Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 2014/15


Rekomendowane odpowiedzi

Czas na prognozy.

Jak zwykle u mnie trochę nietypowo, ale wyjaśnię dlaczego.

Generalka PŚ:

1. Alexis Pinturault, troszkę w cieniu rozwija się jego kariera, ale rozwija się wspaniale, czas na coś wielkiego. Kiedy większość uwagi kierowana jest na Hirschera, Svindala, Ligety`ego czy nawet Kristoffersena, Francuz po cichu wdrapał się na podium w zeszłym sezonie i jest w tej chwili numerem jeden jeżeli chodzi o wszechstronność. Szanse na wygrywanie ma w 4 konkurencjach, wystarczy żeby był nieco bardziej regularny i mamy zdecydowanego faworyta do kryształowej kuli.

2. Kjetil Jansrud forma olimpijska i końcówki zeszłego sezonu stawia go w gronie faworytów, jeżeli będzie bardziej regularny w gigancie, moze powalczyć o PŚ. Jakkolwiek to nie zabrzmi kontuzja Svindala zwieksza jego szanse, to jakieś 50 do 100 punktów więcej w sezonie, których nie będą mieli jego konkurenci.

3. Marcel Hirscher zapewne nadal będzie najlepszy w slalomie, ale tym razem myślę, że to nie wystarczy, a miejsce numer dwa w gigancie będzie mocno zagrożone przez młodszych, bo w tej konkurencji imponował solidnością, ale takiego błysku jak w slalomie nie ma.

4. Ted Ligety przy całej sympatii niewielka jest jego szansa, w slalomie i super-g musiałby naprawdę solidnie punktować, a raczej takiej zmiany po 30-stce nie ma co oczekiwać.

5. Henrik Kristoffersen największa zagadka, jeszcze nie w tym sezonie zapewne, ale skoro Hirscherowi udało się 3 razy... Sądzę że szturmem wejdzie do elity gigantowej i napsuje krwi Hirscherowi, ale na PŚ to będzie za mało, podium realne już teraz, ale wielka kula pewnie za 2-3 lata.

I warto wspominieć o zawodnikach, którzy przy bardzo dobrej formie i szczęściu mogą zamieszać na podium: Neureuther, Miller, Innerhofer, Mayer(jak szybko się wyleczy), Janka

Pewnie jakieś niespodzianki będą warto pamiętać o potencjale młodych, którzy będą już mieli coś do powiedzenia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród Pań obstawiam zwycięstwo w generalnej punktacji WC A. Fenninger przed M.Shiffrin i T.Maze. Jeśli Tinę Weirather ominą kontuzje to tez będzie się liczyć i może zabrać wiele punktów rywalkom w konkurencjach szybkościowych.

Wśród Panów, podobnie jak ojciecpramatki, uważam, że największe szanse ma A. Pinturault ze względu na swoją wszechstronność. Oczekuję dobrych występów Beata Feuza, jeśli jego kontuzja kolana w końcu została wyleczona. W sezonie 2011/12 tylko minimalnie i dość nieszczęśliwie przegrał z M. Hirscherem. Obecnie Feuz mieści się w szwajcarskiej kadrze A.

Do pierwszych zawodów już tylko 6 dni :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na prognozy.

Jak zwykle u mnie trochę nietypowo, ale wyjaśnię dlaczego.

Wcale to nie jest przewrotne myślenie :) ja się zgadzam prawie ze wszystkim. Myślę jednak, że Ligety chyba ma świadomość tego, że to już bliżej do ostatniego dzwonka do zrobienia dużej kryształowej kuli. Także tanio się francuzowi nie odda :) niemniej jednak mam nadzieję, że ich walka będzie długa i pasjonująca - którykolwiek zgarnie kule będzie dobrze, bo obu się należy :)

Myślę też, że HK może już w tym roku namieszać więcej niż Ci się wydaje :) Młodość pełna pasji! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już, już.... Na nartach śmigałam na Mazurach:

skier.jpg

Zatem jeśli nie macie planów na weekend i dopiszą warunki pogodowe to:Sobota 25.10.09:30 Soelden - Gigant kobiet, 1. przejazd (60min)11:45 Ski Pass - Magazyn (15min)12:30 Soelden - Gigant kobiet, 2. przejazd (75min) Niedziela 26.10.09:15 Soelden - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)12:30 Soelden - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

skier.jpg.630659530a10fe68584aac0e7c6b0bfa.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że nawet nie trochę. No cóż zobaczymy już nie długo. A Julka to dopiero gwiazdorzy na fb, co chwilę jakieś zdjęcia z deski surfingowej albo spod wody :D

Wysłane Tapatalkiem

O tym cały czas myślę!!! :)

Dla mnie to jest fenomen, że ta laska startuje za kilka dni, a niby siedzi na Hawajach i pływa na desce. Myślę, że ona te foty ma przygotowane. Jest nawet taki program, który sam wstawia na fb przygotowane wcześniej zdjęcia wraz z opisem. Także myślę, że ona już od dawna siedzi na śniegu i twardo walczy, a fotki były zrobione kilka miesięcy temu :) zobaczcie, że już od jakiegoś czasu pojawiają się wpisy w stylu: #go_pro #smile #snow #happy :P i zdjęcie Julki jadącej GS :) A zwróćcie uwagę, ze teraz w czasie, kiedy wszyscy wrzucają foty i filmiki z nart lub siłowni, ona jako jedyna wrzuca tego typu zdjęcia. I chyba trochę to działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...