Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus-Fiss-Ladis 19-26.01.2013


Rekomendowane odpowiedzi

WitamWyjazd z Krakowa o 3.40 po prawie 12 godzinach jazdy (korek w okolicy Monachium) jesteśmy na miejscu pogoda super, rano wyjazd do dawno planowanego Serfaus wcześniej byłem w Aoście, Zillerta i Zell am see do Serfaus wybrałem się bo z moich obserwacji jest tam lepsza pogoda niz w Zillertal i się nie myliłem. byliśmy też w Nauders (super też ośrodek) i Kaunertal (miodzio, mało ludzi trasy sztruksik cały dzień). w Samym Serfaus i Fiss trochę tłoczno ale nie tak jak u nas, zresztą można uciec w najwyższe partie na Lazidy, Pezidy i Masnerkopf tam mało kto jeździ ogólnie wyjazd udany czekam na następny

DSCN2760.jpg

DSCN2761.jpg

DSCN2790.jpg

DSCN2812.jpg

DSCN2813.jpg

Jeszcze jedna uwaga, szukając informacji o Serfaus oczywiście w pierwszej kolejności na Skionline opis stacji pisał chyba ktoś kto tam nie był albo bez obrazy skopiował z jakiegoś innego źródła bo zdanie że (tras trudnych dla zaawansowanych narciarzy, nie ma w tej okolicy zbyt wiele :eek:) jest chyba niemałą przesadąPozdrawiam

DSCN2760.jpg.00246da3d997e4f17ad6cbd4564ed700.jpg

DSCN2761.jpg.9e9c3f856286ea06ddc84eefaf5694d6.jpg

DSCN2790.jpg.5b754abb7d63bb04c748d26d8ecaa64f.jpg

DSCN2812.jpg.07fd1c7c16334018a8bb6ecda329ac1a.jpg

DSCN2813.jpg.487d6b679ad982042ce63fe82e58c7c5.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pododa piękna czego chcieć więcej!! traska z 2-ego zdjęcia coś dla mnie :applause: palce (narty) lizać:cheerful:

To południowy stok - mocno przetwarzany przez słońce, często jest tam lód lub kamienie. W SFL jest naprawdę znakomita reprezentacja wymagających czarnych tras.

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To południowy stok - mocno przetwarzany przez słońce, często jest tam lód lub kamienie. W SFL jest naprawdę znakomita reprezentacja wymagających czarnych tras.

ciekawe bo ja tam nigdy czegos takiego nie spotkalem :), co do drugiej czesci wypowiedzi to SFL ma sie czym pochwalic: Pezid, Pezid Vertikal, stosunkowo nowa Masnerkopfabfart, Lazid X-Dream, Direttissima czy wspomniana ponizej Hohe Pleis Abfahrt to miod malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To południowy stok - mocno przetwarzany przez słońce, często jest tam lód lub kamienie. W SFL jest naprawdę znakomita reprezentacja wymagających czarnych tras.

na Lazid x-dream to wystającą trawę widziałem w dwóch miejscach a kamieni nie było

gdzie jeszcze w Austrii są podobne czarne trasy do tych w SFL ? oprócz Harakiri bo tam się chwalą że ma 78% chociaż wydaje mi się że Lazidy mają więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jeszcze w Austrii są podobne czarne trasy do tych w SFL ? oprócz Harakiri bo tam się chwalą że ma 78% chociaż wydaje mi się że Lazidy mają więcej

Na Ainecku (w stronę Katschbergu)- nachylenie 100% (po grani więc wywiane i twardo)

W Skiwelcie - ze szczytu Hohe Salve są przynajmniej dwie bardzo wymagające trasy (około 80%) - oprócz spadu jest tam jeszcze trudna konfiguracja (jazda granią, jedna ma zakręt z ujemnym spadem), często jest wywiane i twardo lub zgoła lód. Podobnie jest na Choralpe - jedna trasa

w BKK - końcówka trasy F. Klammera

Harakiri jest stanowczo przereklamowane - dość krótka ścianka z wypłaszczeniem. Myśleliśmy, że pomyliśmy trasy :)

