Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurs na pomocnika instruktora


malwinka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałabym w tym sezonie iść na kurs na pomocnika instruktora. Zależy mi na poprawie techniki i nauce początków jazdy sportowej...

Doradźcie proszę jakąś szkołę, która organizuje takie kursy w Szczyrku lub w najbliższej okolicy. Na stronie SITN jest dużo różnych wymienionych, ale chętnie usłyszałabym jakieś opinie.

I ogólne wrażenia z kursu też chętnie przeczytam. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć

Chciałabym w tym sezonie iść na kurs na pomocnika instruktora. Zależy mi na poprawie techniki i nauce początków jazdy sportowej...

Doradźcie proszę jakąś szkołę, która organizuje takie kursy w Szczyrku lub w najbliższej okolicy. Na stronie SITN jest dużo różnych wymienionych, ale chętnie usłyszałabym jakieś opinie.

I ogólne wrażenia z kursu też chętnie przeczytam. :)

Pozdrawiam

Kurs PI jest dla osób które umieją jeźzić na nartach i chcą uczyc innych. W celu poprawienia techniki i nauki jazdy sportowej trzeba wybrać inny kurs. Zerknij np na oferte szkoły Bartka Ptaka.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Zależy co chcesz osiągnąć. Polecam zrobienie kursu w szkole, która organizuje egzamin regionalny - będziesz doskonale wiedziała, na co zwracają szczególną uwagę podczas egzaminu.

Jeśli jednak chcesz tylko poprawić technikę, to tak, jak mówi Mitek - idź na jakiś inny kurs. Paradoksalnie podczas kursu na PI najwięcej czasu spędza się na trenowaniu ewolucji kątowych, także musisz dokładnie się zastanowić, czego chcesz :) Jak uczyć innych, to kurs na PI, jak tylko na własne potrzeby, to oczywiście PI nie zaszkodzi, ale może inny kurs lepiej sprosta Twoim oczekiwaniom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Cześć

Kurs PI jest dla osób które umieją jeźzić na nartach i chcą uczyc innych. W celu poprawienia techniki i nauki jazdy sportowej trzeba wybrać inny kurs. Zerknij np na oferte szkoły Bartka Ptaka.

Pozdro

Nie wierzę, że wszyscy kursanci idą tylko po to, żeby się nauczyć uczyć i zdobyć uprawnienia... Umiem jeździć i planuję zrobić kurs tylko dlatego, że właśnie nie mogę znaleźć żadnego sensownego kursu dla ~zaawansowanych. Na stronie Ptaka widzę tylko wyjazdy 'na tyczki' - byłam i to nie nie do końca to czego szukam. Jeżdżąc w kółko gigant lub slalom może poprawiłabym technikę, ale brakowało mi jazdy terenowej, ćwiczeń. Druga możliwość to wyjazd tygodniowy w Alpy za ponad 3000zł. Pewnie o to Ci chodziło, ale cena nie dla mnie...

Hej :)

Zależy co chcesz osiągnąć. Polecam zrobienie kursu w szkole, która organizuje egzamin regionalny - będziesz doskonale wiedziała, na co zwracają szczególną uwagę podczas egzaminu.

Jeśli jednak chcesz tylko poprawić technikę, to tak, jak mówi Mitek - idź na jakiś inny kurs. Paradoksalnie podczas kursu na PI najwięcej czasu spędza się na trenowaniu ewolucji kątowych, także musisz dokładnie się zastanowić, czego chcesz :) Jak uczyć innych, to kurs na PI, jak tylko na własne potrzeby, to oczywiście PI nie zaszkodzi, ale może inny kurs lepiej sprosta Twoim oczekiwaniom :)

A trenowanie ewolucji kątowych przyda się tylko w późniejszym nauczaniu? :) Ludzie po kursach byli raczej zadowoleni i mówili, że się bardzo wiele nauczyli przez te kilka dni... Stąd mój pomysł, choć jak widzę niekoniecznie dobry. :)

Trochę mnie zniechęciliście do kursu na PI, ale nie widzę żadnej alternatywy... Może nie potrafię szukać, albo mam za duże ograniczenia finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem - PI nigdy nie zaszkodzi :)

Ja bardzo dobrze wspominam obie części kursu na PI. Nie spodziewaj się, że PI zrobi z Ciebie zawodniczkę, ale dać Ci może naprawdę dużo. Ewolucje kątowe, śmig, skręt równoległy, skręt równoległy NW, pewnie jakaś jazda w puchu, trochę jazdy sportowej + zajęcia teoretyczne, gdzie możesz się trochę dowiedzieć o "fizyce w praktyce", poznać historię polskiego narciarstwa, zapoznać się z Narciarskim Regulaminem Sportowym, nauczyć się podstaw dotyczących serwisowania sprzętu oraz wielu innych rzeczy - to wszystko znajdziesz na takim kursie. Natomiast wiele osób podczas kursu wkurza się stojąc po kilka godzin na mrozie, żeby na płaskim, piętnastometrowym odcinku trasy ćwiczyć łuki płużne.

