Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielow 2013


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Byłem na Pilsku 29.03.2013 r. i nie wiem czy to był mój ostatni raz . Nie ze względu na warunki lub coś podobnego . Zobaczyłem wielkie osuwisko obok wyciągu na Miziową i pomyslałem że teraz jest to koniec PILSKA. :mad::

Myślisz że się zwali jak WTC?:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie WTC ale pożywka dla zielonych ogromna.

To ich w Alpy trza zabrać, tam mają takiej pożywki tyle że się udławią. Jak jechałem kiedyś do Kals to po drodze mijałem wiele takich miejsc gdzie zeszły lawiny i nie z śniegu tylko z błota i kamieni:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hallo Hallo:smile:

Dawno w górach już nie byłem, a że mnie strasznie tam ciągnęło, to informacja o Redyku tylko przyspieszyła moją decyzję:smile:

Redykowych zdjęć nie będę tu wrzucał, żeby w poście nie zapychać (a zainteresowane osoby odsyłam do galerii:wink:).

Będąc na Redyku zerkałem w stronę Pilska, więc przed godz. 15 w końcu zabrałem się i podjechałem na parking na Strugach.

W zimę nie było okazji (bo aby siedzieć jak najdłużej na górze i zjechać jak najpóźniej przez Buczynę - startowałem zawsze z Kamiennej) – to teraz w końcu – wiosną – mogłem poczuć się jak te wspominane „węgliki”:wink::

dsc_0218.jpg

dsc_0219.jpg

Na Strugach bez zmian:

dsc_0223.jpg

dsc_0225.jpg

więc pniemy się dalej:

dsc_0231.jpg

dsc_0232.jpg

dsc_0235.jpg

W końcu i Szczawiny

dsc_0239_1.jpg

Edytowane przez fundu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło nadal stoi:smile:

dsc_0240.jpg

dsc_0239.jpg

Jak tu cicho - i pusto

dsc_0246.jpg

Ratrac - Retired:wink:

dsc_0246_1.jpg

Pierwsze spojrzenie na czarną 7

dsc_0247.jpg

chyba szykuje się naśnieżanie:biggrin::

dsc_0252_1.jpg

dsc_0254_1.jpg

dsc_0254_2.jpg

Po ostatniej akcji zalesiania, w której nie było dane mi wziąć udziału, postanowiłem przyjrzeć się sprawie – co, jak i gdzie zostało zasadzone.

dsc_0255.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc_0265.jpg

Z tego co widać - czarna 7-ka została obsadzona w ostatnim swym odcinku na całej szerokości – hmm

dsc_0270.jpg

Ale patrząc wyżej – tu już nasadzeń brak

dsc_0278.jpg

Po odwrocie widać to lepiej – do trzeciego słupa czarną na całej szerokości obsadzono drzewkami – myślę sobie – jeśli czarna zostanie oficjalnie uruchomiona, to jak to później omijać????

dsc_0280.jpg

Ale idziemy dalej zobaczyć, co się tu pozmieniało:

dsc_0287.jpg

dsc_0292.jpg

Wydaje mi się, że zimą było tu większe „rumowisko” i teren został już trochę wyrównany

dsc_0296.jpg

Jedynie ten odcinek był bardziej „wertepowy”

dsc_0304.jpg

Widok z tyłu

dsc_0305.jpg

Na zamknięcie ust zielonym – „efekt ekologiczny” – z tego co czytałem/słyszałem , sterta tych opon była zakopana pod warstwą ziemi

dsc_0307.jpg

dsc_0308.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się robić trochę grząsko, ale jak już rozpocząłem wędrówkę tą czarną, to trzeba iść dalej:smile:

dsc_0312.jpg

dsc_0316.jpg

Na ostatnim odcinku trzeba było uważać,

dsc_0328.jpg

ale po odwróceniu się widoki wynagradzały za cały trud wspinaczki:smile:

dsc_0331.jpg

Po pokonaniu tych grząskich stromizn zauważyłem, że po lewej stronie w górnej części zostały wbite paliki – wyznaczanie trasy, odgrodzenie 7 od wyciągu, a może miejsce przebiegu rurociągu...

dsc_0357.jpg

dsc_0358.jpg

dsc_0367.jpg

Wyżej czarna prezentuje się już całkiem całkiem – w miarę równo, ubita – nic tylko dalej tak w dół aż do samego …. - hmm - młodnika????

dsc_0364.jpg

Miziowa już tuż-tuż

dsc_0384.jpg

dsc_0380.jpg

Edytowane przez fundu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godz. 18 zaczęło się coś chmurzyć i zawiewać zimnem, więc postanowiłem rozpocząć schodzenie, co później okazało się słuszną decyzją.

