Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lekarstwo


bb

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o to by ktos doradzil mi w jaka masc lub zel mam zaopatrzyc sie by jak najskuteczniej zwalczyc wszelkie bole miesni po jezdzie na nartach,aby na drugi dzien czuc sie moze nie super ale troche lepiej.Prosze nie piszcie mi ze trzeba bylo wczesniej cwiczyc bo to chyba wszyscy juz wiedza.Z gory dziekuje elicie czyli nam narciarzom !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

witam! ja osobiscie polecam masc "ABC" jest to masc rozgrzewajaca ale nie nalezy z nia przesadzac ani gleboko wcierac,pomaga,przynajmniej mi jezeli juz mam jakis problem z miesniami, i dodatkowo polecilbym "ALTACET" w spreju lub gel-u to akurat jest na stawy ale bole miesni z bolami stawow sie lacza,slabe miesnie=slabe trzymanie stawow!

A na przyszlosc polecibym jednak cwicznia mozna je nawet robic w domu.

pozdrawiam!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

Zjedz sobie tabletke ketanolu forte :) tak rozkurcza miesnie ze zakwasy przechodza po jednej tabletce. No chyba ze sa to zakwasy na maxa to trzeba jeszcze jedna pozniej dowalic. Przy okazji niektorzy maja niezapomniane wrazenia z delikatnego odplywu :) A jak sie po tym spi.

Zapytaj lekarza na pewno bedzie wiedzial co to za lek. Ja go otrzymalem po wypadku narciarskim i nastwianiu barku (polamani kosci ramieniowej i jej glowki , gdzie kosc ramieniowa wyrwana ze stawu barkowego znalazla sie pod pacha:) nie wspomianam co stalo sie z wiazadlami i torebka stawowa bo to wiadomo ). Dwa tygodnie po zdjeciu gipsu jezdzilem na nartach a nadal bralem ketonal - wtedy przetestowalem jak dziala na zakwasy :)

Uwaga,wiem ze niektorym osobom rozkurcza o pare miesni za duzo i mozna posiedziec za duzo w WC.

pozdrawiam.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

Mysiauek , co Ty za bzdury wypisujesz! Ketonal jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym i nijak sie ma do zakwasow. A swoja droga, jak go tyle zjadles to ciesz sie ze sie wrzodow zoladka nie nabawiles.On dziala przeciwbolowo i przeciwzapalnie i jezdziles dlatego, ze Cie nic nie bolalo, a zakwasow nie miales ,bo zapewne masz dobra kondycje.Jest cos co pomaga w metabolizmie kwasu mlekowego w miesniach a nazywa sie kwas gamma-hydroxymaslowy(HMB)- to mozna kupic w kazdej aptece,a jak zazywac jest w ulotce napisane.No i glowna uwaga-jesli organizm jest wytrenowany i dodatkowo miesnie przed jazda rozgrzane , a po wysilku dobra ciepla kapiel i/lub ewentualnie sauna to z zakwasami zadnych klopotow nie bedzie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

Ketonal na zakwasy- buhaha!!!

Z całym szacunkiem, Mysiauek- przez takie błędne infos to lekarze ręce załamują! Fajnie byśmy wszyscy wyglądali, gdyby na zakwasy każdy narciarz (a przytrafiają się one na pewno większości) brał ketonal. I jeszcze popijał setuchną... Ketonal jest dość silnym lekiem i nie za zdrowo (i fizycznie- wrzody; i psychicznie- jak to lek przeciwbólowy) z nim przesadzać.

Więc zamiast słuchać się Goździkowej lepiej się dobrze rozgrzać na stoku przed jazdą (ale tak uczciwie, nie dwa przysiady po kijki jak ktoś używa), a potem sauenka!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

Ketonal jest takze lekiem rozkurczajacym miesnie moj drogi - dlatego wlasnie bierze sie go przy jakichkolwiek zapaleniach jak i po zerwaniach wiazadel czy miesni gdzie cos jest w gipsie przez dluzszy czas a potem trzeba rehabilitowac. I tak samo moga Ci go przepisac po wyrwaniu osemki jak i po czyms co ja mialem :)

Co do wrzodow - niestety juz je posiadam i zwalczyc sie nie daja , takze mi juz ketonal bardziej nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo i na koniec o pewnym leku :D

Poza tym ja tylko opisalem wlasne doswiadczenia :)

Na szczescie nie musze tego badziewia brac a i nikomu nie polecam :)

Takze ogolnie - nie ma jak rozgrzewka i dobre przygotowanie do zimy.

A ketanolu nie biorem i brac nie kcem.

Pozdrawiam sedecznie oburzonych moim wczesniejszym postem :)

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwo

Witam!

NO przeca górale powjadają " Zamiast łykać proszki lepiej pociupciać troszki"

Czego sobie i wam życzę NIE ŁAMTA SIĘ. A swoją drogą jeżeli kaca leczy się klinem ( można klinowac całymi tygodniami i nie mieć kaca). To może KWACH z kapusty lub nie zchodzić ze stoku.

Postruvka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...