Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - gdzie i za ile na narty?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu narciarzy zastanawia się zapewne nad tym, gdzie przy tak skromnej ilości otwartych tras narciarskich, wybrać się na narty, by miało to jeszcze jakiś ekonomiczny sens. Postanowiliśmy zebrać dla Was informacje o otwartych trasach w poszczególnych stacjach narciarskich, a następnie porównać ile w każdej z nich kosztować nas będzie (na chwilę obecną) 1 km udostępnionej trasy. Krótko, aczkolwiek nieprecyzyjnie mówiąc - gdzie najbardziej "opłaca" się pojechać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprę ale wyjazd w normalne góry i aby nie reklamować to można mieć :

przelot samolotem , hotel przy stoku , pełne wyżywienie ( podobno bardzo dobre ) za 999 zł i tras więcej niż proponuje tu każdy polski ośrodek

więc życzę miłego liczenia

ps. jak widzę cenę karnetu na Kasprowym to nie wiem czy się śmiać czy płakać ( ponad 30 ojro ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realnie Podhale - bo tutaj jest wiele stoków które "chodzą"

nocleg bez śniadania "łapany na drodze" od osoby 30 -50 zł

nocleg ze śniadaniem w Willi 70-90 zł (jest i za 200 od osoby )

Przejazd z Wawy i kręcenie się po okolicy 600 zł

Kręcenie się po okolicy : czytaj 30-80 km dziennie

Karnet dla jednej osoby: 2-3 godziny dziennie 25-40 zł

Posiłki pozostałe 20-50

podsumowując: "ekonomicznie" tydzień na nartach dla dwóch osób z noclegiem , karnetami , przejazdem , wyżywieniem kosztuje 2 tyś zł "normalnie" 3 tyś zł na wypasie od 4 tyś zł do grubo ponad 50 tyś ....

ps: wróciłem w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprę ale wyjazd w normalne góry i aby nie reklamować to można mieć :

przelot samolotem , hotel przy stoku , pełne wyżywienie ( podobno bardzo dobre ) za 999 zł i tras więcej niż proponuje tu każdy polski ośrodek

więc życzę miłego liczenia

ps. jak widzę cenę karnetu na Kasprowym to nie wiem czy się śmiać czy płakać ( ponad 30 ojro ! )

4 godziny :) kosztują 95 zł hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4h=95 zł ------ "promocja " ?

Powala mnie Kasprowy ze swoimi cenami jakby to jakiś kurort był a nie dwa orczyki

Ale każdy lubi to co lubi i ja nikomu nie bronię walczyć o nasze cudowne i pięknie przygotowane góry i te opowieści że nie jadę w Alpy bo daleko , drogo itd

Pewnie że wypić lepiej bliżej domu niż dalej bo po co taki kawał jechać , znam opowieści o grupach jadących np. do Livignio gdzie nawet nart nie rozpakowali :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4h=95 zł ------ "promocja " ?

Powala mnie Kasprowy ze swoimi cenami jakby to jakiś kurort był a nie dwa orczyki

Ale każdy lubi to co lubi i ja nikomu nie bronię walczyć o nasze cudowne i pięknie przygotowane góry i te opowieści że nie jadę w Alpy bo daleko , drogo itd

Pewnie że wypić lepiej bliżej domu niż dalej bo po co taki kawał jechać , znam opowieści o grupach jadących np. do Livignio gdzie nawet nart nie rozpakowali :confused::

sam się zdziwiłem, ale tyle zapłaciłem może dlatego że działa tylko gąsienicowa ?

zdecydowanie masz rację co do Alp, wiadomo jak ktoś nastawia się na jazdę to zdecydowanie tam, jednak nie można też nie dostrzec różnicy w kosztach.

Jak ktoś wybiera się w Alpy w "stylu" barowo / konsumpcyjnym to po powrocie może dostać szoku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jest ale i u nas jak weźmiesz poziom kwatery alpejskiej to ceny dziwią , kłopot w tym iż my porównujemy jakiś pokoik w Polsce do np. apartamentu gdzie jest wszystko plus np. basen , sauna czy sala gier i piszemy że drożej

A skipas w alpach też droższy ale ja zawsze liczę ile się najeżdżę i przejadę i wychodzi mi że jednak w Alpach taniej :angel:

To tak samo jak z wyjazdem nad nasze morze , weź tam hotel plus all - to dopiero szok można przeżyć i wtedy znów porównujemy pokoik do hotelu poza krajem przy morzu z fajnym jedzeniem ale czytając fora jesteśmy chyba jednym z bardziej narzekających i czepiających się narodów .

Ostatnio przeczytałem opinię na temat hotelu który połozony jest przy stokach w pięknych górach i opinia " hotel ok , jedzenie ok , wszystko ok ale daleko do miasta ! " ocena 3/6 to o czym mowa , lub inne kretyńskie zarzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak o tych pieniądzach? W 2020r będziemy w dwudziestce najbogatszych krajów świata! Tak ogłoszono, musi to być prawda! Na bank! A dzisiaj też nie jest żle, 1 300 000 zatrudnionych zarabia przecież do 1500zł brutto na głowę! Za taką kasę stać ich na 4 - 5 dni spędzone na nartach? Oczywiście jak sobie kołkiem d... zabiją. Na Ukrainie, patrząc na ceny w Bukovelu, jest gorzej, sporo drożej! A nam po 2020r, może tak się poprawi, że zarobimy na 5-6 dni na nartach, oczywiscie w najskromniejszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając fora jesteśmy chyba jednym z bardziej narzekających i czepiających się narodów .

Silimy się na apartamenty w Alpach, a w Polsce mieszkamy na kwaterach ....

Jednak porównanie średnich zarobków w Polsce i Niemczech daje dużo do myślenia 4/20 tys zł .

Dla Niemca to kolejny wyjazd, dla Polaka spełnienie marzeń ....

W 2020r będziemy w dwudziestce najbogatszych krajów świata! Tak ogłoszono, musi to być prawda!

Ostatnio przeczytałem opinię na temat hotelu który położony jest przy stokach w pięknych górach i opinia " hotel ok , jedzenie ok , wszystko ok ale daleko do miasta ! " ocena 3/6 to o czym mowa , lub inne kretyńskie zarzuty

no to za kilka lat poprawią się oceny Apartamentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silimy się na apartamenty w Alpach, a w Polsce mieszkamy na kwaterach ....

Wybieramy apartamenty w Alpach, bo pewnie ciężko tam znaleźć kwatery. Odwrotnie w Polsce, u nas z kolei bardziej popularne są kwaterki. Na Słowacji z kolei, widzę, że częściej spotykane są również apartamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...