Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Bogdan B-13

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na stronie głównej forum pojawiła się informacja o ubezpieczeniach na narty w której to dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance opisuje elementy tego ubezpieczenia. Zadałem sobie trud i w miarę dokładnie przeczytałem artykuł. Uwagę moją zwróciła jedna w zasadzie sprawa. Otóż w podpunkcie COŚ JESZCZE? napisane jest, że z doświadczeń Mondial Assistance wynika, że ewentualne roszczenia za spowodowanie uszkodzeń ciała sięgać mogą setek tysięcy lub więcej PLN. Jednocześnie w swojej ofercie dla nas - narciarzy, firma Mondial Assistance proponuje OC w zasadzie 100 tys zł, a w skrajnym i niezwykle drogim pakiecie max 200 tys zł. To albo czegoś tu nie rozumiem, albo ktoś chce mi za moje ciężko zapracowane pieniądze wcisnąć towar niepełnowartościowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogdan B-13", wszystko się zgadza! Odszkodowania w tych wyższych wysokościach należą się obywatelom krajów normalnych. Nas, Polaków, traktuje się jak społeczeństwo którejś tam kategorii i dla nas przewiduje się właśnie takie odszkodowania. Widzisz chyba to wszędzie dookoła, np poziom wynagrodzeń. Jakie jest uzasadnienie, aby taka np. sprzątaczka zarabiała u nas 1600zł, a 800 km dalej na zachód, już ponad 7000zł? Zwróć uwagę jeszcze na zapisy "kruczki" w umowach. Taki BRE Ubezpieczenia np. pisze w ogólnych warunkach ubezpieczenia, że o zakresie niezbędnej pomocy medycznej udzielanej poszkodowanemu, decyduje lekarz konsultant BRE zza biurka na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej!!! W moim przypadku sprowadziło się to do tego, że odmówili zapłaty za badania diagnostyczne, bo z nich właśnie wynikało, że nie jestem bardzo poturbowany i można było te badania pominąć. Na moje pytanie skąd lekarz prowadzący, no i lekarz konsultant, wiedziałby że nie mam jakiś ukrytych obrażeń, gdyby nie wyniki badań, odpowiedziano mi że logika nie ma tu zastosowanie a zapisy umowy!!!! Tak więc odradzam jakiekolwiek ubezpieczenie w BRE Ubezpieczenia. Co ciekawe, w PZU byli zdziwieni takimi zapisami i interpretacją zapisów, ale już Rzecznik Ubezpieczonych nie zauważył niczego niestosownego w tym zapisie!!!! Polska to dziwna kraj! Dziwna i dzika!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A tu jest krótki ,lakoniczny w swojej treści filmik.

Potwierdza on,że bez dobrego ubezpieczenia to nie ma co ryzykować wyjazdu na narty.

A gdyby ten człowiek ubezpieczenie miał, to ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty ubezpieczenia z jakiegokolwiek powodu, choćby z powodu jednego bombardino wypitego na stoku.

Ale o tym ubezpieczeniowy naganiacz już zapomniał powiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ten człowiek ubezpieczenie miał, to ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty ubezpieczenia z jakiegokolwiek powodu, choćby z powodu jednego bombardino wypitego na stoku.

Ale o tym ubezpieczeniowy naganiacz już zapomniał powiedzieć.

Pisałem kiedyś o swoich doświadczeniach z BRE Ubezpieczenia. Niech Was Ręka Boska broni zawierać z nimi jakąkolwiek umowę! Umowę zawiera się szybko, ale gdy uległem wypadkowi i przyszło do płacenia za pomoc medyczną ( konkretnie za badanie diagnostyczne -rezonans), ubezpieczyciel odmówił. Pamietajcie, BRE Ubezpieczenia, jak najdalej od tego ubezpieczyciela! Przestrzegam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja polecam w PZU ja zawsze tam sie ubezpieczam

http://www.auranova.pl/

Ale polecasz dlaczego?

Bo szybko i łatwo można zawrzeć polisę?

Bo tanio?

Czy może masz doświadczenie (obyś nigdy nie musiała),że likwidacja szkody i opieka ze strony ubezpieczyciela jest na wysokim poziomie?

A może masz wiarygodne źródło informacji w postaci jakiegoś nieszczęśnika który był zmuszony korzystać z polisy i on potwierdza,że warto w PZU.

Ja zazwyczaj ubezpieczam się Alianz.

Tylko dlatego,że jest mi wygodnie przez internet i tak się już przyzwyczaiłem.

Ale nie polecam bo,nie wiem (na szczęście jak dotąd) jak wygląda likwidacja szkody u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...