Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austriacki lodowiec - gdzie najlepiej? :)


gospa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałabym w marcu pojechać do Austrii na narty, dlatego tylko lodowiec wchodzi mi w grę. :smile:

Jestem z tych szybkich i ambitnych narciarzy, więc priorytetem jest dla mnie duża ilość czerwonych tras - im dłuższe tym lepiej, im więcej ich, tym lepiej :biggrin: Czy ktoś jest w stanie mi doradzić, gdzie pojechać? :confused::

Generalnie moje myśli krążą wokół Zell am see (Kaprun), Zillertal i Karyntia, ale chętnie zasugeruję się inna propozycją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałabym w marcu pojechać do Austrii na narty, dlatego tylko lodowiec wchodzi mi w grę. :smile:

A to ciekawe stwierdzenie:tongue:

jakieś zmiany są w kalendarzu czynności ośrodków?

Z tego co się orientuję, to większość ośrodków austryjackich działa w marcu w najlepsze, a i zdarzało mi się jeździć tam w kwietniu wcale nie na lodowcu:rolleyes::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowiec w marcu to nie jest dobry pomysł -- zdecydowanie lepiej wybrać się do zwykłego ośrodka: więcej tras, bardziej urozmaiconych, z wygodniejszą infrastrukturą (mniej orczyków), mniejsza szansa na problemy z pogodą.

Jeśli już to zwykły ośrodek z lodowcem na dokładkę. ja bym polecił Soelden + Hochgurgl/Obergurgl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to teraz mi zbiliście ćwieka, bo z tym lodowcem mi znajomi podpowiedzieli. Mówili, że w marcu jest za ciepło na niższe góry, a mi nie uśmiecha się jeździć po wodzie, wiec tylko na lodowcu mam największą pewność, że będzie naturalny śnieg na trasach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinn, fotki są super :) zaczynam widzieć, że moje myślenie w kwestii pogody jest błędne :)

ale mapka z trasami na Turracher Hohe jest dość uboga w trasy jak na tygodniowy wyjazd.. :(

orm, w Twojej propozycji podoba mi się Soelden, ale Hochgurgl/Obergurgl są bogate w trasy niebieskie, ktorych raczej unikam, wiec też niestety mnie to miejsce nie przekonuje.. :(

Edytowane przez gospa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinn, fotki są super :) zaczynam widzieć, że moje myślenie w kwestii pogody jest błędne :)

ale mapka z trasami na Turracher Hohe jest dość uboga w trasy jak na tygodniowy wyjazd.. :(

No to fajnie że dostrzegłaś

Co do ośrodka TH to lepiej mieć 4okm super tras niż 100 km popierdułek :rolleyes::

A jak Ci mało to w czasie 40 min od TH masz co wybrać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Tyrol, to może być Obertauern http://www.obertauern.com/, opcjonalnie w pakiecie z Lungau http://www.skiregion-oberlungau.at/.

A jak Tyrol, to do wyboru do koloru, np. Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Kühtai-Hochoetz, Sölden, Hochgurgl-Obergurgl, Hochzeiger plus Rifflsee i Pitztaler Gletscher, Zillertal. Wszędzie dużo czerwonych tras, długie też i w miarę wysoko. W marcu będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orm, w Twojej propozycji podoba mi się Soelden, ale Hochgurgl/Obergurgl są bogate w trasy niebieskie, ktorych raczej unikam, wiec też niestety mnie to miejsce nie przekonuje.. :(

Z tą za dużą ilością niebieskich tras w Gurglach to tzw. trzeci rodzaj prawdy :wink: http://www.skionline.pl/stacje/austria-tyrol-obergurgl-hochgurgl,osrodek,171.html

Tras niebieskich jest 35 km, czerwonych 55 km, czarnych 20 km. Nassfled wygląda dosyć podobnie: 30 n - 69czer -11 czar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinn, fotki są super :) zaczynam widzieć, że moje myślenie w kwestii pogody jest błędne :)

ale mapka z trasami na Turracher Hohe jest dość uboga w trasy jak na tygodniowy wyjazd.. :(

orm, w Twojej propozycji podoba mi się Soelden, ale Hochgurgl/Obergurgl są bogate w trasy niebieskie, ktorych raczej unikam, wiec też niestety mnie to miejsce nie przekonuje.. :(

Mylisz się - Solden jest zdecydowanie łatwiejszym ośrodkiem niż Gurgle - przy mniejszej ilości wogóle tras w Gurglach jest więcej tras czerwonych - bardzo klimatyczne miejsce z super warunkami do końca sezonu * prócz zjazdówek po 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku w kwietniu w Mayrhofen i mimo +10 stopni w południe śniegu było pod dostatkiem.

Więc ciesz się, że zima w kwietniu wróciła, bo w przeciwnym razie uprawiałbyś narciarstwo na trawie :)

Ja byłem w Zillertal od 15 do 22 marca br.

W dolinie temperatura powietrza sięgała +22° C w cieniu, poniżej 1300 m po śniegu nie pozostało już nawet wspomnienie, jeździć się dawało powyżej 1800 m.

Tutaj jest mój post, który napisałem wówczas po powrocie: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19046-Operacja-quot-All-Star-Card-quot?p=194757&highlight=#post194757

Z pogodą to jak w totolotka.

Dokładnie!

I dlatego jadąc w późnym terminie warto mieć jakiś lodowiec w odwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dokładnie jak piszesz :smile:

A co do lodowców, to nie polecam dla początkujących. Gdy pojawi się burza śnieżna z zamgleniem, dla rodzinki nieznającej ośrodka, tras, będzie to pierwsza i ostatnia wizyta na lodowcach. Ci którzy doznali zaburzenia błędnika wiedzą o czym pisze :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...