Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd "na żywioł" do Austrii, pytania do bywalców


Picu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może na początek opiszę moją sytuację. Jestem studentem i chciałem po sesji wyskoczyć ze znajomymi w jakieś alpy autem. Jak wiadomo sesja rzecz niepewna, dlatego wpłacanie jakichś zaliczek i robienie rezerwacji nie jest za dobrym pomysłem, bo się nie zda i się nie pojedzie nigdzie. Pomyślałem więc, że można by pojechać "na żywioł", bez żadnych rezerwacji i wcześniejszych ustaleń, tylko mam pewne obawy, czy to w ogóle ma sens. Chciałem się zapytać bywalców Schladming czy można tam znaleźć w miarę możliwości (wiem że w Austrii drogo na fixa, byłem w lecie ostatnio i dobrze chcieli skasować, to w sezonie tylko może być gorzej) tani nocleg typu kwatera u kogoś w domu bez robienia rezerwacji, lub np. zrobić taką rezerwację na dzień przed wyjazdem? Jeżeli można zrobić taką rezerwację, to gdzie jej szukać, a może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce? Jakby co to wybrałem Schladming bo jest w miarę blisko z Polski i jest tam dużo tras, ale jak ktoś ma jakąś inną propozycję to chętnie posłucham. Wyjazd ten miałby się odbyć w terminie około 1 lutego. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marcu byłem w tym regionie na spontanie na 3 noce rezerwowałem nocleg dwa dni przed wyjazdem nocowaliśmy w Gleiming ceny było o połowę niższe mieliśmy 500 metrów do wyciągu zapłaciłem za dwójkę ze śniadaniem (dobre) 880 zł do schladming było 40 minut krzesłami/gondolami :)

tam jest bardzo dobrze rozwinięty system skibusów (wcześniej nocowaliśmy w Ramsau Dachstain - ale to było ostre odludzie 3 - dni ze śniadaniem kosztowało 720 zeta)

w obydwu przypadkach były to bardzo solidne pensjonaty.

Generalnie w lutym jest drogo bo to ich szczyt sezonu więc zdecydowanie polecam miejscowości obok schladming z bezpośrednim dostępem do tego regionu (wspomniane Gleming ,pichl lub jeżeli lubicie mieć blisko łatwiejsze trasy to haus/enstal (tu jest dużo ofert) zdecydowanie droższe jest rohrmoss to są miejscowości z bezpośrednim dostępem do tras tańsze jest Ramsau-Dachstain ale jak dosypie .... to pojeździcie na sankach bo jest ostro w górze i czasami są problemy z dojazdem ...

jak jesteście studentami .... to zdecydowanie ekonomiczniej jest pojechać na wypad z biurem studenckim np: do Francji (ruszają 7 lutego) koszt takiego wypadu na tydzień to około 1500 zł

a jak liczę schladming w tym samy terminie z własnym dojazdem i skipasem na 6 dni .... to tyle zapłacicie za przejazd i skipass ... bez noclegu

ja np: wybieram się mimo że jestem przed 40 nie pierwszy raz .... ze studentami do alpe de huez z wypadem jedno-dniowym do l2a za 1650 zł - zdecydowanie opcja do rozważenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi :D Sytuacja jest tego typu, że ja nie mogę zapłacić w biurze podróży zaliczki czy czegokolwiek, bo jak mówiłem, ja mogę jechać wszędzie w dowolnym terminie, ale moja dziewczyna ma ciężkie egzaminy i jak ich nie zda, to nie pojedziemy i przepadnie kasa. Dlatego szukam czegoś na ostatnią chwilę. Jestem nawet gotów zapłacić te 2000zł z hakiem za wyjazd, tylko po prostu żeby mi się coś udało znaleźć. A możecie polecić jakieś noclegownie nie w samym Schladming, tylko w niedalekiej okolicy? Albo jakąś stronę internetową gdzie można robić rezerwacje przez internet? Bo ja się z nimi w ich dziwnym narzeczu pewnie nie dogadam :D Z samym dojazdem do stoków nie będzie problemów, bo jedziemy autem jak coś i tam zapewne są parkingi (tylko czy płatne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne płatne parkingi, a porucz tego są duże i pojemne, w samym Schladming jest nowy wielopoziomowy chyba jak dobrze pamiętam na 1400 samochodów.

Możesz jechać w ciemno i nie widzę opcji żeby się nie dogadać, jeżeli gdzieś zapukasz to wiadomo po co. Ja tak pojechałem chyba 2 lata temu, problem był taki że pojechałem sam, a każdy pierwsze co pytał to ile osób, no i jak się okazywało że 1, no to mówili że nie mają, albo mają tylko na 1 noc, no ale chyba po 2 godzinach biegania znalazłem jedynkę.

