Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty i buty


4d4m3k

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 23 lata

3. Waga - 57 kg (ale planuję przybrać nieco masy)

4. Wzrost - 173 cm

5. Na nartach jeżdżę od 10. sezonów ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6,7 (jako jedna liczba)

7. Moje buty to - Rossignol Exalt x70 (stary model)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - narty Salomona, taliowane, 162 cm długości, 14,2m promień skrętu, więcej nie pamiętam

9. Preferuję styl jazdy - szybki, agresywny, wyłącznie utwardzone stoki (jazda w puchu, poza trasą mnie wogule nie pociąga)

10. Mój budżet na narty i buty to około - 3200 zł

Witam.

Planuję nieco zmienić mój sprzęt narciarski, więc poszukałem informacji w internecie i całkiem zgłupiałem ;p

Moje obserwacje po wizycie w sklepie SkiTeam

Najważniejsze są buty, ponieważ te moje obecne się zupełnie nie nadają dla mnie. Upatrzyłem sobie Lange XT 110-120, które są idealnie dopasowane do mojej stopy i są wyczuwalnie twardsze. Kosztują poniżej 1500 zł, więc cena także odpowiada. Co o nich sądzicie?

Lange XT 120/Lange XT 110

Edit: Czyli jednak zamiast serii XT bym raczej brał RX, twardość z przedziału 100-120, albo Lange Super Blaster/Blaster Pro (jak oceniacie te 2 ostatnie modele?) Link

Narty chciałbym wymienić na Blizzard G-Force Ultrasonic FS, takie między innymi polecił sprzedawca i mają one pochlebne opinie. Podobnie z nartami Blizzard Magnum 7,6. Kosztują w granicach 1500 zł, więc tu cena również do przyjęcia. A może wybrać bardziej coś w stylu Blizzard WRC Race? Mogę dozbierać do nich, ale nie wiem czy będą mi pasowały (lubię agresywną jazdę, ale na nartach spędzam cały dzień). No i jak będzie wyglądała przesiadka z tych slalomówek na wasze polecane narty?

Blizzard G-Force Ultrasonic FS/Blizzard Magnum 7.6/Blizzard WRC Race Sus/.

Edit: Czyli modele Magnum i WRC Race odpadają, zostaje G-Force.

Na konieć zostały gogle - czy może miał ktoś okazję użytkować Uvex Uvision w wersji Take Off? Noszę okulary korekcyjne (soczewki to czyste zło!!!), więc zawsze jeździłem bez nich, ale w tym roku pożyczyłem gogle brata (też okularnik). Problem w tym, że szybka była jasno różowa i słabo zatrzymywała światło, przez co w słoneczne dni bolała mnie głowa (chyba od słońca, bo w pochmurne dni było ok). W tych Uvexach można doczepić ciemniejszą szybkę, ale nigdy nie miałem z tym styczności i nie wiem czy ten patent naprawdę coś daje. Wasze opinie? Jak macie jakieś gogle, które zmieniają odcień szybki (coś w stylu Uvex Variomatic) i można w nich nosić okulary korekcyjne (soczewki to nadal dzieło szatana) to z chęcią bym je sprawdził.

Z góry dzięki.

Edytowane przez 4d4m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za eksperta w dziedzinie narciarstwa, ale wydaję mi się, że buty które wybrałeś mogą być dla Ciebie za twarde. Jeśli nie zaniżyłeś swojej wagi (57 kg przy 173 cm ??!!) to jazda może być uciążliwa, poza tym wymienione prze Ciebie modele butów są przeznaczone do jazdy poza trasami i posiadają systemy, które nie są Ci potrzebne (Ski/Hike), za które również trzeba płacić. Jeśli chodzi o serię Lange to sugeruję wybór czegoś z serii RX (może RX 100 LV, są wąskie, a więc powinny pasować do twojej nogi). Może bardziej doświadczeni wypowiedzą się w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki. Przejrzę sobie serię RX, rzeczywiście może być bardziej odpowiednia. Wezmę pod uwagę flex 100-110.

Co do mojej wagi - jestem bardzo szczupły i naprawdę ważę te ~57 kg (bez sprzętu narciarskiego), chociaż może uda mi się przytyć te 5-8 kg (będzie ciężko, bardzo ciężko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem , ale nie widzę jakiegoś bardzo istotnego związku pomiędzy twardością buta a wagą narciarza :confused::

bardziej skupiłbym się na tym , czy seria Lange XT , dedykowana do freerid-u , wyposażona w kilka detali niekoniecznie przydatnych narciarzowi trasowemu (za które trzeba zapłacić ) , jest Ci potrzebna

Ps

ale same buty są zaje.......:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, seria XT ma zbyt wiele bajerów jak dla mnie, teraz biorę pod uwagę serię RX oraz Lange Baster Pro/Super Blaster. Ten ostatni but (Lange super Blaster) wydaje się fajny i jego cena też jest przystępna, tylko możecie mi wyjaśnić różnice między serią Blaster a RX?