Powrót dla odmiany tym razem już żółtym szlakiem

dsc_0655.jpg

Widok na Miziową i czarną

dsc_0656.jpg

Mały powód tego całego wodno-prawnego „zamieszania”

dsc_0672.jpg

dsc_0673.jpg

Postanawiam wracać przez Buczynę, po drodze ładne widoki budzącej się przyrody

dsc_0675.jpg

,ale po pewnym czasie – czy ja dobrze widzę…..????

dsc_0677.jpg

Schodzę ze szlaku i lecę w dół – taaaaaaaaaaaakkkk – Johnny miał rację – sezon jeszcze się nie zakończył:wink: – to śnieeeeeeeg:biggrin::biggrin::biggrin:

dsc_0678.jpg

Edytowane przez fundu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę – dotykam, cieszę się pod koniec dnia niczym małe dziecko:biggrin:

dsc_0685.jpg

– myślę, że ekipa z Telegrafu dałaby i tu radę:wink:

dsc_0687.jpg

Ale trzeba iść dalej – Orczyk (jeszcze) stoi:

dsc_0696.jpg

schodzę i przypominam sobie, jak jeszcze niedawno śmigało się tu na nartach:

dsc_0700.jpg

Buczynka w wersji letniej – już ogrodzona

dsc_0704.jpg

Piękne tereny – móc tu postawić sobie domek...:smile:

dsc_0706.jpg

Przed samym OeS-em zaczyna już coraz mocniej padać – dobrze, że wcześniej postanowiłem uciekać ze szczytu, bo z każdą chwilą coraz mocniej siąpi

dsc_0715.jpg

dsc_0716.jpg

Jeszcze szybkie wspomnienie na trójkę

dsc_0723.jpg

Edytowane przez fundu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w kierunku Strug lecimy zobaczyć,co tam w Jontku słychać:

Krajobraz po domkach (a w górze już niskie chmury, przymglenie i deszcz)

dsc_0724.jpg

Prace widać trwają

dsc_0725.jpg

dsc_0726.jpg

dsc_0727.jpg

Ok 20:20 schodzę na Strugi i jedyne o czym marzę, to ciepła kwaśnica w Karczmie pod Borami:smile: - jednak nie tym razem – cała karczma wynajęta na weselicho – więc trzeba uciekać na Żywiec.

Na pożegnanie – Korbielów w pełni z Inwestorem – do czego również – i my – narciarze i turyści – się dołączamy!

dsc_0728.jpg

dsc_0729.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundu

świetna fotorelacja

czyżbyś w sezonie letnim przejął pałeczkę od Johnnego ?:smile:

A tak a'propos tego zalesienia dolnego odcinka czarnej to za bardzo nie wiem gdzie tu sens i logika .Najpierw karczują las przy dolnej stacji , niwelują teren , a teraz sadzą tam drzewa , które skutecznie odetną dojazd do orczyka z lewej strony :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no -w zakresie relacji Johnny to nasz forumowy mistrz:biggrin:

Ale ciesze sie,ze sie spodobalo:wink:

Z tym zalesieniem czarnej tez nie bardzo rozumiem.

Albo mieli pozwolenie na wycinke ale zrobili cos wiecej - nie do konca zgodne i teraz - w ramach ugody lub zadoscuczynienia te nasadzenia zeby eko-przepisowcy nie trabili,ze wszystko co robione na Pilsku to pogrom i zle???

Ciezko powiedziec-ostatnio (poza decyzja wojta) zadnych innych swiezych njusow o Pilsku i calej sprawie.Albo ich brak albo nie wypada/nie mozna publicznie o nich (jeszcze) wypisywac. Tylko po takim nasadzeniu czarna na ostatnim odcinku bedzie calkowicie nieprzejezdna-albo oficjalnie nie bedzie uruchomiona albo wyjazd z niej bedzie w innym miejscu - przez przecinke w lasku i dalej w kierunku piatki i jej zjazdu na Szczawinach???-bez sensu-wowczas kolizja z ruchem orczykow...- no chyba ze orczyki out i wowczas pod kanapą przecinką przez lasek:wink: to tylko na razie takie moje gdybania i przemyslenia.Gdyby ktos cos wiedzial-piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wczoraj (po dłuższej przerwie) - podobnie jak JC i gregorowi - udało mi się zawitać do Korbielowa.

Tak jak JC pisze - sobotnie południe a robota idzie:

dsc_0271_original.jpg

dsc_0272.jpg

dsc_0275_original.jpg

dsc_0278_273333.jpg

Gruszki podjeżdżają z betonem do pompy:

dsc_0282.jpg

dsc_0284.jpg

Na parkingu puściutko:

dsc_0287_284144.jpg

Tylko 2 następne gruszki stoją włączone i mieszając czekają na swoją kolej:

dsc_0289.jpg

Trochę dalej wylądowały stare kibelki

dsc_0290_original.jpg

Fundamenty - dolna stacja - zdjęcie z oddali

dsc_0292_244134.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...