Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującej młodej, ambitnej kobiety :)


monari

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam serdecznie wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum. Dopiero uczę się jeździć, w zeszłym sezonie pojechałam na tydzień do Włoch na narty i bardzo spodobał mi się ten sport. W tym roku planuję wygospodarować nieco więcej czasu, wziąć dużo lekcji i pomyślałam o własnych nartach. Dziękuję tym, którzy zechcą coś doradzić. Pozdrawiam :)

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 23

3. Waga - 58

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonu, 7 dni w sezonie, w tym planuję więcej, około 14-20

6. Moje umiejętności określam na 4

7. Moje buty to Rossignol alias 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - jeździłam na wypożyczonych, może dodam, że wolę narty krótsze niż dłuższe- jeździłam na długości ok 150 kilka cm (dokładnie nie pamiętam).

9. Preferuję styl jazdy - jestem początkująca, może dlatego najlepiej czułam się na "długich skrętach", choć ostatniego dnia już szybko i dość ryzykownie zasuwałam, badając "dostępne" prędkości.

10. Upatrzyłam sobie narty - FISCHER FUSE 70 158 cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,fischer,fuse-70-rf-sp,3327.html

11. Mój budżet na narty to około -800-1000 zł

Edytowane przez monari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:smile:

Jestem laikiem w doborze nart, ale z własnego doświadczenia wiem, że narty powinny być dłuższe. Na początku tez mi się wydawało, że lepiej jeździ mi się na krótkich nartach i tez sobie kupiłam takie -20 do wzrostu. Efekt- w następnym sezonie kupowałam dłuższe. To tylko takie moje spostrzeżenia. Na resztę rad czekaj od bardziej doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale gratulacje należą się raczej mojemu 15 letniemu, bezlitosnemu instruktorowi :) Choć zadowolony do końca to on ze mnie raczej nie był, nawet ostatniego dnia nie mógł patrzeć jak "siadam" (nazywał tak moją często niewłaściwą postawę, polegającą na obniżaniu tyłka w momentach w których nie czułam się do końca pewnie, czyli często ;) ) i cały stok trząsł się od jego gromkich uwag "nie siadaaaaaj!!!!!". Niemniej jednak, uczył wspaniale i w zasadzie nie sądzę, że bez niego dałabym radę przekonać się do jazdy, na początku miałam niezłego pietra ;)

Co do dłuższych nart... Mam "na stanie" narty 165 cm (dokładnie takie: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,rossignol,radical-r10s-mutix,3077.html ), jak je zobaczyłam, to tylko ogarnęło mnie przerażenie ;) Są wielkie i ciężkie, nie wyobrażam sobie na nich jeszcze jeździć, może potrzebuję właśnie tego sezonu czy dwóch na krótszych, żeby dojrzeć do dłuższych? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Narty upatrzyłaś sobie OK. jak je dostaniesz w dobrej cenie to bierz. Oczywiście 164 cm - jesteś młoda, sprawna, ambitna i nie masz oporów dlatego wystarczą Ci na dwa sezony i będziesz szukać czegoś innego ale powinna być to niezła inwestycja.

Jedyna wada to konstrukcja, która może powodować pewną sztywność (a raczej brak elastyczności - ja to nazywam w tym wypadku układaniem się do śniegu) ale nie znam akurat tej narty więc może to konfabulacja jedynie

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dlugość nart nie dobiera się od widzimisie;) tylko każda ma swoje przeznaczenie,jeśli chcesz jeździć krótkimi skrętami to musisz dobierać narty z małym promieniem i mn wiecej do brody,jeśli chcesz do dłuzszych skrętów wtedy wiadomo że narta musi być dłuższa ale bez przesady;) a co do nart to na początek okej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...