Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki śniegowe w Val di Fassa


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Z pozza di fassa do alpe cermis /cavalese / jest 35km,korków nie ma,jazda bez probelmów.mieszkałm w Soradze i nie miałem żadnych problemów.po drodze do cavalese masz gondole na Latemar /przy skoczniach narciarskich .Na Marmolade najlepiej wjechać samochdem na passo Fedaia /jeśli warunki drogowe pozwolą /.

IMGP2920.jpg

IMGP2920.jpg.94dbef2bc9d9b8545018f3a0eeeae7ee.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździlem w czwartek na Alpe Cermis. Trasa w dół (Olimpia I i II) nie zrobiona i wydaje się, że moga mieć problem ze świętami bo prognozy kiepskie i armatki nie pracują. A dalej od stycznia nie wiadomo, bo jak to z pogodą... za wcześnie prognozować. Góra śmiga na całego. Na dole wiosna. Na Latemarze w tygodniu gondola z Predazzo nie chodziła, atakować trza było z Pampeago lub Obereggen. Ale za tydzień może być lepiej...albo i nie. Pozdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą odpowiedź na maila z biura karnetowego z Moeny i od tego roku jest nowy karnet XL 3+3 (val di fassa/carezza/trevali + fiemme) za 212 euro od osoby za 6 dni w niskim sezonie, więc jeżeli nie chce się zwiedzać Sella Rondy to bardzo ciekawa finansowo alternatywa. Druga informacja to w tym roku nie kursuje skibus Moena- Predazzo, pozostaje tylko komunikacja miejska. I tu mam pytanie ponieważ na miejscu będziemy bez samochodu to czy ktoś z Was korzystał z komunikacji publicznej na tej linii? I czy przystanek busa w Predazzo jest gdzieś w poblizu gondolki na Latemar?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie troszkę odbiec od tematu poruszonego w tym wątku ...

Przed chwila czytałem artykuł pt. "Dolomiti Superski - wrota śnieżnego raju", który został zamieszczony na www.skionline.pl i napisano tam takie zdanie:

"Wspomniane ośrodki rozsiane są w 45 miasteczkach i wioskach między którymi poruszamy się korzystając z jednego skipassu - Dolomiti Superski, uprawniającego do korzystania ze wszystkich kolejek górskich oraz lokalnych skibusów."

Moje pytanie brzmi ... Czy wykupując karnet DSS mogę poruszać się skibusami bez dodatkowych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie troszkę odbiec od tematu poruszonego w tym wątku ...

Przed chwila czytałem artykuł pt. "Dolomiti Superski - wrota śnieżnego raju", który został zamieszczony na www.skionline.pl i napisano tam takie zdanie:

"Wspomniane ośrodki rozsiane są w 45 miasteczkach i wioskach między którymi poruszamy się korzystając z jednego skipassu - Dolomiti Superski, uprawniającego do korzystania ze wszystkich kolejek górskich oraz lokalnych skibusów."

Moje pytanie brzmi ... Czy wykupując karnet DSS mogę poruszać się skibusami bez dodatkowych opłat?

Niestety skibusy w Fassie od bodajze zeszłego roku kosztuja 10 euro od osoby za tydzień, dzieci do lat 12 za darmo. Takie same ceny są w Fiemme. Są też opcje 1 i 3 dniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą odpowiedź na maila z biura karnetowego z Moeny i od tego roku jest nowy karnet XL 3+3 (val di fassa/carezza/trevali + fiemme) za 212 euro od osoby za 6 dni w niskim sezonie, więc jeżeli nie chce się zwiedzać Sella Rondy to bardzo ciekawa finansowo alternatywa. Druga informacja to w tym roku nie kursuje skibus Moena- Predazzo, pozostaje tylko komunikacja miejska. I tu mam pytanie ponieważ na miejscu będziemy bez samochodu to czy ktoś z Was korzystał z komunikacji publicznej na tej linii? I czy przystanek busa w Predazzo jest gdzieś w poblizu gondolki na Latemar?

