Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki śniegowe w Val di Fassa


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zaczynam się martwić warunkami śniegowymi jakie na chwilę obecną panują w Dolomitach. Od 3 stycznia mamy wykupiony pobyt w Canazei, ale tam zero śniegu, dopiero gdzieś tam wyżej coś widać...

Czy ktoś orientuje się jak warunki się przedstawiały w ubiegłym sezonie na początku stycznia?

To mój pierwszy wyjazd do Włoch na narty i zaczynam się obawiać. Podpatruję prognozy, ale nadal nie pałam optymizmem. Jedyny plus to taki, że mają się pojawić konkretniejsze mrozy i pewnie zaczną śnieżyć.

Może ktoś posiada więcej informacji na temat warunków w samych górach, na stokach? Bo z kamerek internetowych mało można wywnioskować.

A może należy zastanowić się nad wycofaniem rezerwacji? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodanie otuchy :)

Nie mam porównania, jak wwspomniałem to mój pierwszy wyjazd do Włoch. Mam nadzieję, że będzie jak mówisz.

Włochy są dość specyficzne - wystarczy 2 dni ..... i jest 1,5 śniegu a jak nie to jest to jeden z bardziej nowoczesnych ośrodków i armatek .... mają więcej nawet niż w białce ( oczywiście proporcjonalnie). Byłem kilka razy w Paganelli w styczniu na free ski - kawełek drogi - 30 km przez Andalo ludzie chodzili w krótkim rękawku a w Andalo było ponad 2 metry śniegu .... owszem na dole miękko ale wyżej idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Włochy są dość specyficzne - wystarczy 2 dni ..... i jest 1,5 śniegu a jak nie to jest to jeden z bardziej nowoczesnych ośrodków i armatek .... mają więcej nawet niż w białce ( oczywiście proporcjonalnie). Byłem kilka razy w Paganelli w styczniu na free ski - kawełek drogi - 30 km przez Andalo ludzie chodzili w krótkim rękawku a w Andalo było ponad 2 metry śniegu .... owszem na dole miękko ale wyżej idealnie.

He he pytasz o Fassa a odpowiedź o Paganelli. :)

Swego czasu pamiętam taka zimę, że w żlebach na Langkofelu (bardzo charakterystyczny masyw górujący między innymi nad doliną o która pytasz) tam gdzie śnieg leży wiecznie wytopione było wszystko a jeździło się po takich snieżno-lodowych cokołach. Trzeba wtedy uważać by nie wypaść z trasy na głazowisko poniżej.

W każdym razie nie martw się na zapas.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć

He he pytasz o Fassa a odpowiedź o Paganelli. :)

........

Bardzo przepraszam za debilną sugestię...

Myślę, że jakakolwiek sugestia negatywna skierowana przeciwko postom Jodka jest wymierzona w Nasz kraj. Jest tylko jeden bohater narodowy - JODEK - i jemu hołd jest winien - reszta to kmiotownia i wieśniactwo.

Jemu ukłony ślemy - człowiek będący wszystkim dla mas, człowiek, przy którym jesteśmy smieciami i smrodem: JODEK.

Ukłony.

Mitek

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj otworzyli pierwsze stoki w obrębie Canazei, np. Belvedere, w sobotę mają otwierać kolejne. Wczoraj dopadało w górach ok. 15 cm świeżego puchu, przedwczoraj ok. 10 cm ... ale w samym Canazei troszkę dachy domów są białe i nic poza tym. Może otworzą w Albie stok Ciampac. Ale oczywiście będę czekał na Twoja relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otworzyli pierwsze stoki w obrębie Canazei, np. Belvedere, w sobotę mają otwierać kolejne. Wczoraj dopadało w górach ok. 15 cm świeżego puchu, przedwczoraj ok. 10 cm ... ale w samym Canazei troszkę dachy domów są białe i nic poza tym. Może otworzą w Albie stok Ciampac. Ale oczywiście będę czekał na Twoja relację :)

Ładnych lat temu kilka (a może i kilkanaście) byłem w Val di Fassa a był to koniec stycznia: w Canazei śniegu ani grama, w Moenie jedynie lodowe figurki na rzece wskazywały na to, że powinien być środek zimy. A na Belwedere, Col Rodella czy nawet Alpe Lusia, Falcade (wiem, wiem to już "prawie" nie Fassa) - wszędzie pięknie przygotowane conajmniej 50 cm. Także nie bój żaby :biggrin: A - pamiętam że tylko Aloch nie był czynny w dolinie, reszta funkcjonowała.

