Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sölden wyjazd połączony z Gurglami


daco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się w alpy po raz szósty tym razem do Sölden i mam pytanie czy Gurgle jest szansa objechać w jeden dzień ? jadę w ferie od 8 lutego

i zaczynam w niedzielę i mam w planie pierwszy dzień jeździć w gurglach bo w Sölden pewnie będą tłumy. Jak jeden dzień mało na gurgle to trzeba kupić osobno karnet na dwa dni, no chyba że już jest na cały ötztal.

pozdro

daco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybieram się w alpy po raz szósty tym razem do Sölden i mam pytanie czy Gurgle jest szansa objechać w jeden dzień ? jadę w ferie od 8 lutego

i zaczynam w niedzielę i mam w planie pierwszy dzień jeździć w gurglach bo w Sölden pewnie będą tłumy. Jak jeden dzień mało na gurgle to trzeba kupić osobno karnet na dwa dni, no chyba że już jest na cały ötztal.

pozdro

daco .

Jak się bardzo sprężysz to pewnie dasz rade w jeden dzień, ale po co? Pamiętaj że Gurgle są dosyć rozciągnięte "wzdłuż", więc przemieszczanie się z jednego końca na drugi zajmuje sporo czasu. Dodatkowo w środku jest jeszcze ta pozioma gondolka, która "zabiera" czas na wjazd, jednak nie "dodaje" zjazdu - w efekcie trzeba przejechać nią "na pusto" dwa razy - najpierw tam potem z powrotem. Jeśli Twoją ambicją jest zaliczyć wszystkie albo prawie wszystkie stoki i kropka to ok ale może warto pokatować kilka tamtejszych stoków - są świetnie położone, z fajnymi widokami, na dobrej wysokości, dobrze utrzymane i PUSTE! Na początku lutego w Soelden będzie na pewno dosyć tłoczno. Może się też trafić pochmurny dzień, wtedy z tym zwiedzaniem będzie znacznie gorzej i ani nie będziesz miał radości z jazdy ani nie zaliczysz stoków.

Jeśli chodzi o karnet, to kupując karnet na Soelden (chyba musi być na minimum 6albo 5 dni) dopłacasz 10EUR i jeden dzień z tych dni możesz jeździć w gurglach - to jest oczywiście korzystne w przypadku gdy zdecydujesz się na jeden dzień w gurglach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz informację na temat skipasu;

http://www.soelden.com/urlaub/EN/SD/WI/urlaubsplanung/skigebiet/skipasspreise/skipass_soelden_obergurgl/index.html

Również bardzo polecam tą opcję,najlepiej kup skipas na Solden; 5 dni z dopłatą 10E i jeden dzień z tych dni jeździsz w Gurglach.A 6 dzień możesz pojechać do Ischgl,albo jak ja kiedyś zrobiłem do Pitztal-rewelacja,ale słoneczko musi być..

Tu moja skromna relacja z pobytu w tym miejscu:biggrin:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15477-Soelden-2012?highlight=

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest szansa że się doczepię do wyjazdu 22.02 do Solden , znajomym wypadł kolega ( jego pech moje szczęście )

Pytanko mam takie , czy skibus z Solden jeździ do Gurgli ? Bo może być tak że tylko ja będę tam chciał śmignąć

I czy jak będą dzikie tłumy nie wybrać się na początek doliny do Kuhtai ( czy jakoś tak ) ?

I jak wtedy ze skibusem czy karnetem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to w drogę 21.02

Czy ktoś obecny na forum w tym terminie wybiera się do SOlden ?

Nas jedzie 11 osób

Szkoda iż nikt nie odpowiedział czy skibus do Gurgli jedzie ale dowiem się na miejscu

Orientuje się ktoś w temacie karnetów grupowych ? Od ilu osób jest dostępny ?

I czy maja w ofercie karnet punktowy , bo mamy w grupie mniej zapalonych narciarzy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na pytania:

- nie ma karnetów punktowych, jedynie czasowe - od 11, od 13 jeśli się nie mylę, musicie sobie przekalkulować czy to się w ogóle opłaca;

- karnety grupowe, o ile się orientuje zniżki są powyżej 20 osób, przy 11 osobach cena się nie zmienia;

- na pewno kursuje skibus do Gurgli, my mieszkaliśmy w Langenfeld i stamtąd ruszał skibus, oczywiście siłą rzeczy przejeżdżał przez Solden.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że się doczepię do wyjazdu 22.02 do Solden , znajomym wypadł kolega ( jego pech moje szczęście )

Pytanko mam takie , czy skibus z Solden jeździ do Gurgli ? Bo może być tak że tylko ja będę tam chciał śmignąć

I czy jak będą dzikie tłumy nie wybrać się na początek doliny do Kuhtai ( czy jakoś tak ) ?

I jak wtedy ze skibusem czy karnetem ?

Ja tam lecę niestety w piątek 28 lutego ze Skibusami nie ma tam żadnego problemu

tutaj masz link do aktualnych rozkładów: http://www.oetztalerbus.at/index.php/de/linienbus/fahrplan.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dałem się nabrać ... za dużo informacji mi przesłałeś

Znalazłem inną linie , która jedzie przez całą dolinę i spokojnie na 8.00 będę :cheerful::angel:

Zanim reszta się obudzi to ja sobie po sztruksiku pośmigam , oj pośmigam :biggrin:

A i prognozy obiecujące

Szkoda że nikt się nie zgłasza w kwestii zakupu grupowego skipasa :sorrow: , zawsze kilka ojro na plus by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Klamka zapadła i jadę do Vent ,a przynajmniej do jutra mam tam rezerwacje.Do tych którzy tam byli krótkie pytanie -ile trzeba liczyć na dojazd ski busem do najbliższej gondoli w Solden tj Gaislachkogl.

Dzieki za wszelkie informacje o tym miejscu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła i jadę do Vent ,a przynajmniej do jutra mam tam rezerwacje.Do tych którzy tam byli krótkie pytanie -ile trzeba liczyć na dojazd ski busem do najbliższej gondoli w Solden tj Gaislachkogl.

Dzieki za wszelkie informacje o tym miejscu,

http://www.oetztalerbus.at/images/stories/pdf/fahrplan/fahrplaene_sep2013/vent.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...