Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok 4-5 marca - relacja


koliber

Rekomendowane odpowiedzi

- wysokość i warunki śniegowe - teoretycznie na chopoku jeździmy do 2000 mnpm,ale z tej wysokości schodzi na północ jedna trasa (wąska) i jedna na połódnie.

Na południe schodzą 3 szerokie trasy z samego szczytu (32,33a,35), na Schmittenhohe jest odwrotnie - na górę prowadzą 4 kolejki (dwie gondole po 2400 os/h, jedna duża kabina i jedna kanapa 6-os. 3200 os/h - razem wwożonych jest ok. 9000 os/h) a zjazd jest możliwy początkowo tylko jedną trasą nr 1, więc zatłoczona jest kilka razy bardziej. Oprócz tego jest kilka króciutkich tras z samego szczytu (nr 3-8) i kilka długich, ciekawych zjazdów na dół, ale nie powiedziałbym że tras jest więcej: http://www.schmitten.at/de/pistenplan.html natomiast na pewno na szczycie jest przyjemniej z racji pewniejszej pogody.

O cenach posiłków nie wspomniałem, a faktycznie są wysokie: gotowana kukurydza 1,5 euro, parówki 2 euro, kiełbasa/halusky/knedlicky i inne mniejsze dania - ok. 4 euro, "normalne" posiłki po ok. 7. Takie ceny są zarówno na stoku jak i w restauracjach w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram się na Chopok w któryś z nadchodzących weekendów, ale te opisy mnie trochę zniechęcają, w razie czego wezmę też slipy :wink:

a co do muld, to są nawet i w mitycznej Austrii :crazy: zwłaszcza w cieplejsze dni na bardziej uczęszczanych trasach, ale różnica jest taka, że te muldy są z naturalnego śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram się na Chopok w któryś z nadchodzących weekendów, ale te opisy mnie trochę zniechęcają, w razie czego wezmę też slipy :wink:

Jak na razie to zapowiada się 10 dni opadów śniegu pod rząd (i to na wysokości ok. 850m n.p.m. - Zakopane): http://www.twojapogoda.pl/polska/malopolskie/zakopane/16dniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południe schodzą 3 szerokie trasy z samego szczytu (32,33a,35), na Schmittenhohe jest odwrotnie - na górę prowadzą 4 kolejki (dwie gondole po 2400 os/h, jedna duża kabina i jedna kanapa 6-os. 3200 os/h - razem wwożonych jest ok. 9000 os/h) a zjazd jest możliwy początkowo tylko jedną trasą nr 1, więc zatłoczona jest kilka razy bardziej. Oprócz tego jest kilka króciutkich tras z samego szczytu (nr 3-8) i kilka długich, ciekawych zjazdów na dół, ale nie powiedziałbym że tras jest więcej: http://www.schmitten.at/de/pistenplan.html natomiast na pewno na szczycie jest przyjemniej z racji pewniejszej pogody.

O cenach posiłków nie wspomniałem, a faktycznie są wysokie: gotowana kukurydza 1,5 euro, parówki 2 euro, kiełbasa/halusky/knedlicky i inne mniejsze dania - ok. 4 euro, "normalne" posiłki po ok. 7. Takie ceny są zarówno na stoku jak i w restauracjach w mieście.

Chopok - 3 szerokie trasy ze szczytu na południe to może są na mapce (nawet to nie za bardzo). W rzeczywistości zjazd możliwy był jednym zamuldzonym śladem, który potem się rozdwajał.

Schmittenhohe - z całym szacunkiem ale opis wygląda jakbyś rzucił szybko okiem na mapkę, a i to niedokładnie:

- z "głównego szczytu" (który jest całkiem rozległy) można zjechać trasami - 1, 2, 3, 4 i 8 - w trzech kierunkach a nie tylko "1". Ponadto niewiele poniżej znajdują się trasy 5, 6, 7 oraz 4a. Cały obszar obsługiwany jest przez wspomniane przez ciebie dwie gondole, kabinę, kanapę a ponadto jeszcze 2 kanapy - 4os i 6os oraz orczyk. Zwróć uwagę, że mi nie chodzi o trasy, które zaczynają się w punkcie "szczyt" a o zaczynające się na 2000 mnpm lub tuż poniżej

Dodatkowo, jeśli piszemy o trasach wysoko położonych - 4a, 19 20, 22, 23, 30 znajdują się w rejonie północnego ramienia Schmittenhohe, które wcale nie jest wiele niższe niż główny szczyt - to tak tylko wygląda na mapce ;)

co więcej - trasy są generalnie szersze, przez co jest mniejszy tłok i dłużej utrzymują się "bezmuldowo".

Nie chcę wyjść na mudżahedina schmittenhohe ale trochę tam pojeździłem i znam wady, zalety i różnice

za 7 eur na stoku w Austrii można zjeść posiłek typu pizza, spaghetti (nawet taniej), ale viener schnitzel to już nie. We Włoszech ciut drożej. Sorry, ale gotowana kukurydza to raczej przystawka a danie za 4 euro - da się tym najeść? Tu wrzutka subiektywna - jakbym miał na stoku jeść knedliki to bym wolał w ogóle nie jechać

Edytowane przez zaj
zla edycja cytowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...