Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy znajdę taką stację w Austrii żeby:


El Chorizo

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

Większą grupą chcemy jechać dl Austrii w II połowie stycznia (musimy w ferie).

Chętniej byłyby Włochy, ale Austria dlatego że na ogół są korzystniejsze karnety dla młodzieży rocznik 1998-1999 (czasem 98 łapie się jeszcze na dziecko, 99 na mlodzież a np. Val di Fassa odpowiednio 98-młodzież, 99- to już dorosły). A mamy kilkoro takich w grupie, więc sens jest.

Pytanie - gdzie pojechać żeby:

- mimo stycznia i Austrii - duża szansa na ładną pogodę (Karyntia?)

- areał był spory (ponad 100 km, ale niekoniecznie 200),

- wyciągi były w miarę w kupie. To znaczy żeby nie trzeba było danego dnia decydować czy jeździmy tu czy tam, tylko żeby można się było rozjechać w różnych kierunkach (różne osoby w różne strony) i np. o umówionej godzinie spotkać w danym barze :). Tzn nie zależy mi aby było to kilka areałów na karnecie, lepiej jeden a duży.

- miejscowości żeby dochodził skibus w miarę częsty

- trasy różne, najlepiej średnie, ALE - żeby również była conajmniej jedna łatwodostępna ładna, długa, niebieska, najlepiej widokowa i z krzesłem/gondolą. Jedna osoba u nas jeździ typowo rekreacyjnie :wink:.

Dzięki i pozdrawiam

El Chorizo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ośrodków, w których byłam w podany przez Ciebie sposób można poruszać się we wspomnianym Skicircus oraz w Ischgl. Oba ośrodki oferują zróżnicowane tzw.huśtawki narciarskie, a Ischgl ma trasy nawet lepiej ze sobą skomunikowane niż Skicircus. Ze względu na różnicę wysokości są to ośrodki o różnej charakterystyce. A pogoda? Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak gwarantowana pogoda, zawsze jest element loterii. My zazwyczaj w Austrii mamy pogodę 50/50, a w zeszłym roku 5 dni słońca, 1 dzień śniegu, poddczas gdy nasi znajomi w Arabbie mieli wtedy tylko jeden dzień słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Kleinkirchheim (Karyntia południowa) też spełnia Wasze wymagania.

Osobiście bierzemy pod uwagę Lungau (+Katschberg) na granicy Karyntii i Ziemi Salzburskiej - region ponoć słoneczny, tras w samym Katschbergu jest co prawda tylko 70 km, ale w odległości kilkunastu kilometrów są dwa inne ośrodki Grosseck-Speiereck i Fannigberg (50 i 30 km). Nam takie dojazdy nie przeszkadzają, szczególnie, że karnet na wszystkie trzy ośrodki w styczniu kosztuje 183 euro (dla dorosłych), roczniki do 99 łapią się na dziecko (50% zniżki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Bad Kleinkirchheim jest chyba najsłabszym ośrodkiem austriackim, w którym byłam. Jest dość nisko położony więc śniegowo bywa różnie, poza tym część tras jest ze sobą fatalnie skomunikowana, trzeba korzystać z wąskich, słabo oznaczonych przejazdówek. Nie wspomnę już o mocno przestarzałej infrastrukturze, jedną z fajniejszych tras obsługuje np.dwuosobowe muzealne krzesełko. Ja bym osobiście drugi raz tam nie zawitała.

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Bad Kleinkirchheim jest chyba najsłabszym ośrodkiem austriackim, w którym byłam. Jest dość nisko położony więc śniegowo bywa różnie, poza tym część tras jest ze sobą fatalnie skomunikowana, trzeba korzystać z wąskich, słabo oznaczonych przejazdówek. Nie wspomnę już o mocno przestarzałej infrakstrukturze, jedną z fajniejszych tras obsługuje np.dwuosobowe muzealne krzesełko. Ja bym osobiście drugi raz tam nie zawitała.

to jest nas już troje :stupid:

SB i ja mamy identyczne odczucia co do BKK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...