Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gubałówka wraca.


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa na Gubałówce ma szanse wrócić na narciarską mapę. Dzisiaj grupa radnych z PP. Byrcynami usunęła cześć ogrodzenia blokującego dotąd trasę. Do pozytywnego zakończenia sporu jeszcze trochę pozostało, ale krok w dobrą stronę nastąpił.

Na filmie widać też dyrektora TPN Byrcyna, więc to daje jakąś gwarancję powodzenia.

Link do filmu:

https://www.facebook.com/video.php?v=10203068821073395

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Właśnie wróciłem z Orava Snow na Słowacji. Warunki bajka, kilka tras do wyboru, DDŁŁŁUUUGGAAA niebieska, naprawdę jaltowa  Są i czerwone i czarna. Obsługa bardzo miła, pomocna. Trasy przygotowane tak, że mucha nie siada. Wygodne krzesełko + wyciąg talerzykowy . Po czternastej można było jeszcze sztruks znaleźć. Dojazd ode mnie z Częstochowy, szybciej niż do Zakopca. I cena  Według cennika 16 Euro, na gruponie 50,00 zł.

I ja się pytam, po cholerę jechać do Zakopanego? Przecież tam nie ma gdzie jeździć!!! A nawet jak się stok znajdzie, to cena zabija. I do tego jazda w „ośrodku narciarskim” typu jeden wyciąg, jedna trasa wzdłuż wyciągu.

Ja dziękuję, z Zakopanego nie skorzystam.

Ktoś kiedyś zapytał: Co jest najlepszego w Zakopanem? Odp: Bus do Białki.

Białce to przynajmniej coś jest. W sumie to nawet nie coś, ale COŚ. I jak tak dalej pójdzie, to zdecydowana większość ludzi w kraju będzie kojarzyć Białkę, czasami ktoś wspomni o tym zadupiu obok, co się Zakopane nazywa.

I trochę dziwię, że społeczność Zakopanego nie jest w stanie wpłynąć na Byrcynów. Przecież tak naprawdę jak się słyszy o problemach z narciarstwem z Zakopanem, to zawsze nazwisko Byrcyn się przewija. Nie dlatego, że co drugi w Zakopanem do Byrcyn, Bułeca albo Karpiel, ale to właśnie ta rodzina blokuje masę rzeczy. Co za ludzie? Całe szczęście że TMR ze Słowacji nie kupił PKL! Dzięki temu kupili „Szczyrk” i prawdopodobnie w tym roku łykną „Korbielów”. I za parę lat zapomnimy o tej „wsi” Zakopane!!! Pies z kulawą nagą tam nie zajrzy 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wróciłem z Orava Snow na Słowacji. Warunki bajka, kilka tras do wyboru, DDŁŁŁUUUGGAAA niebieska, naprawdę jaltowa  Są i czerwone i czarna. Obsługa bardzo miła, pomocna. Trasy przygotowane tak, że mucha nie siada. Wygodne krzesełko + wyciąg talerzykowy . Po czternastej można było jeszcze sztruks znaleźć. Dojazd ode mnie z Częstochowy, szybciej niż do Zakopca. I cena  Według cennika 16 Euro, na gruponie 50,00 zł.

I ja się pytam, po cholerę jechać do Zakopanego? Przecież tam nie ma gdzie jeździć!!! A nawet jak się stok znajdzie, to cena zabija. I do tego jazda w „ośrodku narciarskim” typu jeden wyciąg, jedna trasa wzdłuż wyciągu.

Ja dziękuję, z Zakopanego nie skorzystam.

Ktoś kiedyś zapytał: Co jest najlepszego w Zakopanem? Odp: Bus do Białki.

Białce to przynajmniej coś jest. W sumie to nawet nie coś, ale COŚ. I jak tak dalej pójdzie, to zdecydowana większość ludzi w kraju będzie kojarzyć Białkę, czasami ktoś wspomni o tym zadupiu obok, co się Zakopane nazywa.

I trochę dziwię, że społeczność Zakopanego nie jest w stanie wpłynąć na Byrcynów. Przecież tak naprawdę jak się słyszy o problemach z narciarstwem z Zakopanem, to zawsze nazwisko Byrcyn się przewija. Nie dlatego, że co drugi w Zakopanem do Byrcyn, Bułeca albo Karpiel, ale to właśnie ta rodzina blokuje masę rzeczy. Co za ludzie? Całe szczęście że TMR ze Słowacji nie kupił PKL! Dzięki temu kupili „Szczyrk” i prawdopodobnie w tym roku łykną „Korbielów”. I za parę lat zapomnimy o tej „wsi” Zakopane!!! Pies z kulawą nagą tam nie zajrzy 

Pozdrawiam

Jacek

No chyba że latem :>

(btw. o kasprowym zapomniałeś :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Kolejny odcinek serialu "Gubałówka wraca"

Wczoraj odbyły się rozmowy między PKL i burmistrzem a właścicielami gruntów przy Gubałówce. W 2018r chcą wybudować kanapę na szczyt.

PKL oferuje 100 000zł miesięcznie za 1 hektar ziemii (w dzierżawie). Mieszkańcy i właściciele gruntów zgadzają się na warunki.

Z jednym wyjątkiem.

Zgadnijcie, która rodzina jest przeciw? :eek: :redface:

:angry:

http://www.rp.pl/Promocja-turystyczna/301309945-PKL-daje-dwa-miliony-zlotych-za-Gubalowke.html

http://www.pb.pl/4421418,38978,pkl-negocjuja-z-wlascicielami-stokow-na-gubalowce

Tekst jest ten sam.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10% na nie,więc dalej nic się nie zmieni. :tongue:

Mi to rybka,niech się udlawia tymi gruntami,ja do Zakopanego na narty jadę tylko na Kasprowy.Jak Kasprowy umrze,to będę jeździł na toury... :angel:

Nie chcą zarabiać? Ich sprawa... :proud:

I ja także "ich" bardzo kocham no może inaczej:biggrin:

A tak jeżeli mnie pamięć nie myli to chyba tej rodzinie na B chodzi przede wszystkim a zmianę "miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" aby była możliwość budowania na stoku "Gibałówki"" pensjonatów oraz chałup i hoteli. I to jest prawdopodobnie "kością" niezgody pomiędzy gminą Zakopane a rodziną B. Ale oczywiście mogę się mylić:confused::

Edytowane przez kaka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...