Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Internet za granicą


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

o ile net prepaid a AUT był -swego czasu- dobrze opisany, mam problem żeby znaleźć sensowną wypowiedź w tym samym temacie ale o Włoszech. Tak się składa, że w sobotę prosto z L4 jadę na 3 tygodnie i... internet by się mocno przydał. Wiadomo: można szukać wifi... ale przez 3 tygodnie? :)

Macie jakieś doświadczenia z prepaidami we Włoszech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zajrzyj do salonu TIM w jakimś większym miasteczku.

Z tego co pamiętam, karta sim + doładowanie telefonu na kartę kosztowała koło 15-20 euro, w pakiecie prócz kilkudziesięciu minut był 1 lub 2 GB internetu.

Pozdrawiam :happy:.

A nie było problemu z jakąś rejestracja? Czytałem cos o odpowiedniku naszego NIPu...

Jak szybko odpalony był NET po włożeniu karty?

Ja do tabletu potrzebuje kartę wiec w sumie ilość minut mnie nie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było problemu z jakąś rejestracja? Czytałem cos o odpowiedniku naszego NIPu...

Jak szybko odpalony był NET po włożeniu karty?

Ja do tabletu potrzebuje kartę wiec w sumie ilość minut mnie nie interesuje :)

Załatwiał mi to rok temu znajomy Włoch, ale z tego co pamiętam nie było problemów.

Od razu, korzystałem z telefonu podłączonego do laptopa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.international.tim.it/it/internet/timxsmartphone teraz jest coś takiego, 300 mb tygodniowo za 3 euro tygodniowo (karta sim 5 lub 10 euro).

Wydrukuje sobie stronę i pokażę. A jeszcze przetłumacz ęsobie: "Panie, to chce" ("Signore, voglio") :D

A co, ja nie dam rady?

Nie pamiętam już szczegółów ale wychodziło drożej niż płatny internet w hotelu.

No niestety... nie będę ani dnia w hotelu. Po Norwegii polubiłem wycieczki z namiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetem we Włoszech jest tak jak JC napisał, czyli kicha :sad:

Po pierwsze, operatorzy mają zwyczaj prezentowania swoich stron internetowych wyłącznie po włosku, a w dodatku niektóre z nich mają taka dziwną właściwość, że Google Translate nie chce ich tłumaczyć.

Po drugie, brakuje atrakcyjnych cenowo ofert.

Po trzecie, żeby kupić kartę prepaid, trzeba uzyskać Codice Fiscale, czyli ichni NIP.

O ile sprawa Codice Fiscale jest jeszcze do obejścia i jeszcze przed wyjazdem, będąc w Polsce można go uzyskać przez internetową stronę http://www.codicefiscale.us/ to z pozostałymi problemami trudniej sobie poradzić.

Ja dwukrotnie korzystałem z prepaidów operatora WIND, który jest najtańszy, ale ma najsłabszy zasięg i na aktywację kupionej karty raz musiałem czekać dwa dni, a drugi raz jeden dzień.

Lepiej działa TIM (były włoski operator narodowy), ale gdy zeszłej zimy chciałem kupić starter, to okazało się, że najtańsza oferta kosztowała 25 EUR, z czego tylko 15 EUR było do wykorzystania.

Poniżej masz link do strony z opisem oferty operatora TIM w języku polskim, niestety informacje na niej zawarte pochodzą ze stycznie 2013 r. i mogą już być nieaktualne:

http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=W%C5%82ochy:_TIM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...