Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

EKUZ na Słowacji...


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was korzystał z karty EKUZ zamiast dodatkowego ubezpieczenia i wie ,co przysługuje na to?

Nie korzystałem, ale na pewno nie wchodzi w to koszt ratownictwa w górach- czyli akcji poszukiwawczej i transportu helikopterem na przykład.

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta EKUZ pozwala Ci na to, że w razie nagłego zachorowania (a NIE planowego leczenia!) będziesz potraktowany tak jak obywatel danego kraju, w którym przebywasz. Oczywiście tylko na terenie UE. Jeśli w jakimś kraju obywatel musi wnieść opłatę (choćby małą) za korzystanie z publicznej ochrony zdrowia to Ty też będziesz musiał. Jeśli opieka medyczna jest za free to i dla Ciebie też. Mam dla Ciebie taką radę żebyś udał się do najbliższej placówki NFZ i poprosił o informator dotyczący Słowacji (mają i dają te materiały za darmo). Jednocześnie sugeruję posiadanie i karty EKUZ i dodatkowego ubezpieczenia! Ja zawsze tak robię. Licho nie śpi! Bo takie rzeczy jak ratownictwo górskie to już zupełnie inna para kaloszy. Ale ja bez karty EKUZ nigdzie się nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzystał z karty EKUZ zamiast dodatkowego ubezpieczenia i wie ,co przysługuje na to?

Ekuz a dodatkowe ubezpieczenie to dwie różne rzeczy, więc ciężko tu użyć słowa "zamiast". Ekuz daje Ci bardzo niewiele, tak jak kolega powyżej napisał. Tak naprawdę ekuz pozwoli ci na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu czy też państwowego dentysty bez opłat. Ale jeśli ten lekarz skieruje Cię np. na prześwietlenie, to za to już zapłacisz, podobnie jak np. za znieczulenie przy leczeniu zęba. Biorąc pod uwagę to, że my, Polacy nie jesteśmy szczególnie lubiani na Słowacji, zalecam wykup dodatkowego ubezpieczenia i oczywiście dokładne przeczytanie , co obejmuje takie ubezpieczenie. Ja na każdy wyjazd wykupuję takie coś, nawet w lato jak pojadę na weekend. Licho nie śpi koszt takiego ubezpieczenia jest naprawdę niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych, którzy korzystali z EKUZ w UE (nie w SK). Jedni narzekali, inni, że bez problemów. Szczegółów nie pamiętam, ale żadne nie korzystało z karty przy okazji wypadku na stoku. Znam gościa, który miał kolosalne koszty leczenia w Niemczech po poważnej kontuzji nogi. Wszystko wydaje się fajnie, jak nic się nie stanie. Ale jak już się dzieje, to człek się dziwi, że kłopotem może być sam transport po operacji do kraju. Potrzeba specjalistycznego auta, koszty tego samego są niemałe. Koszty ratownictwa ze stoku to kolejna rzecz. Na polskim stoku nie trzeba o tym myśleć, ale w niektórych krajach już tak. Ja wolę dokupić ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...