Co do SFL dla mnie to najlepszy ośrodek w Austrii (przed St Anton). Ma olbrzymi potencjał przy i pozatrasowy Zjazd (pozatrasowy) z Schonjocha (ląduje się na dole Frommesabfart) to jedno z moich największych przeżyć narciarskich. Pewnie z 800 m w pionie, powtórzone 4 czy 5 razy w ciągu dnia. A niewiele gorszych zjazdów jest przynajmniej kilkanaście. Infrastruktura rewelacyjna, Bertras kinderland, poducha do skoków. Gdyby jeszcze był jakiś 3-tysięcznik z niewielkim lodowcem!

pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Skiweltu to już zaczynam planować następny wypad w Alpy ale to dopiero w następnym roku.

pozdro

Grzesiek

Skiwelt jest moim zdaniem gorszy niż wynikałoby to z mapy - po pierwsze tłoczno - bardzo tłoczno, krótki sezon (w marcu może być kłopot ze śniegiem, Niezbyt ciekawe trasy - mocno kolizyjne, słaby potencjał off piste. Momentami kłopotliwy nawigacyjnie. Ale oczywiście w tak dużym ośrodku można znaleźć fajne miejsca. Na szczęście obok masz Kitzbuhel, którego lewa część (na mapie) jest znakomita a jeszcze warto odnotować piękny zjazd do Aschau (powrót skibusem co 30 min).

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ainecku (w stronę Katschbergu)- nachylenie 100% (po grani więc wywiane i twardo)

Wiem, że przez lata był taki opis na mapce, ale to zawsze była nieprawda, nawet dot. tego krótkiego fragmentu po prawej u góry :)

...ale już nie ma na mapce tego symbolu "100% Gefallen" :)

W Skiwelcie - ze szczytu Hohe Salve są przynajmniej dwie bardzo wymagające trasy (około 80%) - oprócz spadu jest tam jeszcze trudna konfiguracja (jazda granią, jedna ma zakręt z ujemnym spadem), często jest wywiane i twardo lub zgoła lód.

Nooo, powiedzmy... chyba nie aż tak - ale fajne te trasy są :)

Harakiri jest stanowczo przereklamowane - dość krótka ścianka z wypłaszczeniem. Myśleliśmy, że pomyliśmy trasy :)

Fakty są takie, że tam może być te 78% (38 stopni), ale na krótkim odcinku - nie średnio, jak podają.

Ocena trasy gwałtownie się zmienia jak jest twardo i lód - a tam tak bywa, wtedy trzeba powalczyć.

Ogólnie - to ciekawostka, gadżet - trupia czacha fajnie na mapce wygląda - kilka lat temu od razu chciałem tam jechać :)

Na Hochzeiger jest jeszcze trasa 80% - opisana takim znakiem ...ale jakoś nie pamiętam szczegółów.

Na Streifie w Kitz są miejscami podobne nachylenia - na Mausfalle ponoć 83% (wątpię) i jeszcze raz niżej; ale najwięcej zależy od warunków, nie od stromizny.

W ciągu ostatniego roku przejechałem Streifę wielokrotnie; także, czy przede wszystkim te na co dzień niedostępne odcinki - rok temu zaraz po zawodach, ostatnio także jakiś czas przed ...ktoś na mnie krzyczał, itd. ;)

Obserwacja jest taka jak zawsze - ocena tych najtrudniejszych odcinków najmocniej zależała od aktualnych warunków, rodzaju śniegu, czy co to tam leżało na trasie - czasem jazda na lajcie, a czasem się "zsuwałem" miejscami :)

...a najzabawniejsze, że Oni w ogóle nie jeżdżą po tym stromym ...bo przeskakują :)

Co do SFL dla mnie to najlepszy ośrodek w Austrii (przed St Anton). Ma olbrzymi potencjał przy i pozatrasowy Zjazd (pozatrasowy) z Schonjocha (ląduje się na dole Frommesabfart) to jedno z moich największych przeżyć narciarskich. Pewnie z 800 m w pionie, powtórzone 4 czy 5 razy w ciągu dnia. A niewiele gorszych zjazdów jest przynajmniej kilkanaście. Infrastruktura rewelacyjna, Bertras kinderland, poducha do skoków. Gdyby jeszcze był jakiś 3-tysięcznik z niewielkim lodowcem!

Widzisz ...ostatnio ktoś znajomy wrócił i stwierdził, że porażka i, że na Kaunertalerze było lepiej :)

Bo trasy nieprzygotowane, bo dużo ludzi, bo za duży i powroty męczące i coś tam jeszcze.

