Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zbroja narciarska


zuu

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię jeździć poza trasami - i obecne warunki skłoniły mnie do refleksji ze warto mieć na sobie zbroję. Śniegu jest niewiele a skał k kamieni pod śniegiem co niemiara - do tego przejazdy po lesie. Do tej pory fart, jedynie poszarpane spody ale wole nie ryzykować. - na co zwracać uwagę? Jacy producenci są godni uwagi? Jakie materiały? Jestem kompletnie zielona w temacie - wiem tylko ze chce chronić pierś, plecy i ramiona. Zwykle na nie sie przewracalam po złapaniu kamieni pod narta.

Wiem ze zbroja nie wykluczy urazów ale może ej umniejszyc i ograniczyc

Popatrz na to:

http://www.forcefieldbodyarmour.com/snow mam koszulkę z żółwiem - wkładki wyjmowane i można prać. Jest oddychająca i nie krępuje ruchów. Pod kurtką nawet nie widać ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy żółw jest potrzebny - w 10 na 10 zjazdach mam plecak (docelowo kiedyśtam może abs nawet :) - póki co z abc) - czy potrzeba jeszcze i żółwia? moje wyobrażenie o ochronie to zwykłe, dopinane na kurtkę osłony na ramiona i klatkę piersiową

- jak np narty zostały na skałce lub zakopały się w śniegu - tu kolejna sprawa - jak ustawić DIN zwłaszcza na piętce buta? ustawiłam jak na zjazdowych i już parę razy wypięły nieco za szybko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wyobrażenie o ochronie to zwykłe, dopinane na kurtkę osłony na ramiona i klatkę piersiową

Na kurtkę? To chyba nie zadziała, chyba że jeździsz w obcisłej, zawodniczej gumie. Jeśli już zakładać ochraniacze to moim zdaniem tylko na bieliznę. W innym przypadku będą się przesuwać i mogą narobić więcej szkody niż pożytku.

Pozdr

Marcin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty wypożyczam (200 PLN za cały wyjazd, w sumie 9 dni) bo jak bym kupił slalomki to bym nieźle wtopił ;-).

ja do tego inaczej podchodzę - wtopił bym jak bym nie kupił :biggrin: to dotyczy również butów itd.... wszystko zależy ile kto jeżdzi !!!!

w Polsce minimum 50 zł dzień za dobre slalomki, w Alpach 30 euro ( 30 dni na stoku w sezonie 1/2 polska / alpy ) w sumie 5100

Ja dałem 2700 (można teraz kupić w wawie z tego roku za 2200) minus 5100 = 2400 pozostaje zaoszczędzone ,na serwis nie wydam połowy nawet - więc - już jeżdżę za darmo :) a narty są w dobrej kondycji !!!! więc dla mnie to się mega opłaca :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tego inaczej podchodzę - wtopił bym jak bym nie kupił :biggrin: to dotyczy również butów itd.... wszystko zależy ile kto jeżdzi !!!!

w Polsce minimum 50 zł dzień za dobre slalomki, w Alpach 30 euro ( 30 dni na stoku w sezonie 1/2 polska / alpy ) w sumie 5100

Ja dałem 2700 (można teraz kupić w wawie z tego roku za 2200) minus 5100 = 2400 pozostaje zaoszczędzone ,na serwis nie wydam połowy nawet - więc - już jeżdżę za darmo :) a narty są w dobrej kondycji !!!! więc dla mnie to się mega opłaca :angel:

Spoko, każdy ma swoją filozofię, zgadzam się w 100%, że buty, kurtkę, spodnie i kask każdy powinien mieć swoje (jeśli oczywiście w miarę przyzwoicie daje sobie radę na stoku). Reszta do wypożyczenia. Zaleta taka, że możesz w ciągu sezonu przetestować kilka par nart i zawsze jeździć na nartach z obecnego sezonu. A tak poza ty, co Ty masz z tymi slalomkami? :laughing: To jest jakaś polska obsesja, haha :laughing:

Dobra, żeby nie robić off-topu zapytam o szorty z ochraniaczami. Ostatnio jak się wyglebiłem to kijek walnął mnie w biodro (no może trochę poniżej :wink:). Jakie najlepiej kupić, żeby spodnie dopiąć? Pytam bo u mnie jest już trochę ciasno, a nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto :wink: Dzięki za wszelkie sugestie :happy: Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik poza trasą na pewno się przyda. teraz fajny bodajże z Burtona maja na snowshopie w wyprzedaży. a w sumie jego noszenie to kwestia przyzwyczajenia. zawsze lepiej mieć, chociaż przypomina się o nim zawsze wtedy kiedy go brak ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...