Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk nadal skansen


bogi

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę po rocznej przerwie ruszyłem do Szczyrku. Ddojazd bez problemu, po 7 rano bez korków. Parking w Solisku znowu droższy (8 zeta poniżej pętli autobusowej).

Trasy częściowo wyratrakowane, ciekawe dlaczego nie wszystkie. Pod orczykami beznadzieja. Dużo wywrotek (chyba większość uczyła się jeździć na krzesełkach). Czerwona 1 do Czyrnej nie przygotowana (może to taka uroda tej trasy).

Ale nadal dużo ludzi :).

I najlepsze trasy w PL, niestety.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boks narty i szczyrk

13 stycznia Solisko obok kasy stoi chlopiec z Gimnazjum z puszką ORKIESTRY OWSIAKA .chcę zrobić dobry uczynek i wrzucam drobna kwotę .NAstepnie zakupując punkty podchodzę do bramki aby dojśc do orczyka. Obok przejścia komercyjnego ktoś zdjął jedno przęsło plotu i grupa kilku facetów tą oto drogą wchodziła bez kolejki do bramki. Inni narciarze musieli odczekac około 20 minut. Jeden z kolejkowiczów zwrócil uwagę że tutaj nie ma przejścia co spowodowalo bardzo agresywna reakcję drugiej grupy. Jeden z facetow - posiadajacy fajne nartki do FREEE przod i tył zakończony dziobami - cena ok 2 tys . zdjął swe nary i przyjął postawę GOŁOTA I SALETA. zaczeły sie pewne wyzwiska - wzywanie Policji - wezwany pracownik obsługi zamknął plotek. Jednak dwaj faceci mimo obecności swoich żon dalej byli gotowi do kilku rundowego pojedynku.

Jaki morał - byli to ludzie w wieku ok 30 lat zapewne pewne stanowiska- wszyscy trzeźwi i taki mały problem i takie duże ognisko zapalne .

teraz coś na wesoło. około godz. 12 udałem sie na smaczny szaszłyk. po konsumpcji narciarze ktorzy byli obok nas -zakladali narty i oto pewna zgrabna wysoka kobieta nie może zalozyć nart. jako fachowiec widzę ze ma za duży rozstaw wiązania -więc sprawnym ruchem ustawiam wlaściwy rozstaw. Kobieta serdecznie dziekuje , lecz co sie okazuje że jej partner chlopak też nie moze włozyć buta poniewąż rozstaw jest za mały.Po chwili oboje wybuchają smiechem - ONI pomylili narty mimo ze narty posiadały bardzo rózne kolory i dlugosci .Jeszcze raz dokonalem wlaściwego ustawienia . ładna kobieta znowu podziękowała ....

JAKI MORAL na stoku trzeba sobie pomagać i być zyczliwym......

pozdrawiam boksera w zielonej kurtce ......Mialeś taka ładna kobietę obok siebie , a zachowałeś się ........

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po rocznej przerwie ruszyłem do Szczyrku. Ddojazd bez problemu, po 7 rano bez korków. Parking w Solisku znowu droższy (8 zeta poniżej pętli autobusowej).

Trasy częściowo wyratrakowane, ciekawe dlaczego nie wszystkie. Pod orczykami beznadzieja. Dużo wywrotek (chyba większość uczyła się jeździć na krzesełkach). Czerwona 1 do Czyrnej nie przygotowana (może to taka uroda tej trasy).

Ale nadal dużo ludzi :).

I najlepsze trasy w PL, niestety.

I jak to w POlsce łatwiej wybudować coś od nowa (Białka i Podhale) niż kontynuować i rozwijać.

Szczyrk kolejne miasto na mapie naszego kraju bez pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 stycznia Solisko obok kasy stoi chlopiec z Gimnazjum z puszką ORKIESTRY OWSIAKA .chcę zrobić dobry uczynek i wrzucam drobna kwotę .NAstepnie zakupując punkty podchodzę do bramki aby dojśc do orczyka. Obok przejścia komercyjnego ktoś zdjął jedno przęsło plotu i grupa kilku facetów tą oto drogą wchodziła bez kolejki do bramki. Inni narciarze musieli odczekac około 20 minut. Jeden z kolejkowiczów zwrócil uwagę że tutaj nie ma przejścia co spowodowalo bardzo agresywna reakcję drugiej grupy. Jeden z facetow - posiadajacy fajne nartki do FREEE przod i tył zakończony dziobami - cena ok 2 tys . zdjął swe nary i przyjął postawę GOŁOTA I SALETA. zaczeły sie pewne wyzwiska - wzywanie Policji - wezwany pracownik obsługi zamknął plotek. Jednak dwaj faceci mimo obecności swoich żon dalej byli gotowi do kilku rundowego pojedynku.

