Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Leogang Saalbach-Hinterglemm


Rekomendowane odpowiedzi

A więc jednak Ski Circus.Miało być Ischgl,Kitzbihel lub Val Gardena a wylądowałem wczoraj w Leogangu I po pierwszym dniu mogę powiedzieć I bardzo dobrze.Jazda dzisiej sza w super warunkach śniegowych przy generalnie słonecznej pogodzie z zachmurzeniami ale z dobra widocznością.Dzisiaj był rekonesans I właściwie przejechaliśmy wszystkie do Kohlmaiskopf włącznie oraz zaliczyliśmy jeden wjazd ernkogelbahn po wcześniejszym spacerze do tej gondoli przez uliczki Saalbach.Trasy któren nam dzisiaj najbardziej się spodobały to 61 i 59 a zwłaszcza na porannym sztruksie połączenie 88,89 i 89a.Dwa takie zjazdy przed nadejściem większej ilości narciarzy nastrajają naprawdę optymistycznie na cały dzień.I na koniec troche polityki.Jak pamiętacie Austria była jedynym krajem przed 1989r. z którego krasnaja armia wycofała się w wyniku politycznych negocjacji.Przypomniało mi się to jak u jednego z młodych chłopaków z obsługi zauważyłem buty które wygrały II Wojnę Światowa ,a w zasadzie ich salzburską odmianę. Czy to może w tym niespokojnym czasie coś oznacząć zwłaszcza ,że rosyjskiej mowy dzisiaj ani raz nie słyszałem. I na koniec pytanie do Pań ,czy jak przywiozę żonie tego typu suwenir z wyjazdu na narty to.... ?

017.jpg

004.jpg

007.jpg

017.jpg.fae93968c328a910e3ff5eccbb87e41b.jpg

004.jpg.1d19e272e0b079deaa40c874f2a00d23.jpg

007.jpg.470d64e31c9084f16a595b651ea31355.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o nadszedł czas podsumowania wyjazdu. Pięć dni na nartach,z czego dwa -poniedziałek I środa-przy pięknej pogodzie,pozostałe w pełnym zachmurzeniu I z opadami śniegu.Najgorsza sytuacja pogodowa była we wtorek,kiedy do tego doszedł jeszcze mocny wiatr który unieruchomił kilka wyciągów.Ale każdego dnia minimum 6,5 godz. jazdy.Udało mi się to między innymi dzięki nowemu nabytkowi[ATTACH=CONFIG]19343[/ATTACH] w postaci gogli które nawet w takich warunkach[ATTACH=CONFIG]19344[/ATTACH] dawały radę.Ich niewątpliwą zaletą byłą możliwość reakcji na warunki pogodowe poprzez wymianę szybki. W tej przeżroczystej widzialność nawet w zadymce umożliwiałą jazdę. Ośrodek ski circus jest moim zdaniem zupełnie wystarczający dla 5-cio dniowego pobytu.Jeśli chodzi o ocenę tras moją zdecydowaną faworytką do drugiego miejsca w osobistym ranking zostałą czerwona 16 położona na obrzeżach Hinterglemm I to mimo,że jest dostępna tylko z orczyka .Tutaj ujęcia ze szczytu I z wyciągu [ATTACH=CONFIG]19345[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19346[/ATTACH]Kolejnymi trasami wartymi polecenia są z pewnością czerwona 61 -jeżdziłem nią górnym odcinkiem do Schonleiten 6er- oraz zjazd z Asitz na dolnym odcinku 89 I 89a.Niestety w czasie gdy byłem na stokach Hinterglemm zamknięte były weltcapowe 13 I 15 ale ta ostatnia z gondola robiła naprawdę duże wrażenie.Równiez 7 I 7a ze Schattberga West którą polecam na koniec dnia albowiem z uwagi na prawie całodzienne zacienienie I małą ilość osób decydujących się nią jechać zachowuje równe podłoże.Teraz czas na absolutnego championa zjazd z Schattberga Ost do Saalbach.Przejeżdżałem tą trasę zarówno po dziewiczym sztruksie jak I pod koniec dnia

086.jpg

087.jpg

.Mimo konieczności dojścia do wyciągu mostkiem nad szosą o tej trasie można mówić tylkoi wyłącznie w superlatywach.Skicircus ma również bardzo sympatyczną I efektowną widokowo bazę sikuski.Tak poptwierdzenia dwa przykłady

225-333 276.jpg

225-333 310.jpg

A z jakich rejonów pochodzi ta fotka to już pozostawiam dla siebie.