Reasumując: kurs na stopień pomocnika przyda się każdemu narciarzowi. Pytanie tylko czy jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem nie wolisz pojechać np. na obóz nastawiony typowo na tyczki. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie, więc wygląda na to, że PI jest dla Ciebie :) Poszukaj jeszcze różnych kursów. Wiem, że są kursy/obozy kładące nacisk na carving, podczas których ludzie jeżdżą głównie bez kijów i uczą się fun i body carvingu :)

Warto też odpowiedzieć sobie, czy nie lepiej byłoby w trakcie sezonu wykupić sobie lekcje z instruktorem. Możesz wtedy miec szkolenie dopasowane konkretnie do Twoich potrzeb. Za 10 indywidualnych lekcji zapłacisz mniej niż za tygodniowy obóz. Tylko jadąc na obóz masz już wszystko w cenie, a tutaj musisz doliczyć kwatery, wyżywienie i karnety. Niemniej jednak, jak dobrze pokombinujesz, to może to być całkiem opłacalna opcja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy, jak przeczytałem posta koleżanki. KK byłby spoko, ale z tego, co pamiętam, to mimo wszystko więcej się nauczyłem na PI. Więc jeśli koleżanka zawody regionalne zjedzie na 8 pkt. może iść od razu na PI (na KK jest bardzo zróżnicowany poziom, na PI jednak ludzie coś tam już jeżdżą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kursie PI koledzy napisali sporo , ja może dodam ,że jak trafisz do dobrej szkoły i na fajnego szkolącego to nic nie stoi na przeszkodzie , żeby w ramach przerywnika od ćwiczeń , jak np. mocniej sypnie , pojeździć off piste . Pilsko jest górą , gdzie takich możliwości nie brakuje , więc możesz poszukać szkoły , która operuje w Korbielowie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szkol szkolacych w Szczyrku z wlasnych wlasnych doswiadczen moge polecic Ci kurs kwalifikacyjny ze Szkola Zdrowia. Ja co prawda zrobilem z nimi kursy kadrowe kilka lat temu w Alpach ale miejsce ma mniejsze znaczenie. Mysle ze bardzo dobra jest sugestia Rocha zeby wybrac sie na jakies zawody regionalne na pocztku sezonu i zobaczyc jak osiagniesz wynik - jesli pow. 8 pkt to wal smialo na PI. Wyjazdy z Bartkiem Ptakiem ktore sugeruje Mitek sa swietne ale z tego co piszesz to dla Ciebie raczej kurs PI a nie tyczkowe łikendowki - Bartek organizuje oba typy szkolen. Nie uwazam ze kursy kadrowe jedynie dla osob chcacych uczyc innych, ja nigdy nie mialem takiego zamiaru, chcialem podobnie jak Ty poprawic technike. Jesli trafisz na dobra szkola i dobrego instruktora (perfekcyjnie byloby miec kurs z instruktorem wykładowca z młodszej generacji np. Ewa Wyszkowska w Szkole Zdrowia, lub Bartek Ptak) bedziesz po prostu duzo lepszym narciarzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz terminy zawodów regionalnych:

http://sitn.pl/zawody/zawody-regionalne/

Tak czy siak warto się na takowych sprawdzić. Podczas zawodów spotkasz ludzi, którzy są świeżo po kursach i z nimi możesz pogadać na temat kursów na PI.

Oprócz tego będziesz wiedziała, w którym miejscu się znajdujesz. Oczywiście, koło 21 grudnia może Ci być ciężko znaleźć jakieś wolne miejsca na kursach, ale kto wie - może coś się trafi. A jak nie, to już będziesz miała pewność co zrobić w przyszłym sezonie (a w tym możesz sobie wziąć kilka indywidualnych lekcji). Natomiast możesz od razu uderzać na kurs - jeśli faktycznie coś tam jeździsz, to na kursie nie będziesz się męczyć, a na pewno dużo z tego wyniesiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Na kurs się najprawdopodobniej wybiorę... W zeszłym roku wzięłam instruktora indywidualnie i się trochę zniechęciłam. Wydałam dużo pieniędzy a jakoś nie skorzystałam z tych lekcji. Powinnam pewnie pomyśleć i wybrać kogoś lepszego a nie takiego 'z przypadku', ale trudno.

Docelowo chciałabym jeździć lepiej na tyczkach, zależy mi na lepszych wynikach w zawodach. Ale chyba poprawa techniki w jeździe dowolnej też jest wskazana. :P Po prostu na treningach u Ptaka zabrakło mi ćwiczeń, uwag. Może źle trafiłam (równocześnie była druga grupa), ale poza kilkoma stwierdzeniami typu 'bliżej tyczek', 'niżej' nie usłyszałam nic odkrywczego. Chyba, że im więcej przejechanych slalomów tym lepiej i technika i wyniki przyjdą same.

Szukając opinii i informacji i kursach znalazłam filmik ze śmigiem z kursów kk i pi:

Czy to jest przeciętny poziom na tych kursach? :eek:

I ostatnie pytanie, kto ustala ten czas obliczeniowy na zawodach regionalnych? Jak on się ma do np. wyników czołówki ligi akademickiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nauczycielem WF i wybrałem kurs na AWF Kraków - pan dr MAREK PALIK szef DEMO TEAMU..... facet bardzo wymagajcy. zarowno w pytaniu o teorie przepisy jak i technike jazdy. co dzień rano narty w Kluszkowcach oraz nagrywanie . Po południu wykłady oraz analiza Video. dodam jeszcze tylko jeden wyraz TAM to pełna profeska..... widziałem tez oferte EWS BIELSKO BIAŁA - kurs 3 dniowy.... mój trwał chyba 5-7 dni i było co dzień cos ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...