Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry warunki


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj całą noc i dzień pada śnieg w Tatrach. Spadło około 15-20 cm śniegu. Od Kuźnic nartostrada na Goryczkową nadaje się doskonale do wspinania. Przy zjeździe trzeba uważać, ale tylko miejscami wystają kamienie. Wyżej Goryczkowej zima na całego, jednak wiatr mocno obraca śniegiem.

Jeśli jeszcze trochę popada, to może przed Świętami będzie można zjeżdżać z Kasprowego. W PKL nowe karty czasowe na 2,3,4 godziny. To tyle na razie z Zako :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wiem, czy już ktoś pisał, ale w sobotę rusza Gąsienicowa i jest promocja na karnety. Poza tym można będzie zjechać nartostradą przez Goryczkową do Kuźnic. A tam w barze Yurta też promocja - do obiadu piwo gratis :). Byłem dzisiaj na Goryczkowej i Kondratowej - warunki dobre, a ma jeszcze padać, także powinno być lepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada w tej chwili mocno, więc taki zjazd (przez Gąsienicową, Nosalową Przełęcz do Kuźnic) będzie niedługo możliwy. Trasa ta jest dość urokliwa, ale nie narciarsko raczej. Jedzie się dość wąskimi odcinkami wśród lasu. Jedno miejsce jest też niebezpieczne jeśli chodzi o zagrożenie lawinowe. Także polecam sprawdzać na stronie TOPR stopień zagrożenia lawinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Snowadventure

Szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych najtaniej na Podhalu!

Zapraszamy na stronę www.snowadventure.com.pl

lub na nasz funpage na Facebooku !

Oferty pojawiają się również na Groupon.pl i Citeam.pl

Oferujemy atrakcyjne ceny i przeżycie prawdziwej śnieżnej przygody!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodzwonilem sie na Nosal. W tym sezonie dla otwarcia krzesla "nie ma perspektyw", wiec do czasu rozstrzygniecia starych problemow o Nosalu mozemy zapomniec.

Na szczescie spadl snieg na Kasprowym...

Masakra, nic tylko palnąć w pusty łeb COS za takie marnotrawstwo terenu. Najtrudniejszy stok slalomowy w Polsce, jeden z najlepszych na świecie i w kontraście skorodowane krzesło. A może w symbiozie z głupotą właścicieli i mentalną indolencją?

Pamiętam czasy, kiedy ponad 20 lat temu kilka razy dziennie "dymałem" na górę z całym sprzętem, żeby zjechać całą trasą. Wyciąg był notorycznie zamknięty na treningi zawodników. Chociaż ja ich nigdy nie widziałem. Kilka ostatnich lat wpadając na Kasprowy z reguły zaliczałem Nosal i szczęśliwy wracałem do domu. Ale takich wariatów jest coraz mnie, ludzie robią się wygodni. Ja też. Zakopane z miasta dla ludzi z ambicjami i potencjałem narciarskim robi się miastem wycieczek szkolnych i przypadkowych turystów zza wschodniej granicy. Zakopane Witkiewicza, szkoła Kenara i folklor powoli robi się parodią.

A szkoda, WIELKA SZKODA.

Jak cała POlska, zielona wydmuszka bez pomysłu.

I tylko narty mogą nas uratować :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda.

Ale są też pozytywy takiej sytuacji. Na Kasprowym i Nosalu w ostatnich latach było pusto (z wyłączeniem szalnych okresow jak Sylwester i warszawskie ferie). Ludzie jeżdżą do Bialki i wiele innych, dobrze przygotowanych miejsc rodzinnego wypoczynku.

Nosal też już nie ten, uratrakowany, bez muld i lodu nie daje juz takiej frajdy jak dawniej. Ale do niedawna był. W zeszłym roku po długiej niepewności miały w końcu nastąpić zmiany wlascicielskie na górze trasy, byla szansa na remont krzesła. I z tego co widać w Polsce został nam tylko Kasprowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nic tylko palnąć w pusty łeb COS za takie marnotrawstwo terenu. Najtrudniejszy stok slalomowy w Polsce, jeden z najlepszych na świecie i w kontraście skorodowane krzesło. A może w symbiozie z głupotą właścicieli i mentalną indolencją?

akurat winy właściciela bym się tu nie dopatrywał, przez kilka ostatnich lat uruchamiał krzesło dla koneserów tej górki, mimo, że utrzymanie tego wyciągu wynosiło o wiele więcej niż dochód z niego...

tak czy inaczej bardzo smutny jest fakt, że w tym sezonie krzesło nie ruszy, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które wychowały się narciarsko na Nosalu jeżdżąc z samej góry od 9 rano do zmierzchu...

samo krzesło ma swój urok, jeśli byłoby wymienione na szybsze itd., mogłoby zrobić się tłoczno.. a taka samotna pięciominutowa podróż wyciągiem w totalnej ciszy to było coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zachwalaja nosal, a ja Nosal znam tylko z opowiesci, choc co roku jestem w Zakopanem.Czy mozna go porownac do Harendy ?