jpg.JPG

Pozdrawiam I udanych wyjazdów

089.jpg

090.jpg

086.jpg.de777e2feb40f22bddf3d43fdef49630.jpg

089.jpg.dad9e9bcd135b69171ff5f052dc85e82.jpg

090.jpg.cdaa569175aaa60b4a587edc035f893b.jpg

087.jpg.93e00abf990d074b0ee375626013cf3f.jpg

57da831dd3349_225-333276.jpg.e7e2d3215e23cad84b9dd909009cf092.jpg

57da831ddf6d5_225-333310.jpg.1a66f839895f968dc0a3cc43123562b3.jpg

jpg.JPG.19e99d2f82e5964dc718365fe8fb3b2b.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wymienia szybę w tych POCach?, bo ja mam POC Iris Comp z 3 szybami, ale w tym modelu nie jest to prosta sprawa, znaczy na pewno nie jest to czynność która można wykonać na kolanie w gondoli czy jadąc krzesłem. Nie mniej jednak warto mieć te gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krzesełku nie natomiast w gondoli zmieniałem.Szybki mają wycięcia na górnej krawędzi I jak szybkę wkłada się w cienki rowek biegnący wokoło gogli wówczas po dopchnięciu następuje zapięcie szybki tymi wycięciami o jakiś niewidoczny z zewnątrz element.Na sam koniec należy poprzez zaciśnięcie zatrzasnąć szybkę w miejscu przylegania gogli do nosa.Jedynym problemem jest dokładne trafienie szybką w odpowiedni rowek na goglach. Dociskanie-w c powinno nastąpić po włożeniu szybki na całym plastikowym obwodzie gogli.Jeżeli Cię to interesuje to po powrocie do domu za 2-3 godz.postaram się zrobić zdjęcia z operacji zmiany szybki I podesłąć bo wiem,że ten tekst może być cokolwiek niejasny.

Ja osobiście używam okularów do czytania I dla mnie warunkiem powodzenia powyższej operacji jest ich założenie w czasie wymiany szybki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to wiem już wszystko, bo to dokładnie tak samo jak w moim modelu, czyli trochę walki jest czasem jak fajnie "zaskoczy" to jest 3 min, a jak nie "zaskoczy" no to się mózg potrafi zagotować:eek: :biggrin:. Ja oprócz okularów zakładam jeszcze takie cieniutkie rękawiczki żeby szyby nie palcować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to i to bardzo! POC to podobno firma z aspiracjami. Jesli tak, to robi gogle z dobrymi szybkami. Szybki nie powinny być dotykane, szczególnie dobre szybki, a już szczególnie paluchami!!! Jak więc te dwa fakty połączyć? Ni "konara" nie wiem!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to i to bardzo! POC to podobno firma z aspiracjami. Jesli tak, to robi gogle z dobrymi szybkami. Szybki nie powinny być dotykane, szczególnie dobre szybki, a już szczególnie paluchami!!! Jak więc te dwa fakty połączyć? Ni "konara" nie wiem!

Tak to firma z aspiracjami i dlatego w ogóle ma w swojej ofercie taki produkt jak gogle z pakietem 3 szyb wymiennych i możliwością dokupienia szerokiej gamy innych niż te z goglami, czego inne firmy nie oferują wcale, ba... nie oferują nawet w obrocie detalicznym gogli z szybą bezbarwną:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to firma z aspiracjami i dlatego w ogóle ma w swojej ofercie taki produkt jak gogle z pakietem 3 szyb wymiennych i możliwością dokupienia szerokiej gamy innych niż te z goglami, czego inne firmy nie oferują wcale, ba... nie oferują nawet w obrocie detalicznym gogli z szybą bezbarwną:rolleyes::

Znaczy się POC sprzedaje wraz z tymi goglami jakiś robot wymieniajacy szybki? Jesli tak nie jest, a szybki wymienia się łapami, ponoć także w gondoli, to ja nie rozumiem tych aspiracji, żeby już o jakości nie wspominać. Kazdy kto nosi okulary wie, że dotykanie szkieł paluchami nie jest wskazane. Przypominam, szybki dobrych gogli powlekane sa specjalnymi substancjami i dlatego nie wolno dotykać, ani tym bardziej nie wolno ich wycierać!!!! No chyba, że te szybki to kawałki plastyku. Nie da się pogodzić pewnych sprzecznych ze sobą cech, nawet jak w opisie na papierze jest cacy! Stroju do nurkowania nie robi się z papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te gogle i szybki wymienia się całkiem sprawnie. Czasami mam wymienne szybki w kieszeni w futerale i zmieniałam już nawet na krześle.

Chociaż powiem szczerze, że w tym roku zrobiłam sobie prezent i kupiłam oakley prizm z szybkami rose. To jest kosior dopiero. Mam kłopoty ze wzrokiem i często nie widzę ostro, a przy złej pogodzie to już w ogóle mega problem z kontrastem. Te Oakleye bardzo mi pomagają. Wypróbowałam przy bardzo kiepskiej widoczności. Kosior Panowie, po prostu kosior.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no fajnie. Kilka lat temu krążył projekt połączenia Saalbach z Zell am See - to by był potężny teren narciarski, zwłaszcza jak na Austrijackie warunki. Potem to ucichło. Być może odległość między stacjami zbyt duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...