Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val do Sole 1/2015


Ratrak

Rekomendowane odpowiedzi

A więc.. w sobotę dotarliśmy na miejsce. Po drodze ciepło, w Tyrolu nawet +17 stopni. Droga tragiczna, wiatr utrudniał mocno powrót, ale nie o tym tu mowa :).

Wczoraj rano ruszamy do Pejo. Na termometrze mały plus więc na górze musi być minus. Gondolką w górę i dalej na wahadłową kolej na samą górę. Warunki - miód, na górze naturalny śnieg, trochę niżej z armat ale i tak jest okej.

Koło południa przychodzi burza śnieżna i z Pejo trzeba uciekać do Marillevy. Tam twardo i lodowo, silny wiatr wywiał śnieg z tras, ale lampa piękna :).

Pejo:

9b5aacb1105e383572bc404b547229e1.jpg

d33a4c012cd9f442930d69ab8aa1a127.jpg

Marilleva:

40eb26a07fa61bab860e0e242783dac1.jpg

1768b90dac45911661a7ce051d7f5b37.jpg

Po wczorajszej rozgrzewce dziś przyszła pora na Marillevę + Madonnę.

Po lodzie i twardym nie było już prawie śladu. Warunki i zabawa przednie. Zresztą zdjęcia powiedzą więcej niż słowa :).

Marilleva + Madonna:

0ee6254ac24031104a9faa9b8c960f8b.jpg

e19969673f771a8246ea698206bc106b.jpg

b82341cceeb9446584f8e1cf1426a1b3.jpg

7496a56a94a4d1ae6b1fadb2bf4badfa.jpg

A co jutro? Się zobaczy :).

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Passo Tonale i Ponte di Legno.

Na Tonale jak to zwykle bywa śnieg mocno przewiany i bardzo twarde warunki. Za to na lodowcu Presena i czarnej trasie z niego - bajka! Naturalny śnieg, po którym można było jeździć i jeździć.

W Ponte di Legno śnieg w większości z armatek, mała wysokość robi swoje. Twardo ale w sam raz na slalomkę :).

Garść zdjęć:

237983f62c1c6d287baad520b2712212.jpg

28e386bec1e9885b9e44af4784eaac35.jpg

d9bc979ece66062c60daae26a88e0c89.jpg

75ef63c01f40751330258c8fa30c948b.jpg

b4d6815bbb41e7fbc514473d93b48ead.jpg

Dziś za to Marilleva, warunki całkiem okej, ale pochmurno więc bez zdjęć ;).

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!!! Będę tam od 24.01 - już się nie mogę doczekać.

A przy okazji mam pytanko. Droga SS42 z Bolzano do Marilevy - warto się przejechać? Po całej nocce jazdy wybiorę raczej doliny, tzn SanMichel autostradą i SS43, ale może wracając ... To oczywiście teoretyczne rozważania, i streetview na googlemap.

Czy ktoś jechał tamtędy? Warto? Widoki są zachwycające, czy po prostu serpentyna i nic po za tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!!! Będę tam od 24.01 - już się nie mogę doczekać.

A przy okazji mam pytanko. Droga SS42 z Bolzano do Marilevy - warto się przejechać? Po całej nocce jazdy wybiorę raczej doliny, tzn SanMichel autostradą i SS43, ale może wracając ... To oczywiście teoretyczne rozważania, i streetview na googlemap.

Czy ktoś jechał tamtędy? Warto? Widoki są zachwycające, czy po prostu serpentyna i nic po za tym?

Tylko serpentyny w lasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratrak, dzięki za relacje :applause:

Startuje do Andalo wprawdzie dopiero 6 lutego, a to w lini prostej od Madonny z 6 km, dlatego z niecierpliwoscią czekam na kolejne newsy, piszcie prosze jakie waruny .

Ps. W życiu nie myślałem ze będę sie martwił o warunki w Val di sole w lutym, a jednak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dembus, teraz z warunkami nie powinno być problemów, w weekend spadło sporo śniegu. My uciekliśmy stamtąd do Polski w piątek, a w nocy pt/sb spadło tam 40 cm śniegu. O warunki w lutym nie ma co się martwić :).