Bede za trzy tygodnie i chyba sie tam wczolgam na gore ze sprzetem aby sprawdzic :biggrin:

Harenda jest krótka i nie robi wrażenia. Owszem jest dość stroma, ale ilość osób na niej jeżdżących pozbawia stok trudności. Na Nosal (krzesełkiem) wjeżdża mało ludzi i na prawdę robi wrażenie. Nawet jak jest otwarta cała trasa to nie jest dobrze wyratrakowana, bo na ratrak do góry za stromo. Jest trudna geometria stoku, z góry nie widać końca i jest kilka uskoków. Muldy, przewiany i kopny śnieg w górnej połowie tak na prawdę zachęca do założenia nart frirajdowych. Na pewno nie bierz slalomki, bo się zmęczysz. Weź nartę ok. 180 dobrze naostrzoną. Wtedy jest poezja, ja uwielbiam ten stok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka jest dlugosc Nosala/Nosalu ?
Nie więcej jak 600m, nie pomyliłem się, ale napiszę słownie sześćset metrów:tongue:
Według oficjalnej strony wygląda to tak:

Nosal.jpg

Wyciąg 1 Tatrapoma H.

Trasa narciarska trudna, długość trasy 450 m.

Wyciąg 2 Tatrapoma P. Trasa łatwa dla początkujących i dzieci, 145 m.

Wyciąg 3 Tatrapoma P. Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspolna z wyciągiem nr 4, długość 250 m.

Wyciąg 4 Tatrapoma P. Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspólna z wyciągiem nr 3, długość 240 m. Wyciąg 5 Tatrapoma P. Trasa narciarska łatwa, długość 220 m. Wyciąg K krzesełkowy.Trasa narciarska bardzo trudna długość trasy 650 m.

Nosal.jpg.c1e580248b651f82a6e9cbf9cc0fe543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnej strony wygląda to tak:

[ATTACH=CONFIG]8442[/ATTACH]

Wyciąg 1 Tatrapoma H.

Trasa narciarska trudna, długość trasy 450 m.

Wyciąg 2 Tatrapoma P.

Trasa łatwa dla początkujących i dzieci, 145 m.

Wyciąg 3 Tatrapoma P.

Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspolna z wyciągiem nr 4, długość 250 m.

Wyciąg 4 Tatrapoma P.

Trasa narciarska łatwa i szeroka, wspólna z wyciągiem nr 3, długość 240 m.

Wyciąg 5 Tatrapoma P.

Trasa narciarska łatwa, długość 220 m.

Wyciąg K krzesełkowy.

Trasa narciarska bardzo trudna długość trasy 650 m.

I tu UWAGA!

Sztuka kreacji nie zna granic, a papier przyjmie wszystko.

Na stronie Harendy podają, że trasa czarna to 900 m., a czerwona 1000 m.

Konia z rzędem temu kto po zjechaniu z Nosala i Harendy potwierdzi te informacje.

W realu trasa z Nosala (czarna od samej góry) jest prawie dwukrotnie dłuższa niż na Harendzie.

Ale PR Harenda miała zawsze doskonały (zawody akademickie, Puchar Europy, branżowe np. moje)

A Nosal ma doskonałą tylko rdzę na oparciach krzesełek.

I jak tu dyskutować z twardymi danymi.

Chyba tylko na miękko :wink:

Ale i Harenda ma swój walor: przepiękny widok na Tatry

Edytowane przez BuenosAires
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, z tą Harendą to jest jakaś gruba ściema, zresztą wystarczy sobie porównać z Nosalem, po teoretycznie krótszym zjeździe z Nosala na pełnych obrotach nogi jakby chciały odpaść, a po tym samym na Harendzie bez takich wrażeń.. może szerokość tras na Harendzie sprawia takie wrażenie, ciężko powiedzieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze warunki na Kasprowym:

www.youtube.com/watch?v=lXNp5rXnXjg

Około 10.30 zamknęli Gąsienicową ze względu na silny wiatr. Padał śnieg, widoczność była słaba. Jest trochę kopnego, ale są też miejsca wytarte.

Śnieg nadal pada (po 22giej).

Goryczkowa właściwie gotowa do otwarcia, choć są przetarcia w kotle.

Dzisiaj wiał bardzo silny wiatr, po południu jeszcze się nasilił (po 15.00 ciężko było się utrzymać na nogach). Poszedłem po południu na skiturach, warunki raczej trudne (słabo widać, porywisty wiatr - szkwały bardzo silne).

Ludzi mało na Gąsienicowej (narciarzy może ze 20-30).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...