Jaki morał - byli to ludzie w wieku ok 30 lat zapewne pewne stanowiska- wszyscy trzeźwi i taki mały problem i takie duże ognisko zapalne .

teraz coś na wesoło. około godz. 12 udałem sie na smaczny szaszłyk. po konsumpcji narciarze ktorzy byli obok nas -zakladali narty i oto pewna zgrabna wysoka kobieta nie może zalozyć nart. jako fachowiec widzę ze ma za duży rozstaw wiązania -więc sprawnym ruchem ustawiam wlaściwy rozstaw. Kobieta serdecznie dziekuje , lecz co sie okazuje że jej partner chlopak też nie moze włozyć buta poniewąż rozstaw jest za mały.Po chwili oboje wybuchają smiechem - ONI pomylili narty mimo ze narty posiadały bardzo rózne kolory i dlugosci .Jeszcze raz dokonalem wlaściwego ustawienia . ładna kobieta znowu podziękowała ....

JAKI MORAL na stoku trzeba sobie pomagać i być zyczliwym......

pozdrawiam boksera w zielonej kurtce ......Mialeś taka ładna kobietę obok siebie , a zachowałeś się ........

jak widać panuje tam skansen nie tylko infrastrukturalny ale i mentalny, a w najbliższym czasie nie zanosi się na zmiany w żadnym z tych obszarów... Ci co tam jeżdżą na narty to chyba jacyś masochiści, ciekawe co Freud by na to powiedział :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj. Jest relacja i stwierdzam ,że w SON-ie można najlepiej pojeździć na nartach w Beskidzie śląskim ze względu na różnorodność i ilość tras. Takich masochistów jak ja jest sporo co można stwierdzić codziennie a szczególnie widać to w weekendy.Wystarczy załączyć podgląd kamerek na stronie SON-u. Szczyrk mógłby po gruntownej modernizacji infrastruktury w COS I SON i współpracy polegającej np. na wspólnym karnecie, utrzymaniu w dobrym stanie trasy łączącej obie S.N. być centrum narciarstwa zjazdowego w Polsce porównywalnym do mniejszych alpejskich S.N.Ja tego na pewno nie doczekam :mad:: Młodsi narciarze maja szanse dożyć tych dobrych czasów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 stycznia Skrzyczne - wg mojej oceny od ubiegłego roku zadnych zmian. U góry na Skrzycznem fajnie przygotowane, ale poniżej Jaworzyny na trasach bardzo mało sniegu, miejscami trawa i dużo kamieni. wręcz słychać trzask pod nartami. Obok dolnej kasy stoi namiot Samsunga gdzie podaja czekoladę MILKI oraz szaliki. Dostałem też autograf BASI RITS zwyciężczyni I Edycji MASTER CHEF . Kiedy COS połączy się wyciągiem na górze z SON. Potrzebę taka widział kolega narciarz z Czestochowy , który lubi Szczyrk , ale zna też trasy we Francji i w Austrii i pyta czemu u nas czas STOI W MIEJSCU......

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Szczyrku z dzieciakami,żeby trochę "polyżovali" (szkoda, żeby traciły sezon tylko dlatego, że tata przechodzi rehabilitację).Ze względu na fakt, że moja młodsza latorośl stawia dopiero pierwsze kroki (w zeszłym sezonie jakoś nie zaskoczył - drugie podejście już spoko), podjechaliśmy pod Krasnala pod Czyrną. Przyjechaliśmy ok. 8.30, na parkingu jeszcze sporo miejsca, ale ok. 11.00 parking był praktycznie zapełniony, z czego duża część aut to auta z rejestracjami województw mających obecnie ferie, których właściciele przyjechali do Szczyrku (jak rozumiem) na ferie, co zresztą potwierdzało się w rozmowach z kilkoma rodzinami.

Skoro już w Szczyrku nie da się postawić normalnych wyciągów, skoro już nie można zrobić wydajnego naśnieżania (bo chyba to co jest teraz to nie jest takie naśnieżanie jak niby miało być), to przynajmniej może ktoś wpadłby wreszcie na pomysł skibusów, żeby Ci jedni z ostatnich, którzy jeszcze przyjeżdżają do Szczyrku na ferie nie musieli codziennie jeździć na narty własnymi autami, za parkowanie których codziennie muszą becalować 5 zł.