Daj proszę linka do tego karnetu XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przemyśleniach i Waszych podpowiedziach wymyśliłem coś takiego

dzień 1 - Lusia , na rozruszanie , ma dużo niebieskich ..

dzięn 2 - Latemar

dzień 3 - Cermis

dzień 4 - Latemar

dzień 5 - San pellegrino

dzień 6 - Belveder ..ewentualnie coś innego jak podpowiecie..

skipas wtedy 4+2 , zgadza się ?

poproszę oczywiście o uwagi kolegów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie ustalasz jazdę?....mieszkając w Pozza to naturalnym areałem do jazdy powinno być Val di Fassa a nie Fiemme?...ja mieszkasz w Pozza to Buffaure,Catinaccio,Canazei...jęśli chcesz jeżdzić w Fiemme to kwatera powinna być max w Moenie a najlepiej w Predazzo i wtedy kombinowany skipass. Z Pozza do ośrodków w Fiemme jest kawałek drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filemon no tak wyszło z tą kwaterą w pozza ..pierwszy raz tam jadę i opierałem się na podpowiedziach kolegi który tam już był kilka razy , stwierdził ze z pozzy jest w zasadzie wszędzie jednakowa odległość..

tak patrzę na mapę teraz - do Canazei 10 do Predazzo 17..to raczej blisko według mnie..

w dodatku kwatera 100m od Allocha , może będzie czynny ....

a ten mój plan - coś się wypowiesz , coś być zmienił ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filemon no tak wyszło z tą kwaterą w pozza ..pierwszy raz tam jadę i opierałem się na podpowiedziach kolegi który tam już był kilka razy , stwierdził ze z pozzy jest w zasadzie wszędzie jednakowa odległość..

tak patrzę na mapę teraz - do Canazei 10 do Predazzo 17..to raczej blisko według mnie..

w dodatku kwatera 100m od Allocha , może będzie czynny ....

a ten mój plan - coś się wypowiesz , coś być zmienił ..?

Weź karnet XL.

Canazei/Belveder , Alba/Ciampac/Buffaure, Alpe Lusia/Belamonte , Passo Pallegrino/Falcade , Predazzo/Latemar, Alpe Cermis.

Z iloscia otwartych tras nadal jest nieciekawie.Teraz beda mrozy to coś pośnieżą , opady mialy być solidne dzisiaj i jutro a pewnie wyjdzie jak zwykle 5-10cm .Brakuje niży z południa które to by porządne opady dały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądałem rano trochę filmików z czarnych tras , olimpia , margeirta, to na filmach jakoś tak strasznie nie wyglądają , ale pewnie się mylę.

poza tym widziałem na nich sporo ludzi którzy , tak mi się wydaje , jeździli gorzej ode mnie.. . gran risa wydawała się być ostra..

poczytałem trochę opinii że na cermis jeden dzień to dużo , że szkoda czasu..hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę w Moenie od soboty 24 stycznia i akurat w ten weekend odbywają się zawody Marcialonga. Czy w związku z tym są duże utrudnienia komunikacyjne, czy skibusy kursują normalnie?

Drugie pytanie czy busy komunikacji publicznej zatrzymują się w pobliżu Latemaru czy tylko w centrum Predazzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę w Moenie od soboty 24 stycznia i akurat w ten weekend odbywają się zawody Marcialonga. Czy w związku z tym są duże utrudnienia komunikacyjne, czy skibusy kursują normalnie?

Drugie pytanie czy busy komunikacji publicznej zatrzymują się w pobliżu Latemaru czy tylko w centrum Predazzo?

Cześć

No to masz szczęście - to piękny bieg. Skibusy powinny kursować normalnie. Co do ostatniego pytania to nie bardzo rozumiem bo w skali rejonu to lata świetlne, chyba, że chodzi o rejon gondoli ale tego nie wiem.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to masz szczęście - to piękny bieg. Skibusy powinny kursować normalnie. Co do ostatniego pytania to nie bardzo rozumiem bo w skali rejonu to lata świetlne, chyba, że chodzi o rejon gondoli ale tego nie wiem.

Pozdro

Witam!

Tak, interesuje mnie czy busy komunikacji publicznej jadące z Moeny zatrzymują się w pobliżu dolnej stacji gondolki na Latemar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...