Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

COS Szczyrk Skrzyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Rano długo się zastanawiałem gdzie i czy gdzieś jechać? Budzik zadzwonił 5:55 :) ale zwlekłem się z łóżka dopiero o 6:30. Pogoda mnie zmotywowała! Decyzja zapadła, wstaję i z lenistwa wybieram Szczyrk a dokładnie Skrzyczne. Trochę z obawami jadę, bo boję się o warunki... 7:45 jestem pod kolejką. Idę zobaczyć co słychać pod kasami, jeszcze zamknięte ale patrzę na tablicę z informacją o warunkach. Tam napisane, że warunki trudne. Myślę – cholera! Ale nic, po chwili podchodzi dwóch chłopców. Widzę, że zawodnicy, pytam więc ich czy jeździli dzień wcześniej i jak warunki, czy dużo kamieni? Oni mi odpowiadają że warunki ok! Na mojej twarzy pojawił się uśmiech:) Kasę w końcu otwarli i kupuję 3 godzinki za 35 złotych. O 8:01 jestem już na krześle, przede mną tylko panowie z GOPR. Po ok. 15 minutach jestem na Jaworzynie i w końcu widać że śnieg na trasie jest!

DSC_0132.jpg

Zapinam narty i w górę.Na Skrzycznem witają mnie promyki słońca a FIS w górnej części wygląda tak:

DSC_0133.jpg

Wyratrakowane, bardzo fajnie, warunki moim zdaniem bardzo dobre i dobre. Przelatuję na Kaskadę i tu trochę luźnych minerałów...

DSC_0142.jpg

… ale w sumie nie groźnych. I tak sobie jeździłem, raz od samej góry wybrałem się Kaskadą, ale na ściance warunki trudne, lepiej więc FISEM.

DSC_0135.jpg

Jazda bez kolejek, coś dopiero około 10:35 stałem 5 minut. Warunki zaczęły się mocno pogarszać, najgorzej na Kaskadzie, na przecince przez las, tam coraz więcej luźnych minerałów. Na koniec jeszcze wychodzę na platformę widokową.

DSC_0145.jpg

Ostatni zjazd już nie taki przyjemny ale w sumie jestem bardzo zadowolony i zaskoczony warunkami, pierwszy raz mi się zdarzyło że pisali trudne a w mojej ocenie dobre. Zazwyczaj było odwrotnie. Krzesło do dolnej stacji gratis, więc jadę sobie zadowolony niczego złego się nie spodziewając. Wysiadam i patrzę na ogromną kolejkę do kasy, a chciałem oddać karnet! Czekania na 20 minut a jedna kasa czynna!!!Ale miałem szczęście, spotkałem znajomego przy samej kasie...:)Co ciekawe, COS nie śnieżył w nocy ani rano.Pozdrawiam serdecznie

DSC_0132.jpg.2d68f36c577b35d31ca24939ebfafd3b.jpg

DSC_0133.jpg.918634e3c50ffe0cd7c1eae3d1d05366.jpg

DSC_0142.jpg.b6a038efba1f16de28a7e0a1d1199a00.jpg

DSC_0135.jpg.f60fcb334603c62baa0880f5036c446f.jpg

DSC_0145.jpg.c622b93fe94c75fc7c17a7b3670df67a.jpg

Edytowane przez Mati1981
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Rano długo się zastanawiałem gdzie i czy gdzieś jechać? Budzik zadzwonił 5:55 :) ale zwlekłem się z łóżka dopiero o 6:30. Pogoda mnie zmotywowała! Decyzja zapadła, wstaję i z lenistwa wybieram Szczyrk a dokładnie Skrzyczne. Trochę z obawami jadę, bo boję się o warunki... 7:45 jestem pod kolejką. Idę zobaczyć co słychać pod kasami, jeszcze zamknięte ale patrzę na tablicę z informacją o warunkach. Tam napisane, że warunki trudne. Myślę – cholera! Ale nic, po chwili podchodzi dwóch chłopców. Widzę, że zawodnicy, pytam więc ich czy jeździli dzień wcześniej i jak warunki, czy dużo kamieni? Oni mi odpowiadają że warunki ok! Na mojej twarzy pojawił się uśmiech:) Kasę w końcu otwarli i kupuję 3 godzinki za 35 złotych. O 8:01 jestem już na krześle, przede mną tylko panowie z GOPR. Po ok. 15 minutach jestem na Jaworzynie i w końcu widać że śnieg na trasie jest!

[ATTACH=CONFIG]8088[/ATTACH]

Zapinam narty i w górę.

Na Skrzycznem witają mnie promyki słońca a FIS w górnej części wygląda tak:

[ATTACH=CONFIG]8089[/ATTACH]

Wyratrakowane, bardzo fajnie, warunki moim zdaniem bardzo dobre i dobre. Przelatuję na Kaskadę i tu trochę luźnych minerałów...

[ATTACH=CONFIG]8090[/ATTACH]

… ale w sumie nie groźnych. I tak sobie jeździłem, raz od samej góry wybrałem się Kaskadą, ale na ściance warunki trudne, lepiej więc FISEM.