No i nie pchaj się na trasy/wyciągi wchodzące w skład Sella Ronda - nie warto jak jest mało śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się w końcu wybieram do fassa , mam apartament w pozza . pytanie - jadąc z lublina jechać na rzeszów i potem autostradą na kraków itd do samego końca ?

też się na ten snieg patrzę codziennie... , tym bardziej że kwaterę mam pod samym allochem..

Czyżby tu http://www.residencedolomia.net/ Jedź A4 do węzła w Sośnicy a potem na A1 na Gorzyczki i dalej na Ostrawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym dniu jazdy. Warunki śniegowe umiarkowane. Sella ronda zielona zamknięta w stronę arabby i marmolady. Do jazdy wystarczy całkowicie. Pogoda jak w grudniu, stosunkowo ciepło około 0, chmury i niekiedy mgła. Jechaliśmy standardowo na munchen, Innsbruck, i na bolsano nord do canazei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym dniu jazdy. Warunki śniegowe umiarkowane. Sella ronda zielona zamknięta w stronę arabby i marmolady. Do jazdy wystarczy całkowicie. Pogoda jak w grudniu, stosunkowo ciepło około 0, chmury i niekiedy mgła. Jechaliśmy standardowo na munchen, Innsbruck, i na bolsano nord do canazei.

Ile jest czynnych stoków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuman300 nie za bardzo rozumiem Twoja sugestię co do kwatery.. jesteś naganiaczem ?

apartament znalazłem przez ogólnodostępną stronę fassaapartamenti , wysłałem sporo pytań do właścicieli , dostałem około 60 odpowiedzi , bezproblemowo wybrałem tą propozycje która najbardziej nam odpowiadała , od Allocha około 100m :laughing:

odpowiedzi jeszcze mam w kompie więc jakby ktoś chciał to mogę poprzesyłać , ale ja szukałem apartamentu dla 2 osób.

teraz pozostaje czekanie z zapartym stolcem na opady śniegu , ale do 17 stycznia może coś napada.

Edytowane przez leszekmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pada cały dzień, jutro tez ma tak byc. Warunki trudne bo mgła i widoczność na czubek nart.

Śnieg chociaż pada?

Też obserwuję pogodę w dolomitach z racji wyjazdu 17.01.

Bieda straszna w tym roku. Żeby człowiek się stresował czy w połowie stycznia warunki w Alpach będą. Koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuman300 nie za bardzo rozumiem Twoja sugestię co do kwatery.. jesteś naganiaczem ?

apartament znalazłem przez ogólnodostępną stronę fassaapartamenti , wysłałem sporo pytań do właścicieli , dostałem około 60 odpowiedzi , bezproblemowo wybrałem tą propozycje która najbardziej nam odpowiadała , od Allocha około 100m :laughing:

odpowiedzi jeszcze mam w kompie więc jakby ktoś chciał to mogę poprzesyłać , ale ja szukałem apartamentu dla 2 osób.

teraz pozostaje czekanie z zapartym stolcem na opady śniegu , ale do 17 stycznia może coś napada.

Nie jestem żadnym naganiaczem, po prostu mieszkałem w tym apartamencie, jak bylem w Val di Fassa, a że jest pod Allochem to dlatego wkleiłem link z apartamentem. Dlatego, nie wiem czym się tak zirytowałeś nazywając mnie naganiaczem, może rzeczywiście ten brak śniegu działa tak na Twój stolec, że nazywasz mnie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...