Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki śniegowe w Val di Fassa


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko wszystko ogarnąć, jestem pierwszy raz w Dolomitach i nie mam rozeznania. Myślisz, że Pellegrino jest ciekawsze od Val Gardeny i Ortisei? W Val Gardenie i Ortisei są fajne i długie stoki i dlatego chcę się wybrac, ale zainspirowałeś mnie... może w piątek na zakończenie skocze do San Pellegrino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do całego Ciampacu to bardzo mało ludzi, zero muld, w kilku miejscach kilka zlodowaceń, ale generalnie nie było czego się czepić. Tylko na Pala del Gaiger była lipa, kamienie i lód, ale to już pod koniec dnia. A co do samego czarnego Ciampac to dzisiaj było extra. Za każdym razem jak jechałem to miałem cały stok dla siebie. Elegancko przygotowany, równiutki bez lodu. Na Cantinaccio nie jeździłem, w ogóle w Vigo nie byłem. Nie da się wszystkiego w 6 dni zjeździć, zważywszy, że to mój w sumie 3 sezon, a drugi wyjazd w alpy, tak więc umiejętności jeszcze nie takie jak wasze ;) Łącznie dni na stoku mam ok. 20

Poza tym to lipną ekipę sobie dobrałem, marudzącą i leniwą ... ale to inna historia. Ciężko dobrać ludzi, którzy mają podobne nastawienie ... jak najwięcej na stoku i nie jeździć cały czas w jednym miejscu, np. na Belvedere, ja wolę się przemieszczać i zwiedzać widoki ze stoku.

Edytowane przez ivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czarny stok do Alby robi na mnie miłe wrażenie, trochę męczy nogi, ale jest satysfakcja. To będzie jutro mój ostatni stok na zakończenie dnia i pobytu tutaj.

Wystartuj z Alby , przez Ciampac,Buffaure zjedz do Pozzy. Busem do Pery ,na gôrę na Catinaccio.Są tam fajne trasy.Nie wiem jak teraz z warunkami tam,ale jeśli są otwarte to muszą być w dobrym stanie.

Masz tam fajną trasę Pre Martin , a z Ciampedie dlugą świetną trasę Thoeni do Vigo. Z tamtąd busem do Pozzy i z powrotem przez Buffaure na Ciampac i zakończysz tydzień czarną do Alby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, namawiałeś, namawiałeś ... namówiłeś :laughing:

Zamknięty jestczarny stok Tomba oraz niebieski Vajolet 1 ... tak więc z dolnej stacji Vajolet 1 wjadę wyciagiem i zjadę zgodnie z Twoją sugestią do Vigo di Fassa.

Bez problemu busem dostanę się ponownie do Pozza, żeby wrócić na Ciampac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ośrodek nie jest w okręznicy selliańskiej:applause:bo na trasach w tygodniu masz sztruks do 13-14 nie na wszystkich oczywiście trasach, bo jest parę ambitnych czarnuchów i może nie dla wszystkich ważne,ale widoki na Rosengarten są powalające:smile:....jedynie dojazd autem z Pozza czy Vigo przy dużych opadach może być trochę niefajny,jest kilka agrafek ,natomiast o drogi tam dbają i jak ogarną je to luzik.Na jeden dzień ośrodek super,a znam ludzi co byli w Fassie i tam spędzili 4 dni z 6:eek:bo już Sellkę zaliczyli i okoliczne stację a Carezzę odkryli przypadkowo bo była na skipassie Fassy mimo że regionalnie to SudTirol:smile:i mi polecili.Byłem zjechałem spokojnie w dzień cały z wieloma powtórzeniami tras i jakbym miał w okolicy tylko te miejsce to bym wytrzymał te 4 dni tam bez wielkich nudów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ... jakby ktoś szukał w Val di Fassa sprawdzonej kwaterki to mogę zdecydowanie polecić tę, z której obecnie tworze te słowa ... Kwatera dokładnie znajduje się w Penia di Canazei, do przystanku, a dokładnie do pętli autobusowej mamy jakieś 30 m. do restauracji gdzie jest wyśmienita pizza mamy ok. 30 m. Do dolnej stacji Ciapac jest równe 1000 m. a do gondoli na Belvedere to ok. 3300 m.

Sama kwatera jak dla mnie jest super ... mamy apartament z trzema sypialniami i kuchnią z częścią dzienną. W cenie zawsze jest sprzątanie, cena za apartament w moim mniemaniu jest bardzo rozsądna i do tego każde auto wjeżdża do garażu podziemnego... zapłaciliśmy za bieżący tydzień 600 €. Jak ktoś będzie potrzebował to dam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pije grzańca na stoku Valvacin. Przed chwilą zjeździłem wszystkie stoki w Vigo di Fassa. Warunki super, przygotowanie stoków pierwsza klasa. Bardzo mało ludzi na tych mniejszych ośrodkach i fajnie stoki Saslongi zjeździłem. .. zdecydowanie polecam. Żałuję, że późno się zgadałem na forum na temat innych stoków niż okolice sella. Tam są tłumy i nuda po dłuższym czasie. Ale będę mądrzejszy na następny raz. Czarne zacząłem uprawiać pud tego pobytu, trzeba sobie poprzeczkę podnosić i teraz nie ma stoku z którego od razu nie zjade. Czarne są wymagające i wymuszają pewne ruchy na stoku, same mówią jak jeździć. Ale wydaje mi się, że muszę wziąść instruktora, żeby technikę udoskonalić, bo jestem samoukiem i na pewno popełniam błędy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jechałem tak mi poradziles. Było super. Byłem na Catinaccio... generalnie bardzo dobre warunku, ale na jednym zakręcie mnóstwo grudek śniegu. Tak poza tym to extra. Wszystkie stoki tam przejechałem minimum po dwa razy, Catinaccio więcej. Czarny tan był zamknięty, tomba czy jakoś tak. Podobał mi się bardzo czerwony do Pozza... oraz czarny, który skraca drogę do Pozza i omija to wypłaszczenie na końcu czerwonego w Pozza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...