Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szpindlerowy młyn jakie trasy dla dzieci niebieskie


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć-polecam trasy na Medvedinie to jest druga górka w Spindlu ale masz możliwość pośmigania do południa na jednej górze a potem przemieścić się skibusem i jazda na ŚW.Piotrze tam jest fajna niebieska.Zaopatrz się w informator przy kasie tam masz opisane jazdy skibusem-Szusowania:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli turystyczna na św piotrze będzie ok dla dzieci ? tam jeździ kanapa od kas tak ?

a ta niebieska na Medvedinie to jest oznaczona jakoę 13 i potem 13 i nie wiem czy ta cała jest niebieska ? bo łącznie by miała ponad 2 km

opis jest niejasna w necie wiec wole was dopytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieską "Turisticka" na św. Piotrze obsługuje kanapa "Plań", jeździliśmy tam z córką, która miała wówczas 6 lat i w zasadzie był to jej drugi wyjazd na narty. Trasa jest malownicza i dość szeroka, można w dolnym odcinku skręcić na czerwoną, która dochodzi do kanapy "Hromovka".

Na Medvedinie też jeździliśmy - trasa niebieska 13a biegnie wzdłuż orczyków Horne Misecki i jest to szerokie pólko ćwiczebne, następnie (13b) wąską drogą przez las do stacji dolnej kanapy na Medvedin. Miejscami jest płasko i trzeba odpychać się kijkami. Ostatni odcinek przed wyciągiem jest bardziej stromy i oznaczony jako czerwony (12a), było trochę muld jak jeździliśmy, ale zjechać z dzieckiem się dało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z Czech. Wszystkie działające trasy w Spindlu dobrze przygotowane, ilość śniegu wystarczająca, z Medvedina na nartach wracaliśmy pod same drzwi w Dolnych Miseczkach. Poza tym ludzi niezbyt dużo w porównaniu z zeszłymi latami w tym samym okresie noworocznym. Ruskich zdecydowanie wywiało :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem snieg pada od wczoraj, sw piotf jeet za trudny dla malegro,

Chcialem go wziasc kanapa z medvedin na horne misecky, powinny byc najprostrze z niebieskich tras ale jak mam potem z nich wrocic skoro 13b jest nieczynna

Czy moge kanapa spowrotem Medvedinem zjechac ? Bo nawet ludzie w szkole nie umieli mi udzielić odpowiedzi.

Bo z tego co wie to do samych Hornych Misecke jest dalego z 60km, i wyboru wiecej nie mam tylko jedna krotka osla laczka ktora jest znowuvdla niego za prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem snieg pada od wczoraj, sw piotf jeet za trudny dla malegro,

Chcialem go wziasc kanapa z medvedin na horne misecky, powinny byc najprostrze z niebieskich tras ale jak mam potem z nich wrocic skoro 13b jest nieczynna

Czy moge kanapa spowrotem Medvedinem zjechac ? Bo nawet ludzie w szkole nie umieli mi udzielić odpowiedzi.

Bo z tego co wie to do samych Hornych Misecke jest dalego z 60km, i wyboru wiecej nie mam tylko jedna krotka osla laczka ktora jest znowuvdla niego za prosta.

1. Można wrócić krzesełkiem na Medvedinie z góry na dół, tak dla ścisłości nie jest to kanapa:happy:

2. Trasa 13B formalnie jest zamknięta ale jest przejezdna i bez problemu można nią zjechać, co osobiście testowałem również na czarnej 13, która formalnie rowniez jest zamknięta.

3. Inna opcja to przebiegnięcie się trasa biegową na Łabską (trasa nr 15) i tam zjazd do doliny Spindlerowego i powrót pod św. Piotr żółtym skibusem.

4. Niebieska 13 A wcale taka niebieska nie jest, w mojej ocenie połowa, środkowa część trasy jest czerwona. Typowo niebieska jest trasa z dołu samych hornych miseczek, którą obsługują dwa orczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się ze znajomym do Spindla pod koniec stycznia. Jak na razie byłem tam raz jednak jezdziłem tylko na Św Piotrze. Znajomy dopiero bedzie zaczynał przygodę z nartami. Z tego co pamietam na Piotrze nie ma żadnej oślej łączki ani nic takiego. Gdzie znajde takie stoki do nauki jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Piotrze znam tą trase nr 2. Faktycznie jest płaska na początku ale są też odcinki "trudniejsze" dla początkującego. Problem w tym, że znajomy nie mial nigdy nawet butów narciarskich na nogach nie mowiąc o przypiętych nartach. Wiec dla niego problemem na poczatek może byc w ogóle dostanie się na górę krzesełkiem. A nie chciałbym żeby się od początku zniechęcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że początkującym wsiadanie na orczyk sprawia trudności...ale jak już wracamy do Szpindla,to jak pisze "juice" Św. Piotr lub Horni Misecki. Moja koleżanka i jej syn uczyli się na Piotrze:):smile:

Pisałem jeszcze o Treningowej na Niedźwiedziu i ona wydaje mi się najlepsza :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...