Wjeżdżając do Szczyrku zwróciłem uwagę, że na przystankach nie stała ani jedna (ani jedna !!!) osoba z nartami czy deską, wszyscy podjeżdżają autami. Przecież to jest chore!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę czasami z Bielska do Szczyrku PKS-em o 9.20 w tygodniu. Średnio 6-8 narciarzy i snowboardzistów nim jedzie. W weekendy na narty ruszają samochodziarze i podejrzewam ,że autobusy,których miedzy Bielskiem a Szczyrkiem kursuje sporo i dłużej na odjazd do Bielska niż 20 minut się nie czeka kursują w połowie puste. Ludzie sami powodują korki pchając się np. w pojedynkę samochodem na narty. Między Czyrną ,Soliskim i Pośrednim a jak się przekonałem w czwartek 17.01.13 też między COS I SON-em można przemieszczać się na nartach to po co skibusy.Co do naśnieżania to zgoda. Strona Czyrnej po długim okresie mroźnej pogody jaka mamy powinna mieć warunki najmniej dobre a tu Bieńkula dalej nieczynna:mad::To jest chore , 90 procent narciarzy jedzie na narty smrodzącymi autami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na nartach trasą nr 3 ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne. Jechałem a trochę szedłem (wypłaszczenia) razem z 6 narciarzami i narciarkami. Żadnych problemów a czas około 20 minut. Po drodze fotki i filmik. W tym sezonie jeszcze mam zamiar to powtórzyć ,ale przy słonecznej pogodzie.Była gęsta mgła w czwartek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ...

Janek, proszę Cię... To, że ten "łącznik" działa w jedną stronę, to akurat nie jest normalne...Kiedyś, lata temu, zdarzyło mi się targać z Soliska pod Czyrną z buta (narciarskiego), ale broń mnie Boże, żebym miał kiedykolwiek to powtarzać. Wtedy wyrzuciłem pewnie z siebie wszystkie znane mi przekleństwa, a repertuar mam znaczny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na nartach trasą nr 3 ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne. Jechałem a trochę szedłem (wypłaszczenia) razem z 6 narciarzami i narciarkami. Żadnych problemów a czas około 20 minut. Po drodze fotki i filmik. W tym sezonie jeszcze mam zamiar to powtórzyć ,ale przy słonecznej pogodzie.Była gęsta mgła w czwartek

Ta trasa jest jakoś oznaczona?W którym miejscu się zaczyna?Już od jakiegoś czasu planuję zaliczyć oba ośrodki w jeden dzień i oczywiście wszystkie trasy. :rolleyes::

Janek, proszę Cię... To, że ten "łącznik" działa w jedną stronę, to akurat nie jest normalne...Kiedyś, lata temu, zdarzyło mi się targać z Soliska pod Czyrną z buta (narciarskiego), ale broń mnie Boże, żebym miał kiedykolwiek to powtarzać. Wtedy wyrzuciłem pewnie z siebie wszystkie znane mi przekleństwa, a repertuar mam znaczny :smile:

W drugą stronę masz gondolę... wygodną,ogrzewaną i nie jedzie zbyt wysoko... w tej roli PKS. :wink: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś zjechałem ze Skrzycznego na Małe -ja bylem szybki ok 15 minut moze... pojeżdziłem na SOLISKU ale powrót to chyba już 60 minut dobrego deptania z nartami na plecy..... wole inne przyjemnośći . kiedy wiec SON i COS to połączy ....Więc SB ma rację .. my lubimy inne spacery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało. Gondolkami jeżdżę w Alpach. Im częściej jeżdżę w Szczyrku to narciarsko ten region mi się coraz bardziej podoba. Trzeba zaczynać jazdę w COS bo trasy są trochę wyżej a kończyć w SON. Mam zamiar za każdym wyjazdem do Szczyrku zaliczać oba Ośrodki chociaż COS mnie bardzo zawiódł do czego przyczyniła się też pogoda (gęsta mgła). Na Skrzycznem udajemy się w kierunku schroniska i potem odbijamy w prawo. Po drodze jest rozwidlenie i prosto możemy jechać a raczej iść przez szczyt Małego Skrzycznego lub pojechać w prawo wtedy wyjeżdżamy na trasę już sporo poniżej Szczytu M.S.Obie odnogi trasy były w zadowalający sposób utwardzone przez wąski pojazd gąsienicowy. Jest sporo narciarzy ,którzy tam przejeżdżają i nie można się zgubić. Na oznaczenia nie zwróciłem uwagi.Przebieg trasy dokładnie jak na mapie Pojechałem (poszedłem) dłuższą trasą przez szczyt.Lubię takie urozmaicone wycieczki i nawet chodzenie przez godzinę z nartami na plecach sprawia mi przyjemność.Zresztą noszę jeszcze ze sobą spory plecak ,w którym mam m.innymi buty na zmianę, spory termos , pokrowce na narty i buty, coś do jedzenia ,lekarstwa...Na samą jazdę nastawiam się w Alpach . Zaliczam się do masochistów jak to ktoś tutaj posumował. Pozdrawiam

P.S. Dojeżdżam komunikacją publiczną tak więc odpada powrót na parking do auta.