Ja od paru lat oceniam to miejsce (SFL) wysoko, lubię tam być - ale dla ludzi pogoda i aktualne warunki bywają decydujące w ogólnej ocenie ośrodka (sic!).

Faktem jest, że tam sporo tras ma ekspozycję wschodnią czy południową, są słoneczne ale "wrażliwe".

...ale mnie się tam nawet w połowie kwietnia podobało i jeździło świetnie :)

Przy okazji - zwracam delikatnie uwagę na niedalekie Nauders - zawsze jakoś pomijane, może ze względu na wielkich sąsiadów (SFL i Ischgl) - niesłusznie pomijane, tam jest zawsze mniej ludzi, i nie tylko to na plus.

Skiwelt jest moim zdaniem gorszy niż wynikałoby to z mapy - po pierwsze tłoczno - bardzo tłoczno, krótki sezon (w marcu może być kłopot ze śniegiem, Niezbyt ciekawe trasy - mocno kolizyjne, słaby potencjał off piste. Momentami kłopotliwy nawigacyjnie. Ale oczywiście w tak dużym ośrodku można znaleźć fajne miejsca. Na szczęście obok masz Kitzbuhel, którego lewa część (na mapie) jest znakomita a jeszcze warto odnotować piękny zjazd do Aschau (powrót skibusem co 30 min).

SkWelt - trochę "mega turbo Białka" - ale raczej bez patologii :) Rejon po prostu dość wrażliwy na różne ferie itp. - ale nawet w Sylwestra nie było źle, a pod koniec stycznia w miarę luz.

Jak jest miejsce na trasach - to można pojeździć, choć w kość nie dają.

Kilometrowych przewyższeń tam nie ma - raczej taki "ludzki wymiar", trasy "na raz"... może więc to raczej "turbo-Jaworzyna Krynicka x 20-30" (?).

Właściwie całkowity brak off-piste, tu zgoda - chyba, że ktoś ma ochotę rozbijać się w lesie... ale ilu ludzi w ogóle dotyczy ten temat? :)

W Kitzbühel najgorszy rejon to ...okolice Kitzbühel :) Zgadzam się - za Jochbergiem, w stronę Hollersbach (Mittersill) - najlepiej, najmniej ludzi, najlepszy klimat (nisko granica lasu, śnieg leży długo itd.), najlepsze trasy i ogólnie teren.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zwracam delikatnie uwagę na niedalekie Nauders - zawsze jakoś pomijane, może ze względu na wielkich sąsiadów (SFL i Ischgl) - niesłusznie pomijane, tam jest zawsze mniej ludzi, i nie tylko to na plus.w Nauders byłem faktycznie fajny ośrodek z super trasami mało ludzisków z tego co zauważyłem to dużo w nim Włochów ale przecież oni mają blisko.SkWelt - trochę "mega turbo Białka" - ale raczej bez patologii :) Rejon po prostu dość wrażliwy na różne ferie itp. - ale nawet w Sylwestra nie było źle, a pod koniec stycznia w miarę luz. Moje plany na następny sezon chyba są jeszcze do korekty bo do Białki to mnie nie ciągnie, zostanie chyba Solden bo takie były pierwsze plany.Na Kaunertal byłem super lodowiec całkowity brak ludzi w tym okresie byłem na Tux-sie i Kaprun ale wybrałbym KaunertalCo do nachylenia tras w SFL ta na czerwonej w Ladis Frommesabfahrt a jej czarnej odnogi Extrem jest znak ostrzegający o nachyleniu 70%

Bez tytuĹu.jpg

szkoda że na Lazidach i Pezidach nie ma takich znaków ech coś te cytaty mi nie wychodzą

57da81b08b723_Beztytuu.jpg.0be89c461fe340fa504836c3dd26b846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daco

chyba Solden bo takie były pierwsze plany.

To ośrodek który można z czystym sumieniem tylko na początku i końcu sezonu gdyż jest niezwykle popularny. Bardzo dużo zależy od tego kiedy planujesz jechać - w lutym i marcu warto raczej zrezygnować z topowych ośrodków na rzecz tych mniej znanych i uczęszczanych. Jeśli dobrze czułeś się na mikroskopijnym Kaunertalu to pewnie odnajdziesz się też w mniejszych ośrodkach.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...