nowy silnik od Bentleya? Tak samo jak w rowerze, do gołego Rometa zawsze mozna dołożyć drogi amortyzowany widelec czy porządne koła. W przypadku ubezpieczenia takiego składaka mogą wystapić pewne trudności, znaczy się składkę chętnie przyjmą a szkodę zlikwidują standardowo!

Tylko kto kupuje albo składa Hondę?

Szybcy i wściekli...?;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda to taki przykład, bo przy okazji tej marki mam akurat rozeznanie. Do swojego roweru też kiedyś dokupiłem amortyzator za 500zł. Rower kupiłem od Niemca za 150 DM, czyli taniej niż widelec.

Ale Hondy nie są dla szybkich i wściekłych. Przykładem jestem ja, stateczny pan w odpowiednim już wieku. (Kurcze jak to zabrzmiało!):smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...