Jednak najlepsza opcja jest taka że szukasz przed wyjazdem, nawet dzień z tym nie ma problemu, tylko przy tak dynamicznym rezerwowaniu można zapomnieć o drodze mailowej, znaczy trzeba zrobić tak, że piszesz maila wysyłasz i dzwonisz do kasztanów żeby pocztę odebrali. Tu masz stronę Schladming i jest nawet działająca na niej wyszukiwarka, sprawdziłem:rolleyes:: http://www.schladming.eu/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - jakbym siebie slyszal 10 lat temu. Bedac studentem zapakowalem sie ze swoja owczesna dziewczyna i pojechalem na poczatku lutego do Schladming... wiec Twoj plan brzmi znajomo ;-)

Pojechalismy kompletnie w ciemno uznajac, ze 2 osoby musza cos znalezc. I dodam, ze znalazly, choc nie bylo to calkiem proste. My przekimalismy sie po drodze u znajomych we Wiedniu wiec dojechalismy na miejsce okolo 10-tej lub 11tej i od razu udalismy sie do Tourismus Buro - Schladming. Te biura przewaznie super funkcjonuja. Powiedzielismy, ze nie mamy wielkich wymagan i zeby bylo sensownie cenowo. Wykonali troche telefonow - nie powiem. Zwlaszcza, ze to byl pierwszy dzien ferii wiedenskich, wiec Pani na poczatku jak jej powiedzialem ze nie mamy nic zarezerowane i tak przyjechalismy pareset km zrobila troche wielkie oczy. Ale w 30 minut znalezli dla nas apartamencik u bauera. Bylo calkiem fajnie i niedrogo. Troche poza Schladming - wiec oczywiscie autkiem trzeba bylo dojezdzac, ale generalnie bylismy bardzo zadowoleni. Do zapachu krowek tez sie mozna przyzwyczaic.

Reasumujac - da sie - nawet w szczycie sezonu. Polecam przyjazd przedpoludniem i wizyte w biurze informacji turystycznej. Jak chcesz byc bardziej na sicher, to przed samym wyjazdem do nich zadzwon i niech juz czegos szukaja. No ale gdzie wtedy duch przygody ;-)

Tutaj namiary:

http://www.schladming-dachstein.at/de/naturpark-soelktaeler/naturpark-a-z/tourismusverband-schladming-rohrmoos_l1361

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci konkretnie o Schladming to masz tu dwa formularze ze strony internetowej.

Pierwszy do wyszukiwania ofert:

http://www.schladming-dachstein.at/pl/accommodation/find-accomodation

Drugi do zapytania o ofertę:

http://www.schladming-dachstein.at/pl/accommodation/urlaubsanfrage_sror

Wystarczy tylko wypełnić odpowiednie rubryki co nie powinno Ci sprawić żadnego problemu. Gwarantuję, że następnego dnia będziesz miał skrzynkę mailową zawaloną ofertami (jednak przygotuj się, że zdecydowana większość będzie w języku niemieckim). Reszta zależy już tylko od Ciebie. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Austrii bez problemu się dogadasz po angielsku. Myślę, że bez problemu znajdziecie coś dla siebie, oferta noclegowa w Austrii jest zróżnicowana i bardzo bogata. My do dziś chyba z największym sentymentem wspominamy naszą pierwszą kwaterkę i pierwszy wyjazd w Alpy- skromne, czyściutkie pokoje w Bauerhofie kawałeczek od Leogang. Nie było luksusów, do stoku trzeba było kawałek dojeżdżać, ale ujęła nas ogromna gościnność gospodarzy i śniadania, które wspominamy do dziś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej wspomniano na forum, każdy z ośrodków narciarskich i nie tylko ma biuro informacji, i rzeczywiście najlepiej, jeśli nie ma się wcześniej zrobionej rezerwacji, jadąc w ciemno, udać się bezpośrednio do takiego miejsca i pytać o wolne pokoje.

Informacja w Schladming, co warto wiedzieć, ma dodatkowo tzw. „Buchungszentrale” i posiada dane na temat wolnych miejsc w regionie Dachstein, oprócz miejscowości Ramsau.

Kontakt mailowy i telefoniczny: http://www.schladming-dachstein.at/de/service/kontakt

Adres biura:

Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH

Ramsauerstraße 756

8970 Schladming

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

www.austria.info

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...