Jednakże przyznam, że nigdy nie miałem tak zniszczonych nart, jak po tygodniu na leśnych trasach Marillevy i Madonny :(.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć niektórym raportom śniegowym to w Madonnie w ciągu ostatnich 72 godzin spadło 50 cm śniegu, w Marillevie 70 cm, a w Andalo .... nic! I to przez ostatnie 3 tygodnie. :eek: Nie wiem na ile to jest wiarygodne.

może być - kiedyś byłem w Madonnie - sypało jak cholera, nie dało się jeździć. Pojechaliśmy na Paganelle - a tam słoneczko :stupid: . Teraz jednak przydałoby się by coś sypnęło na ferie w Andalo, bo bez śniegu to już nie to samo miasteczko :sorrow:

sprawdzałem właśnie na http://www.skiinfo.pl/trentino/snowfinder.html i wygląda na to, że sypało bardziej po lewej stornie Adygi, po prawej słabo :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak planowałem dotarliśmy w sobotę rano do FOLGARIDA, gdzie napadało w nocy z piątku na sobotę tyle śniegu, że aby doczłapać się do hotelu nie obeszło się bez łańcuchów (nie mam niestety już 4x4)!.

ALe ten "nocny" śnieg sprawił, że warunki są wyśmienite, ale trasy puste poza Polakami, którzy jako naród przeważają ilościowo na wszystkich stokach od Marileva przez Madonnę do Pinzolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nasi rodacy już trochę zmienili swoje zachowanie na stokach? Parą lat temu będąc w Kitzbuhel (gdzie nie słyszałem zbyt wielu Polaków) zrobiliśmy wycieczkę na lodowiec Hintertux i się zaczęło... K i Ch padały tak gęsto jak śnieg, o elementarnym zachowaniu dekalogu narciarskiego nawet nie wspominam.

Po tym doświadczeniu (będąc już tatusiem) wybieraliśmy mało znane, niewielkie ośrodki we Francji (żeby się naszym rodakom nie chciało tak daleko jechać) albo w okolicach Salzburga (bo tak blisko to rodacy jeżdżą tylko na lodowiec). Ale moja córka w wieku 6 lat zaczyna się nudzić w małych regionach, chce doświadczać czegoś więcej ... mam nadzieje, że nie doświadczy swoistego rodzaju zażenowania gdy spotka tańczących na stołach w butach narciarskich, pijanych, przeklinających "narciarzy", a ja nie będę musiał odpowiadać na pytania: Tato, dlaczego oni się tak zachowują?

Edytowane przez howacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jechaliśmy z Łodzi. Wrocław - Zgorzelec - Drezno - Ingolstadt - Monachium - Rosenheim - Innsbruck - Brenner - Mezzolombardo - Cles - Val di Sole. Wg, mnie najlepsza, najszybsza i najtańsza trasa ale to zależy skąd jedziecie.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tarnowa:) Zamierzamy wyjechać wcześniej tj koło 22 więc powinno udać się minąć, a od Insbrucka droga już ok? zastanawiamy się czy nie zrobić sobie tam przerwy i pochodzić kilka godzin po Insbrucku, ewentualnie Bolzano

Za Innsbruckiem czasem się przytka na Brennerze, ale rzadko trafiam na korek tam, więc raczej będzie okej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tarnowa:) Zamierzamy wyjechać wcześniej tj koło 22 więc powinno udać się minąć, a od Insbrucka droga już ok? zastanawiamy się czy nie zrobić sobie tam przerwy i pochodzić kilka godzin po Insbrucku, ewentualnie Bolzano

OD Insbrucka raczej ok - tak jak napisał Ratrak, czasami delikatny koreczek na Brener do opłat, a potem możliwe że będzie korek do zjazdu z autostrady na Val di Sole na SS 43 w okolicy Mezzolombardo i kończy sie w tym miasteczku. Ale nie mam pojęcia na czym on polega bo raz jest, raz go nie ma. Raczej występuje w godzinach popołudniowo-wieczornych. Mozna go ominąć jadąc dalej w kierunku Trento, zjechać na kolejnym zjeździe Trento Nord i kierować sie na SP235 - zaliczycie tunel pod Paganellą i w efekcie wskoczycie na SS43 za Mezzolombardo.

Miłej podróży, ja też w piątek startuje do Val di Sole - Andalo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz minie tydzień od powrotu z doliny słońca i zaczyna mi się znowu wkręcać potrzeba pośmigania, którą nazywam ski-seek. Ale odnośnie podróży. W tamtą stronę zero problemów, delikatne wytracenie prędkości na rozwidleniu autostrad za Monachium (w lewo Salzburg, w prawo Insbruck), Brenner z marszu, Włochy bez problemu. Ale powrót w sobotę ... masakra !!!. Między Insbruckiem a Monachium 4 godziny jazdy, wszystkie pasy stały... normalna jazda dopiero od skrzyżowania na Pragę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...