Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty - coś szerszego pod butem - prośba o pomoc


misiek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 35 lat, 185 cm i około 95 kg. Na nartach od około 4-5 lat - po 7-8 dni w sezonie - rodzime stoki. Poziom wg skali forumowej około 5. Jeżdżę rekreacyjnie, raczej średnim skrętem.

Buty - NORDICA SPEEDMACHINE 8 - flex 100.

Dotychczasowe narty - Head iXRC 600 - 170 cm - fajne, (choć już za krótkie), lubią prędkość i przygotowaną twardą trasę. W ubiegłym tygodniu jeździłem w Szczyrku w raczej wątpliwych warunkach. Jazda na tych nartach, przy moich średnich umiejętnościach nie była czystą przyjemnością. Po wizytach w kilku wypożyczalniach udało mi się znaleźć jakieś stare fischery - pod butem 76 mm. W tych warunkach jazda na tych nartach w porównaniu do moich headów o wiele przyjemniejsza, dlatego zamierzam na nowy sezon wymienić narty właśnie na coś szerszego pod butem. Z uwagi na skromny budżet (do 700 pln) będą to używki (no chyba, że będzie jakiś przypływ gotówki :).

Poi lekturze forów wstępnie zastanawiam się nad:

1. Head peak 78/82

2. Salomon X-WING Tornado

3. ATOMIC NOMAD (nie znam dokładnego modelu ale coś około 78 pod butem, )

4. Fischer Motive 76/80

Ewentualnie inna marka - w zależności co się trafi.

Zależy mi nad czymś w miarę twardym i łatwym, także jakby ktoś cos innego doradził będę wdzięczny.

Proszę o poradę czy opisane powyżej modele nart to dobry kierunek w stosunku do moich wymagań i umiejętności, ewentualnie które z powyższych (lub innych marek/modeli) były by bardziej adekwatne do moich potrzeb, a których się wystrzegać - bo niestety nie miałem okazji ich osobiście przetestować.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja w tym sezonie nabyłem Fischer Motive 80 i jestem z nich b.zadowolony

Myśle że na aledrogo spokojnie coś znajdziesz za 700-800 stówek

Przy okjazji jak dla Ciebie to minimum 180cm długość

A tu możesz sobie coś o tych nartkach poczytać z autopcji http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12074-Fischer-Motive-80/page2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na informacje o motivach.

Jakby takie narty się trafiły to napewno byłby sensowny wybór. Z tym, że podaż tych nart na rynku wtórnym jest ograniczona, zwłaszcza 80. Czy jest duża różnica pomiędzy 80 a 76 ?.

Ponadto jeśli chodzi o podaż to chyba heady peak 78 jest tego najwięcej. Prosiłbym może kilka słów na temat tych nart w stosunku do tego co napisałem wyżej.

Powtórzę jeszcze raz, ze nie ograniczam się tylko do marek wyszczególnionych powyżej (a właściwie na Atomica patrze najmniej przychylnym okiem, choć nie jest to poprate żadnymi racjonalnymi przesłankami :)), a bardziej mi chodzi o coś szerszego pod butem, także jakby ktos miał jakies doświadczenia z innymi markami to będe wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie headów jest najwięcej. Motivy w chwili obecnej są na aukcjach tylko długości 175 cm - ale jeszcze bez rockera i ewentualnie brałbym je pod uwagę

Jest teraz jesczez fajna w NORDICA FIRE ARROW - 80 pod butem w dobrym stanie, o przywoitych recenzjach - tylko troche krótka - 172.

A tak ogólnie czy warto kupić narty z Rockerem - czy będzie jakaś róznica dla amatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, różnica jest szczególnie odczuwalna na nartach szerszych (od 100 mm). Przy nartach węższych (dla mnie takie rozpatrujesz) narta staje się wręcz nadsterowna ale nie uwazam tego za wadę tylko trzeba się przyzwyczaić (2-3 zjazdy). Mówię tutaj o jeździe na trasie bo na puchu rocker to wspaniały wynalazek.

Jeździłem na peakach 84 i narta jest ok (jak każda czołowa narta wszystkich producentów).

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeździłem na peakach 84 i narta jest ok (jak każda czołowa narta wszystkich producentów)......

zgadzam się

wg mnie topowe narty w danej grupie , niezależnie od producenta , są ,z reguły , bardzo dobrymi konstrukcjami , ale wiadomo ,że każdy chwali swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie coś takiego http://allegro.pl/head-peak-78-flow-ride-183cm-wyprzedaz-i3069355725.html za śmieszne (120 + 30 zł) pieniądze, jestem wystarczająco "duży" :sorrow: do takiej długości , a przetestuję za tydzień (16-23 marca) w Dolomitach - Alta Badia i okolice, może być świeży śnieg http://www.ilmeteo.it/meteo/Alta%20Badia :happy:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawione były od półtora miesiąca (to było trzecie wystawienie), poprosiłem o dokładne zdjęcia ślizgów i krawędzi, i się zdecydowałem. Właśnie je dokładnie obejrzałem i ... wyglądają lepiej niż na zdjęciach.Przed wyjazdem delikatne ostrzenie, smarowanie i za tydzień wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawione były od półtora miesiąca (to było trzecie wystawienie), poprosiłem o dokładne zdjęcia ślizgów i krawędzi, i się zdecydowałem. Właśnie je dokładnie obejrzałem i ... wyglądają lepiej niż na zdjęciach.Przed wyjazdem delikatne ostrzenie, smarowanie i za tydzień wyjazd.

Ja zrobiłem podobnie rok temu też poprosiłem o dokładne zdjęcia, jak je dostałem zaproponowałem cenę o 30% mniejszą pan się zastanawiał, zastanawiał i jeszcze dorzucił przesyłkę gratis:biggrin: a nartki w stanie bdb :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...