Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zaintrygowały mnie narty Salomon BBR


krzysie

Rekomendowane odpowiedzi

zaintrygowała mnie narta salomon bbr, niebanalny kształt i duża wszechstronnośćpostanowiłem to sprawdzić, ale nie żeby od razu kupowaćwypożyczyłem te narty w intersporcie - koszt 39 zł/dobaprzy cenie 1999 (z wiązaniami) odpowiada to wypożyczeniu narty na 51 dniczy warto zatem je kupić, jest co prawda niewielka niedogodność - trzeba po narty pojechać do sklepu po 19 dnia poprzedniegoi zwrócić je do 11 dnia następnego, ale 51 dni to kilka lat i nie trzeba wykładać od razu całej kasy i zawsze ma się najnowsze narty,zawsze naostrzone i nasmarowaneceny wypożyczeń nart z niższej półki są odpowiednio niższemimo tego mam własne narty!ale od czasu do czasu przymierzam nowe i intrygujące - salomon bbr - mimo, że drogie i jest to nieracjonalne chyba je kupię

salomon bbr.jpg

57da8562dc97d_salomonbbr.jpg.bc06216dcc1089c78e7c45518f1de12a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowała mnie narta salomon bbr, niebanalny kształt i duża wszechstronność

postanowiłem to sprawdzić, ale nie żeby od razu kupować

wypożyczyłem te narty w intersporcie - koszt 39 zł/doba

przy cenie 1999 (z wiązaniami) odpowiada to wypożyczeniu narty na 51 dni

czy warto zatem je kupić, jest co prawda niewielka niedogodność - trzeba po narty pojechać do sklepu po 19 dnia poprzedniego

i zwrócić je do 11 dnia następnego, ale 51 dni to kilka lat i nie trzeba wykładać od razu całej kasy i zawsze ma się najnowsze narty,

zawsze naostrzone i nasmarowane

ceny wypożyczeń nart z niższej półki są odpowiednio niższe

mimo tego mam własne narty!

ale od czasu do czasu przymierzam nowe i intrygujące - salomon bbr - mimo, że drogie i jest to nieracjonalne chyba je kupię

[ATTACH=CONFIG]8564[/ATTACH]

Pojeździj zanim kupisz, bo nie każdemu pasują :)

Szczególnie, że lubią być -stety niestety- zawsze naostrzone. Każdy inny przypadek to ześlizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście zainwestował bym w inne narty - ale co człowiek to człowiek:)

Jako jedyne na pewno bym ich nie kupił :)

A jako kolejne ... stoją i od czasu do czasu nie muszę myśleć za bardzo - po opadach i na wiosnę - o warunkach na stoku.

To jest ich największy plus.

Przy promocji - Boogi zapomniałem o piwie... - w której kupiłem, to było do przełknięcia. W normalnych cenach wolałbym dwie pary innych kupić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem nowy temat.

Zaobserwowałem przez ostatnie dni na Kasprowym, że narty Salomon BBR powoli zdobywają więcej zwolenników. Wielu narciarzy pojawiło się z nimi. Michał hra z naszego forum, z którym miałem przyjemność jeździć dwa dni, był do tego stopnia zachwycony, że po powrocie do domu miał je kupować. Moja opinia też od kilku sezonów jest pozytywna do tego stopnia, że dawno nie jeździłem na gigantkach Rossi Master, a to też świetne narty.

Salomon BBR łączy możliwość sprawnego jeżdżenia po przygotowanych stokach, a wtedy kiedy pojawia się świeży śnieg i puch daje frajdę porównywalną do szerokich nart freeride. Wszystko to za sprawą koncepcji V według gościa o ksywie BBR. Oto cała tajemnica tych nart według mojej opinii. Poza tym mnie się podoba design i kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a jak Ci się jeździ na bardzo twardym, na lodzie?

