Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertalbahn


jank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam prośbę do tych którzy byli w dolinie o sensowność korzystania z kolejki zamiast ski-busów.Będę mieć lokal ok 100m od przystanku w Aschau i zastanawiam się nad tą opcją.Z przeglądu map w żaden sposób nie mogę określić w jakiej odległości od dolnych stacji wyciągów zatrzymuje się pociąg czyli jaką odległość należy brać z buta.Pytanie dot. dojazdu do wyciągów Penken, Kaltenbach i Zill in Zillertal.

I jeszcze inne pytanie.Czy ktoś z Was zna dokładny przebieg trasy w Hochzillertal oznaczonej jako "17 Skiroute Aschau" w szczególności w jakim dokładnie miejscu w miasteczku jest jej koniec.

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prośbę do tych którzy byli w dolinie o sensowność korzystania z kolejki zamiast ski-busów.Będę mieć lokal ok 100m od przystanku w Aschau i zastanawiam się nad tą opcją.Z przeglądu map w żaden sposób nie mogę określić w jakiej odległości od dolnych stacji wyciągów zatrzymuje się pociąg czyli jaką odległość należy brać z buta.Pytanie dot. dojazdu do wyciągów Penken, Kaltenbach i Zill in Zillertal.

I jeszcze inne pytanie.Czy ktoś z Was zna dokładny przebieg trasy w Hochzillertal oznaczonej jako "17 Skiroute Aschau" w szczególności w jakim dokładnie miejscu w miasteczku jest jej koniec.

Dzieki za odpowiedzi

Skoro masz 100 m do stacji kolejowej to jak najbardziej opłaca Ci się korzystać, a konkretnie to:

1) stacja w Kaltenbach znajduje się około 5 minut "z buta" od dolnych stacji gondolek;

2) stacja w Zell am Ziller jest bardziej w centrum miasta i "z buta" to raczej trochę daleko ale co chwile jeżdżą skibusy pomiędzy stacją kolejową, a dolną stacji gondoli na Zillertal Arenie;

3) co do stacji w Mayrhofen, to na stacji byłem ale dalej jechałem skibusem na Hintertux (około 20 minut jazdy), więc nie wiem czy "z buta" jest blisko ale na pewno jeżdżą skibusy do poszczególnych gongoli, które wjezdzają na Zillertal 3000.

4) skiroutem do Aschau nie zjeżdżałem, ale z mapy wynika, że trasa kończy się prawie przy głównej drodze w Aschau, oczywiście jeżeli na dole są warunki śniegowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żeby się dostać do Zell am Ziller (Zillertal arena) lepiej wsiąść w skibus. Do Kaltenbach jak najbardziej wystarczy kolejka, do Mayrhofen (+Peneken) kolejka + skibus spod dworca do wybranego miejsca.

Skiroute Aschau konczy się nieomalże w centrum miasteczka (całe miasteczko to "2 ulice na krzyż" - trochę przesadzam ;) i właśnie przy skrzyżowaniu głównej drogi biegnącej przez całą dolinę z prostopadłą uliczką idącą lekko pod górę (można to chyba nazwać centrum miasteczka) trzeba skrecić w tę prostopadłą, jak się skonczą zabudowania (szybko) to jeszcze parę metrów i jest koniec tej 17-tki. Nie zjeżdżałam nią - nie udało mi się namówić kolegów ;) ale byłam sprawdzić gdzie się kończy. Do mojej kwatery akurat był jeszcze stamtąd kawałek i w butach narciarskich + niesienie sprzętu nie bardzo się opłacało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Jak będę w dolinie sprawdzę na sobie.Moje pytanie wynika z tego,że jako przedstawiciel powiedzmy średniego pokolenia z nostalgią wspominam zjazdy z Kasprowego nie tylko do ronda ale zdecydowanie dalej w okolice ul.Chałbińskiego.Dlatego patrząc na mapy pomyślałem o wykorzystaniu kolejki do Kaltenbach i na koniec dnia zjazd niemal do pensjonatu.Z tego co piszecie jest to zrobienia więc trzeba będzie spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prośbę do tych którzy byli w dolinie o sensowność korzystania z kolejki zamiast ski-busów.Będę mieć lokal ok 100m od przystanku w Aschau i zastanawiam się nad tą opcją.Z przeglądu map w żaden sposób nie mogę określić w jakiej odległości od dolnych stacji wyciągów zatrzymuje się pociąg czyli jaką odległość należy brać z buta.Pytanie dot. dojazdu do wyciągów Penken, Kaltenbach i Zill in Zillertal.

I jeszcze inne pytanie.Czy ktoś z Was zna dokładny przebieg trasy w Hochzillertal oznaczonej jako "17 Skiroute Aschau" w szczególności w jakim dokładnie miejscu w miasteczku jest jej koniec.

Dzieki za odpowiedzi

hejka

też jadę do aschau 12.01 a ty kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Kaltenbach z kolejki trzeba było trochę maszerować do wyciągu. W Zell masz przystanek Ski Busa tuż przy stacji i autobusy podjeżdżają co chwile. W Mayrhofen to samo wysiadasz i masz połączony przystanek Ski Busa i kolejki. Generalnie ja mieszkałem w Zell i w ogóle nie korzystałem przez tydzień ze swojego samochodu.

Hasło na folderze z doliny brzmiało bodajże "Ski and fun mit Bus and Bahn" i generalnie te dwa środki transportu tam ze sobą współgrają i są w jakiś sposób połączone, także cokolwiek wybierzesz na pewno dojedziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja w Zillertalu jest tak ułożona,że skibusy komunikują miejscowości z najbliżej nich leżącym ośrodkiem narciarskim,a pociąg służy do przejechania z jednego ośrodka do kolejnych,czyli np skibusem nie pojedziesz z Mayrhofen do Fugen - wtedy musisz skorzystać z kolejki.Zjazd z Hochzillertalu do Aschau na pewno warto zaliczyć-kończy się jakoś na obrzeżach miejscowości,ale oczywiście co paręnaście minut kursuje skibus jadący przez całe miasteczko do dolnych stacji gondolek w Kaltenbach.Z Twojej kwaterki w Aschau oczywiście dojedziesz skibusem do wyciągów w Kaltenbach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...