[ATTACH=CONFIG]8091[/ATTACH]

Jazda bez kolejek, coś dopiero około 10:35 stałem 5 minut. Warunki zaczęły się mocno pogarszać, najgorzej na Kaskadzie, na przecince przez las, tam coraz więcej luźnych minerałów. Na koniec jeszcze wychodzę na platformę widokową.

[ATTACH=CONFIG]8092[/ATTACH]

Ostatni zjazd już nie taki przyjemny ale w sumie jestem bardzo zadowolony i zaskoczony warunkami, pierwszy raz mi się zdarzyło że pisali trudne a w mojej ocenie dobre. Zazwyczaj było odwrotnie. Krzesło do dolnej stacji gratis, więc jadę sobie zadowolony niczego złego się nie spodziewając. Wysiadam i patrzę na ogromną kolejkę do kasy, a chciałem oddać karnet! Czekania na 20 minut a jedna kasa czynna!!!Ale miałem szczęście, spotkałem znajomego przy samej kasie...:)

Co ciekawe, COS nie śnieżył w nocy ani rano.

Pozdrawiam serdecznie

A jak wygląda niebieska trasa ,jest czynna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda niebieska trasa ,jest czynna???

Ja byłem tydzień temu i wybieram się w ta sobotę. Ale z tego co wiem to niebieskie trasy zamknięte i ogólnie poza FISem warunki są dość trudne. Ale dla samego FISa(bez kolejek)warto. Gdy tylko zaczynają tłumy walić to czar pryska.

Jak byłem to panowie z obsługi tras odgradzali słupy siateczkami od Jaworzyny w dół więc przygotowania do otwarcia kompletu tras ruszają. Teraz czekac na śnieg i mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tydzień temu i wybieram się w ta sobotę. Ale z tego co wiem to niebieskie trasy zamknięte i ogólnie poza FISem warunki są dość trudne. Ale dla samego FISa(bez kolejek)warto. Gdy tylko zaczynają tłumy walić to czar pryska.

Jak byłem to panowie z obsługi tras odgradzali słupy siateczkami od Jaworzyny w dół więc przygotowania do otwarcia kompletu tras ruszają. Teraz czekac na śnieg i mrozy.

Byłem w sobotę na Skrzycznym,trasy w końcu pootwierane.

Jeździłem na wszystkich trasach , jak dla mnie warunki w sam raz były a na dodatek obyło się bez kolejek ,chwilka stania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na Skrzycznym,trasy w końcu pootwierane.

Jeździłem na wszystkich trasach , jak dla mnie warunki w sam raz były a na dodatek obyło się bez kolejek ,chwilka stania :)

Przeciętnie jeżdżący da rade na FIS-ie?Jeździłem w SON-ie w tym na ,,Golgocie" bez problemów. W czwartek chciałbym pojeździć najpierw na Skrzycznem . Ze dwa razy zjechać FiS-em. Potem wjechać na Skrzyczne i stamtąd trasą nr3 na Małe Skrzyczne . No i klika zjazdów w SOn-ie. Taka wyprawa realna dla przeciętniaka jakim jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnie jeżdżący da rade na FIS-ie?Jeździłem w SON-ie w tym na ,,Golgocie" bez problemów. W czwartek chciałbym pojeździć najpierw na Skrzycznem . Ze dwa razy zjechać FiS-em. Potem wjechać na Skrzyczne i stamtąd trasą nr3 na Małe Skrzyczne . No i klika zjazdów w SOn-ie. Taka wyprawa realna dla przeciętniaka jakim jestem?

Zupełnie realna.

Ale ta 3 ze Skrzycznego pod Małe Skrzyczne to nic ciekawego.

Należałoby zapytać czy szlak choć trochę jest przetarty.

Nie mówię już o tym żeby jakiś mały ratrak tam śmignął.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;6dunmJs1DPg]

Przeciętnie jeżdżący da rade na FIS-ie? Taka wyprawa realna dla przeciętniaka jakim jestem?

Panie Janku. Powiem tak,jeździłem na Skrzyczne od dwóch sezonów. Za karzdym razem Ondraszek i Widokowa bo jak widziałem na mapce czarnego FISA i czerwoną KASKADE to sobie myślałem-dla jakiś profesjonalistów. Może za kilka lat.

Ale na początku sezonu w tym roku otwarty był tylko FIS więc trzeba było się przełamać. I ....pokochałem tą traskę. Jest rewelacyjna i przystępna. Kaskada też wypas. Udalo mi się nią pośmigać w czwartek. A pragnę zauwazyć że jestem przeciętniakiem na jednej desce.

Krótka relacja w warunkach narciarskich na forum. Tam też filmik. Zachęcam do zerknięcia, kilka razy widać kaskadę i fisa. Na kaskadzie kumpel zalicza upadek na najbardziej stromym kawałku-jak by kładł się spać w puch. Sama przyjemność.

Pozdrawiam i niechętnie zachęcam do śmigania tam,niechętnie bo im więcej ludzi tym większe kolejki ;)

Ale warto.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...