Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki śniegowe w Val di Fassa


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak, interesuje mnie czy busy komunikacji publicznej jadące z Moeny zatrzymują się w pobliżu dolnej stacji gondolki na Latemar.

tak - dokładnie na drodze przy dolnym parkingu

tutaj masz rozkład komunikacji :http://www.ttesercizio.it/

z tego parkingu jeżdżą skibusy lub można podejść kawałek - nie jest daleko

do latemar jeździ masa skibusów tutaj ich mapka :

http://www.latemar.it/images/public/cms/files/cod_0925345719.pdf

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze Was pomęczę troszkę..:wink:

jakbyście mieli ułożyć te najbardziej znane czarne pod względem trudności to jakby to wyglądało ? zaczynjąc od najłatwiejszych żeby usystematyzować..

oczywiście mówimy o fiemme/fassa cały czas..

marczello blisko masz od siebie..czym jedziesz jakby co ? może się na jakimś parkingu spotkamy przypadkiem..

pewnie już gdzieś ktoś to wklejał , ale...

mało śniegu , łoj mało..

http://www.dolomitiwebcam.com/web640.htm

a w austrii dzisiaj sypie równo..

Edytowane przez leszekmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze Was pomęczę troszkę..:wink:

jakbyście mieli ułożyć te najbardziej znane czarne pod względem trudności to jakby to wyglądało ? zaczynjąc od najłatwiejszych żeby usystematyzować..

oczywiście mówimy o fiemme/fassa cały czas..

.

To raczej niewykonalne zadanie. Kazda jest ciekawa, ale żadna nie jest jakos wyraźnie mniej lub bardziej czarna od innych. Czarna to stok o nachyleniu 'od'do', kazdą da sie zjechać i nie nalezy liczyć na długie płaskie odcinki (choć bywają).

pozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze Was pomęczę troszkę..:wink:

jakbyście mieli ułożyć te najbardziej znane czarne pod względem trudności to jakby to wyglądało ? zaczynjąc od najłatwiejszych żeby usystematyzować..

oczywiście mówimy o fiemme/fassa cały czas..

marczello blisko masz od siebie..czym jedziesz jakby co ? może się na jakimś parkingu spotkamy przypadkiem..

pewnie już gdzieś ktoś to wklejał , ale...

mało śniegu , łoj mało..

http://www.dolomitiwebcam.com/web640.htm

a w austrii dzisiaj sypie równo..

Dla mnie czarna w Albie jest super oraz w Alpe Lusia czarna do parkingu.

Co do wyjazdu to nie wiem jeszcze czym pojade jak i kiedy.Będę dopiero to ogarniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już gdzieś ktoś to wklejał , ale...

mało śniegu , łoj mało..

http://www.dolomitiwebcam.com/web640.htm

a w austrii dzisiaj sypie równo..

Z tymi opadami śniegu w Dolomitach to faktycznie lipa.W najbliższych 2 tyg nie widać nic na horyzoncie.

Wygląda ma to ,że w tym sezonie Włochy będą słoneczne i czasami coś niewiele popada , a Austria będzie śnieżna i pochmurna.Czyli odwrotnie jak ostatnimi latami, gdzie przez niże z południa Dolomity i Tyrol wschodni dostawały masę śniegu już od listopada .

Trzeba tylko modlić się aby jakieś większe ocieplenie nie przyszło a będzie w IT bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze Was pomęczę troszkę..:wink:

jakbyście mieli ułożyć te najbardziej znane czarne pod względem trudności to jakby to wyglądało ? zaczynjąc od najłatwiejszych żeby usystematyzować..

oczywiście mówimy o fiemme/fassa cały czas..

..

Jest nowa czarna trasa z Buffaure do Pozzy.Nazywa się Vulcano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugim dniu jazdy w Val di Fassa. Warunki do jazdy jak na obecną sytuację w przyrodzie uważam, że są dobre. Może nie ma klimatu, bo jak się wjedzie gdzieś na przełęcz to widać jak góry są jesienne, ale stoki są dobrze przygotowane. Niestety wczoraj dośc mocno wiało, zamykali poszczególne wyciągi ... Sella Ronda wczoraj cały dzień była zamknięta, dzisiaj wiało zdecydowanie mniej, sellla była otwarta rano, ale później zamknęli. Pojechałem ... i musiałem wrócić, zamknięty był odcinek Val di fassa - Val Gardena. Dzisiaj całe niebo błękitne. Da się jeździć, jest frajda, ale nie ma co ... śniegu z całą pewnością jest mało, odnosi się wrażenie jakby to był koniec sezonu, na trasach śnieg jest, a poza trasami jakby już stopniał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było twardo, dzisiaj był śnieg bardziej sypki, ale w połowie dnia tworzyły się muldy na często uczęszczanych stokach. Ludzi wczoraj było mnóstwo, dzisiaj może trochę mniej. Od środy może się trochę zrobić luźniej. Kilka przetarć niegroźnych się pojawiło. W kilku miejscach zauwazalny lód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ... co do tłumów to dzisiaj było bardzo mało ludzi w porównaniu do niedzieli i dnia wczorajszego, dużo włochów wyjechał, tak myślałem, że oni siedzą do 3 króli.

