Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla początkującego narciarza


luca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pytanie pewnie nudne jak flaki z olejem ale kto mi zabroni wyjadaczy zapytać.

Mam 34 lata,jestem zawodowym sportowcem i z tej racji nigdy nie mogłem jeżdzić na nartach,choć pochodzę z Wałbrzycha(raz byłem jako 6-latek na zimowisku narciarskim),a póżniej przez 8 lat mieszkałem w Bielsku-Białej to miałem wielka ochotę i możliwość jazdy.W tym roku po świętach bylismy z żona i z dziećmi w Małym Cichym i moja żona która jeżdzi od kilkunastu lat i córka 6 lat,przez cztery dni zjeżdzały sobie elegancko w słoneczku.Córka po raz pierwszy założyła narty ale po kilku godzinach z Panem Darkiem Duda (polecam!!!),zaczęła oczywiscie pod kontrolą żony sama zjeżdzać.Po powrocie postanowiłem nauczyć się jeżdzić pomimo niebezpieczeństwa zwiazanego z wypadkiem i utratą kontraktu....:)Jeżdziłem dwa razy w Bałtowie,bardzo mi sie podoba,w miarę szybko załapałem o co chodzi i zamierzam pobierać nauki dalej.Zakupiłem już buty,bo to co wydała mi wypożyczalnia wołało o pomste do nieba i zastanawiam się nad nartami...

Tutaj moje pytanie i prośba,czy kupować narty dla początkujących czy raczej narty rozwojowe?Zjeżdzam po tych dwóch dniach sam już bez problemu,mam dosyć silne nogi i choć wiem,że daleko mi do super technicznej jazdy to jak mawia moja żona połknąłem daktyla....Proszę o poradę i konkretne podpowiedzi,w tym roku planujemy jeszcze mały wypad do MC i jak skończy się mój sezon ok.15 marca to na tydzień do Austrii.

Z góry dziekuję za podpowiedzi i sugestie.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o swoim wzroście i wadze! Wiemy, a praktycznie możemy przypuszczać, że jesteś sprawny fizycznie. Jeśli nie trenujesz, dajmy na to boksu w wadze do 48 kg, a masz te 70 - 80 kilo, kup sobie narty dla średnio zaawansowanego. Najlepiej z grupy allmountain czy allround. W dobrym sklepie sprzedawca doradzi Ci i dobierze długość. A tak swoją drogą, nie wydaje mi się żeby były tzw. narty rozwojowe. Każde narty pozwalają na doskonalenie techniki. Twoje pytanie rozumiem jako takie, aby nie popełnić błędu jak np. kupując piłkę siatkową i uzywać jako nożną. Jeśli tak, to na Twoim etapie rozwoju masz ogromny wybór. Nart allmountain i allround jest najwięcej, a i ceny przystępne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kolega Bumer pisał grupa allmountain lub allround i w twoim przypadku jak najdłuższe czyli 180 cm jest optymalną długością, celuj w sprzęt dla średnio zaawansowanych, a co do firmy i modeli to tylko i wyłącznie wypożyczalnie z możliwością dowolnej wymiany nart i każdą po godzince wtedy będziesz wiedział bo inaczej to tak jak bym cię zapytał jaki mam sobie samochód kupić :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ci tutaj dobrze doradzili w sprawie sprzętu.

A ja ze swej strony jeszcze ci doradzę ,uważaj żebyś się nie "zakrztusił" tą pestką z tego daktyla co to go połknąłeś. :biggrin:

Widać,że daktyl :wink: jest dobry skoro warto zaryzykować zerwanie kontraktu zawodowego.:angel:

powodzenia w doskonaleniu techniki połykania daktyla :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkarzowi należy się pomoc :)

Narty z ostatnich chyba dwóch sezonów mogą mieć rocker, który pomoże ci w nauce skrętów. Tak więc pytając o modele allmountain lub allround pytaj o rocker. Nie jest to warunek konieczny, ale przyda się. Co tam jeszcze ci doradzić - napisz jakie buty masz, bo to jest ważny aspekt dla początkującego. Firmy od ww nart: właściwie wszystkie robią jakieś porządne dechy, ale ty przy swoich parametrach musisz wziąć wyższe modele z tych grup o rdzeniu drewnianym. W dziale sprzęt masz przegląd wszystkich kolekcji: http://www.skionline.pl/sprzet/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzięki za podpowiedzi i rady,zwłaszcza te o daktylu...)Buty zakupiłem Atomic HAWX 100 http://www.starsport.com.pl/buty-atomic-hawx-1112-p-947.html.W tej chwili jesteśmy z żoną i córka w Małym Cichym i doskonalenie techniki jakoś idzie...:)Narty dostałem Salomony z rockerem a jakże ale 165 i codziennie pytam o dłuższe a Pan odpowiada:nie ma!!!W tym sezonie zakup chyba sobie odpuszczę ale w przyszłym rokujuż chcę mieć swój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga co do długości nart. Zauważyłem, że w wypożyczalniach maja praktycznie jedną długość. Taką uniwersalną około 165 cm dla nart allmountain i allround. A spróbować by się chciało nawet i na 180cm, szczególnie gdy się ma te 185cm wzrostu i trochę wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
One wychodzą max 177cm, narta typu reace. Niech się ktoś wypowie kto przetestował te narty, jakie są na "codzień-po południu" czyli muldy, przetarcia i jak zachowują się w swieżym dopiero co padającym sniegu:)

To kusząca narta:)

Roobs, jeździłeś może na nartach o których wspominałeś? Daj znać proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,jak tam porównanie.... Wacham się miedzy tymi X-Shapeami http://www.skiteam.pl/narty/Head/X-Shape-Mtx-973/

a tymi http://www.skiteam.pl/narty/Head/iSupershape-971/.Wiem,ze supershape jeszcze pewnie dla nie mogą być trudne ale chcę kupić narty na dłuzej.Wacham się jeśli chodzi o długośc,jezdziłem na 170 i lepiej mi się jeżdziło niż na 165 ale to były nart z wypożyczalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...