Czy też masz wrażenie, że tylko idealnie przygotowana krawędź wycina idealne łuki ? Każdy inny przypadek powoduje ześlizg/uślizg? U mnie występuje to dokładnie w ww warunkach. Przód przestaje trzymać i skrobie próbując łapać krawędź... po serwisie potrafię jeździć po czystym lodzie, co paru świadków z forum może potwierdzić ;)

Dodajmy jeszcze, o którym modelu BBR mówimy: w moim przypadku to 8.9 174cm.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz jak nartomaniakom odbija? Nie opłaci się, a kupi! PS. Z Twojego wyliczenia wyrażnie widać ile rzeczywiście ta narta jest warta. Reszta to koszty obsługi i marketing! A dlaczego inaczej jest w autosalonach? Tam cena wynajmu auta jest taka, jakby zakładano półroczną jego eksploatację! Choć są też kwiatki, Toyota sprzedała Yarisy po 17 tys zł do nauki jazdy! I nie było w tym przypadku naruszenia ustawy pzp, bo dostawca wykazał ,że sprzedaje towar z zyskiem a nie ponizej jego wartości. Tak więc gratuluję wszystkim którzy zakupili Yarisy po 40-50 tys zł. Zrobili świetny interes!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał:

Nie przypominam sobie, abym jeździł na BBR w takich warunkach - całkowity lód. O ile pamiętam w Heiligenblut w zeszłym sezonie był taki poranek gdzie było bardzo twardo i lodowo, to wtedy rzeczywiście trzeba było uważać. W takich warunkach na każdych nartach bym jechał asekuracyjnie. Po lodzie to ja nie jeżdżę, Puchar Świata nie dla mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a jak Ci się jeździ na bardzo twardym, na lodzie?

Czy też masz wrażenie, że tylko idealnie przygotowana krawędź wycina idealne łuki ? Każdy inny przypadek powoduje ześlizg/uślizg? U mnie występuje to dokładnie w ww warunkach. Przód przestaje trzymać i skrobie próbując łapać krawędź... po serwisie potrafię jeździć po czystym lodzie, co paru świadków z forum może potwierdzić ;)

Dodajmy jeszcze, o którym modelu BBR mówimy: w moim przypadku to 8.9 174cm.

krawedz, krawedzia, ale za trzymanie na twardym odpowiada tez twardosc narty.

Na bbr nie jezdzilem, ale z tego co piszecie, ze sa takie super hiper do wszystkiego, to na pewno twardymi nartami nie sa. wiec nie oczekiwalbym od nich dobrego trzymania na lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawedz, krawedzia, ale za trzymanie na twardym odpowiada tez twardosc narty.

Na bbr nie jezdzilem, ale z tego co piszecie, ze sa takie super hiper do wszystkiego, to na pewno twardymi nartami nie sa. wiec nie oczekiwalbym od nich dobrego trzymania na lodzie

Jest trochę inaczej. Sama narta trzyma, ale jakby powiedział ktoś lepiej wyszkolony ode mnie, instruktor, teoretyk (sams ienie bawięw takowe): nie inicjuje skrętu, a jej geometria wtedy nie potrafi go dokręcić tyłem.Masz wtedy idealną gigantkę, która trzyma wszędzie tylko nie łopatą. Johnnt może opisać jak waliłem na 5tce od lasu do lasu ledwo się mieszcząc ;)

Sytuacja zmienia się na miękkim, gdzie czuć jak narty wycinają zaskakująco krótkie skręty, bo łopata i rocker "łapią".

Zastanawiałem się, czy z powodu dość średniej wagi -70kg- nie jest to wina mojej cienkiej techniki, małej mocy w dociążeniu narty.

Ale nie, po serwisie nawijałem jadą jak po szynach... raz jeden dzień/dwa i powtórka, znowu nie łapią. I znowu serwis i znowu wszystko gra...

Dodam tylko, że jak wiecie miałem parę nart w życiu, dalej mam nie jedna parę w domu i taka sytuacja nigdy mi się nie przytrafiła.

Stąd moja nieograniczona ciekawość pracowniczego analityka biznesowego: czy wszyscy tak mają czy tylko ja ?

@Michał:

Nie przypominam sobie, abym jeździł na BBR w takich warunkach - całkowity lód. O ile pamiętam w Heiligenblut w zeszłym sezonie był taki poranek gdzie było bardzo twardo i lodowo, to wtedy rzeczywiście trzeba było uważać. W takich warunkach na każdych nartach bym jechał asekuracyjnie. Po lodzie to ja nie jeżdżę, Puchar Świata nie dla mnie :).

Rafał, ten lód to były świetne warunki w GAT Pilsko :)

Natomiast dokładnie to samo dzieje się na pólkach/przetarciach lodowych i na betonowo twardej trasie.

PŚ też nie dla mnie. Progi zawodów innych niż skionline mogę oglądać tylko jako kibic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...