Edytowane przez janek57
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę czasami z Bielska do Szczyrku PKS-em o 9.20 w tygodniu. Średnio 6-8 narciarzy i snowboardzistów nim jedzie. W weekendy na narty ruszają samochodziarze i podejrzewam ,że autobusy,których miedzy Bielskiem a Szczyrkiem kursuje sporo i dłużej na odjazd do Bielska niż 20 minut się nie czeka kursują w połowie puste. Ludzie sami powodują korki pchając się np. w pojedynkę samochodem na narty. Między Czyrną ,Soliskim i Pośrednim a jak się przekonałem w czwartek 17.01.13 też między COS I SON-em można przemieszczać się na nartach to po co skibusy.Co do naśnieżania to zgoda. Strona Czyrnej po długim okresie mroźnej pogody jaka mamy powinna mieć warunki najmniej dobre a tu Bieńkula dalej nieczynna:mad::To jest chore , 90 procent narciarzy jedzie na narty smrodzącymi autami!

Janku,w związku z planowanymi przeze mnie dość nietypowymi wyprawami,popatrzyłem na rozkład jazdy PKS Bielsko-Biała.Wiesz ile tych autobusów jeździ?Dokładnie 4 w ciągu całego dnia!Chyba,że są jeszcze jakieś prywatne busiki. :rolleyes:: Ale wracając do PKS - oto rozkład jazdy:

8.20 , 9.20 , 13.50 , 15.50

Jak widzisz jest ich niewiele.Następnym dla mnie "hamulcem",żeby jednak korzystać ze swojego transportu,dopóki go posiadam,jest godzina odjazdu pierwszego autobusu,bo mam w zwyczaju być pierwszym na stoku. :cool:: Do tego musiałbym wcześniej wstawać niż obecnie,żeby najpierw na ten dworzec dojechać.Do tego dochodzi wygoda - do autobusu nie zabiorę dwóch par nart,nie muszę później jeździć z plecakiem (choćby buty na zmianę gdzieś trzymać muszę),mogę opuścić stok kiedy mam ochotę,a nie kiedy autobus przyjedzie,powrót z takiego Szczyrku do B-B zajmuję nie więcej jak pół godziny i wiele jeszcze takich niby drobiazgów można dodać. :rolleyes::

Tak więc zostanę przy własnym samochodzie,nawet jak będę jechał sam.

Ale na koniec powiem Ci,że Cię podziwiam!Zwłaszcza,że Ty masz bardziej skomplikowany dojazd i bardziej czasochłonny niż ja z B-B. Szacun! :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk- Salmopol równa się Szczyrk- Solisko, nie Salmopol1,2 czy Biały Krzyż i tych autobusów jest sporo (25 kursów na dobę w dni robocze) plus dwie linie prywatne. Bez problemów z Bielska w tygodniu można dojechać do Soliska czyli pod Golgotę. Pozdrawiam i dzięki za uznanie:smile:

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk- Salmopol równa się Szczyrk- Solisko, nie Salmopol1,2 czy Biały Krzyż i tych autobusów jest sporo (25 kursów na dobę w dni robocze) plus dwie linie prywatne. Bez problemów z Bielska w tygodniu można dojechać do Soliska czyli pod Golgotę. Pozdrawiam i dzięki za uznanie:smile:

Faktycznie!Jest ich więcej,źle szukałem. :smile:

Jak mi się uda wyskoczyć na narty w tygodniu,to spróbuję zaliczyć COS i SON w jeden dzień.

Również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie!Jest ich więcej,źle szukałem. :smile:

Jak mi się uda wyskoczyć na narty w tygodniu,to spróbuję zaliczyć COS i SON w jeden dzień.

Również pozdrawiam!

No powiem że, jak byłem szczylem i jeździło się tak jak Janek to udawało się zaliczyć COS i SON w jeden dzień, a później jeszcze flaszkę zrobić w pociągu z Bielska do Katosów:biggrin:

No ale wtedy człowiek miał 20 lat mniej i fantazje :biggrin::stupid::sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że, jak byłem szczylem i jeździło się tak jak Janek to udawało się zaliczyć COS i SON w jeden dzień, a później jeszcze flaszkę zrobić w pociągu z Bielska do Katosów:biggrin:

No ale wtedy człowiek miał 20 lat mniej i fantazje :biggrin::stupid::sorrow:

Mi za młodu nie było dane pojeździć na nartach,więc teraz nie tylko narty,ale i fantazja się pojawiła... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...