Dzisiaj pogoda była BAJECZNA przez wielkie "B" :D Słońce, słońce, słońce i jeszcze raz słońce .... temp. ok. +2 stopni, ciepełko, zero wiatru. Dzisiaj zaatakowałem Sella Rondę Orange ... podobało mi się, zajęło mi to 3 godzinki w wolnym tempie, z przerwami na foty. To jest mój pierwszy raz we Włoszech tak więc cięzko mi powiedzieć gdzie fajnie itd. ale po dwóch dniach jeżdżenia po Belvedere i po tej drugiej stronie nudzi mi sie tam... jak pojechałem na Val Gardenę to stwierdziłem, że jeżdżę tam jutro cały dzień, Alta Badia też mi się spodobała ... Generalnie jestem zachwycony, co tu narzekać skoro jest na czym jeździć i do tego jest taka pogoda. Dziennie robimy ok. 40 km samych tras, nogi juz sa na wykończeniu, ale jest zabawa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ... co do tłumów to dzisiaj było bardzo mało ludzi w porównaniu do niedzieli i dnia wczorajszego, dużo włochów wyjechał, tak myślałem, że oni siedzą do 3 króli.

Dzisiaj pogoda była BAJECZNA przez wielkie "B" :D Słońce, słońce, słońce i jeszcze raz słońce .... temp. ok. +2 stopni, ciepełko, zero wiatru. Dzisiaj zaatakowałem Sella Rondę Orange ... podobało mi się, zajęło mi to 3 godzinki w wolnym tempie, z przerwami na foty. To jest mój pierwszy raz we Włoszech tak więc cięzko mi powiedzieć gdzie fajnie itd. ale po dwóch dniach jeżdżenia po Belvedere i po tej drugiej stronie nudzi mi sie tam... jak pojechałem na Val Gardenę to stwierdziłem, że jeżdżę tam jutro cały dzień, Alta Badia też mi się spodobała ... Generalnie jestem zachwycony, co tu narzekać skoro jest na czym jeździć i do tego jest taka pogoda. Dziennie robimy ok. 40 km samych tras, nogi juz sa na wykończeniu, ale jest zabawa :)

A Belvedere ? Sassalungo ? IMHO trasy w Falcade tez warte uwagi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec przyszłego tygodnia prawdopodobnie nadejdą długo oczekiwane śnieżne niże z południa. Może dobrze dosypać. Na tą chwilę to fusy pogodowe , ale większość modeli tak prognozuje.

Żeby tylko te niże za długo nie pozostały nad Dolomitami.

Jeśli by się to sprawdziło dojazd na miejsce może być utrudniony. No ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był czarny stok w Albie, Ciampac, czarne w Arabbie oraz Marmolada. Warunki na Marmoladzie były jak dla mnie dobre, naturalny śnieg, było trochę muld, ale bez tragedii, można było fajnie poskakać. Zabrałem swoją żonę na Marmoladę, tę żoną, która jeździ na jednej narcie, to jest jej drugi sezon na stoku i elegancko dała sobie radę po przełamaniu się ... pierwsze 100 metrów jechała na pupie... ale dzielnie się spisała :)

Trochę gorzej było z dojazdem niebieskim stokiem do Malga Ciapella ... to był istny test nart ... dały radę jak na jazdę po polu ... trawa i kamienie.

Jutro atakuję Val Gardenę i okolice. Belvedere to omijam, znudziło mi się już, tylko jako tranzyt traktuję ;) W drodze powrotnej pojadę przez Badię i Arabę pomarańczową Sellą ... w piątek zabieram żonę, tą samą żonę co jeździ na jednej "narcie" i jedziemy zaliczyć zieloną Sellę. Generalnie dzień udany, chociaż czuję niedosyt :) ale lepiej tak niż przeforsować się. Później wstawię jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...