@aklim

A nie jest tak, że im cięższy narciarz tym twardsze buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, im lepszy narciarz i bardziej precyzyjnie chce wykorzystac mozliwości narty, tym bardziej twardy, (czytaj precyzyjny), but. Do jazdy rekreacyjnej twarde buty nie są wymagane. Bardziej przydaje się siła mięśni, technika, koordynacja ruchowa czy choćby wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zostawmy kwestię czy waga wpływa na flex. Powiedzcie co sądzicie o wymienionych butach jak i o flexie. Czy 120 to będzie już za dużo? W sklepie buty świetnie pasowały do stopy, a twardość skorupy nie przeszkadzała, tylko że na stoku to będzie inaczej.

No i co z tymi nartami?

Swoją drogą, jeżeli to możliwe to na stoku nie chciałbym wyglądać jak oczojebny i wielokolorowy zestaw światełek choinkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzglądem cen to SkiTeam lub Intersport. Pozostałe "sklepiki" ciągle trzymaja cenę sezonową, przynajmniej jeszcze.Minus że coraz lepsze kąski znikają dość szybko.

- http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,head,i-supershape-speed-sw-sfp13,5733.html

- http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,head,i-supershape-sw-sfp13,5734.html

Można juz kupic po obniżkach za około 1950 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o narty. Ja wybrałbym Ultrasonica. Wcześniej miałem właśnie Magnum 7.6. Jak dla mnie Ultrasonic bardziej zwinny bardziej stabilny ... lepszy. Dodatkowo cena w skiteam bardzo atrakcyjna, i magnum i ultrasonic w tej samej obniżkowej cenie 1599zł, a katalogowo Magnum o 500zł tańsza niż ultrasonic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam będę wdzięczny za poradę odnośnie nart

Sprawa dotyczy ewentualnego kupna nart a mianowicie chodzi o Atomic Gs 170 długości bdb,zastanawiam się czy to aby nie za wysokie progi na

moje nogi ; )

Wzrost : 173 cm

Waga : 75 kg

Na nartach kilka sezonów, średnio zaawansowany .Do tej pory Rossignol Zenith Z 3 162 cm dł. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.

P.S na obecnych nartach jeździ mi się dobrze ale... no właśnie może coś szybszego?!

Edytowane przez Ghoost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie.Fakt mam góry pod nosem, bywam na tyle często na ile pozwala praca i warunki.O moich zenithach złego słowa nie powiem ale po prostu chciałem spróbować czegoś innego te Atomiki to narta zupełnie z innej półki poprostu obawiam się że jest za długa jak na mój wzrost. Najwyraźniej "jak się nie przewrócisz ....to się nie nauczysz" ;) trzeba będzie przekonać się na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4d4m3k mamy ten sam problem. Próbowałem kupić buty w Katowicach. Byłem w w wielu różnych miejscach i ciężko było o buty w tym rozmiarze. Od kilku sprzedawców dowiedziałem się, że 25-ki to rozmiar kobiecy i raczej się nie sprowadza tych rozmiarów w przypadku butów męskich. Znalazłem łącznie 3 modele (tylko trzy!) w rozmiarach 25 lub 25,5. Żaden ze sprzedawców nie zaproponował mi mierzenia skorupy. Sam jednak przechodzę przez dylemat. Z jednej strony noszę buty o rozmiarze 26,5 i na miarkach Atomic'a i Fischer'a wychodziło, że mój rozmiar to 26 (nie jestem do końca pewny, czy były to miarki dedykowane pod buty narciarskie) z drugiej strony dużo ludzi kupuje za duże buty narciarskie... Chyba założe osobny temat i dowiemy się jak podchodzi do tego reszta forumowiczów.

Daj znać, czy coś kupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w SkiTeam i tam możesz mierzyć ile chcesz i mają ogromny wybór butów narciarskich.

Ja zdecydowałem się na Lange RX110, rozmiar 26, czyli nieco większe niż mój rozmiar, ale luz mam tylko w palcach, buty świetnie opinają moją stopę i ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Moja rada - spróbuj butów firmy Lange, one są węższe, więc możesz wziąć nawet nieco większy rozmiar ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział tak zrobił....przetestował i MASAKRA ;) .Teraz już wiem w którym kierunku będę się dalej rozwijał.Narta szybsza od starej o lata świetlne wbrew pozorom zaryzykuję stwierdzenie że łatwiejsza w prowadzeniu pomimo braku uprawnień na takie nartki ;)(czyt.nigdy wcześniej nie jeździłem na nartach z grupy race).Testowałem w swoim ukochanym skansenie polskiego narciarstwa i muszę przyznać że "czapki z głów" , szacunek i brawa dla ludzi pana R. stoki (i przestrzeń orczykowa)przygotowane jak NIGDY wcześniej a parę ładnych lat tam jeździmy.Twardo równo= SZYBKO czyli tak jak tygrysy lubią najbardziej he he.Jazda tak nas pochłonęła że spędziliśmy na stoku 9 godzin...POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...