Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cotygodniowe WZF Słowacja :) czyli Grupa Gopass :D


MajorSki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sezon tuż tuż, sporo osób pokusiło się o karnet całosezonowy (w końcu to 150e :P).

Więc myślę, że czas najwyższy ogłosić cotygodniowe WZF :D będziemy odwiedzać ośrodki na Jasnej i w Tatrach Wysokich :).

Fajnie byłoby się wymienić namiarami i zgłosić kto co i jak - najlepiej przedstawić :P.

Być może dzięki temu uda się zaplanować jakieś wspólne wyjazdy albo chociaż nartowanie lub freeridowanie :P:)

Ja najczęściej będę jeździł z żoną, auto LPG 5 osobowe (ale z nartami to tylko 4 wejdą :P) niskie koszty podróży w granicach 16-20zł/100km. Start z Jaworzna.

Wyjazdy raczej weekendowe albo w piątek wieczorem ok 17-18, albo w soboty wczas rano ok. 5-6, powrót w niedzielę ok 18-20.

Pozdrawiam

Tomek

p.s. zbieram też grupę osób chętnych na Freeride na Chopoku, wiadomo w grupie raźniej i bezpieczniej. Fajnie jakby zebrało się z 4-5 osób chętnych z m.in. podstawową wiedzą lawinową i "lawinowym ABC" czyli. sonda, łopata i detektor. Gdyby ktoś szukał taniego zestawu mogę podesłać namiary. Teren bardzo fajny... szkoda go nie wykorzystać :P:)

Edytowane przez MajorSki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie nie musisz namawiać. To będzie już 8 sezon na Chopku i Słowacji. Ostatnio już kilka osób z forum spotkałem i pewnie spotkamy się ponownie. Ja będę siedział tyle dni ile się da (zeszłe sezony około 40 dni). Wyjazdy dłuższe to: Święta Bożonarodzeniowe+Nowy Rok, ferie zimowe 15-27.02, święta Wielkanocne, poza tym większość weekendów marcowych i kwietniowych. Sezon kończę w ostatni weekend kwietnia :biggrin: (kocham wiosenne narty i wielu forumowiczów tak ma :stupid: :biggrin:)

Freeride TAK ale żeby tak od razu "lawinowym ABC" :eek: zaczynasz mnie przerażać

Pozdrawiam. Janusz

PS. a te weekendowe zjazdy to raczej MZF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Namiary poszły na PW

Tadek

Nie dostałem od Ciebie PW ;)

MajorSki, jeżeli jeździsz przez Kraków to z chęcią dołączę, na trase i poza (mam ABC).

Piotrek czasami będę jeździł przez Korbielów, ale czasami przez Kraków także może w tym sezonie uda się pojeździć ;), a jak nie w Krakowie to zawsze możemy zgadać się już na wyciągach. Fajnie, że masz ABC ;) w takim razie jest już nas 2 :P

Freeride TAK ale żeby tak od razu "lawinowym ABC" :eek: zaczynasz mnie przerażać

Jasiek dlaczego przerażać? przecież to są góry gdzie schodzą lawiny i wszyscy o tym wiedza, to, że czasami jest 1 czy 2 lawinowa i ludzie jeżdżą prosto w wyciągu i nic się nie dzieje to nie znaczy, że to do końca jest mądre ;). No cóż każdy ocenia i ponosi ryzyko na własny sposób :). Ja wychodzę z założenia, że skoro teren jest zagrożony lawinami to ubieram sprzęt (lawinowe ABC) i umiem z niego korzystać. A to, że wyciągi są blisko to nic nie oznacza, blisko Kasprowego zjedziesz ze Skrajnej Przełęczy albo Świnickiej Przełęczy bez ABC?

Hej,

O jakim poziomie freeride mówimy? :) taki przy trasowy z wyciągu czy coś poważniejszego?

Jak byś miał ekipę to chętnie czasem bym się dołączył bo ciężko znaleźć znajomych z odpowiednimi umiejętnościami :)

Na Chopoku masz tylko przy trasowy :P to jest ośrodek w którym bez problemu możesz sobie poradzić bez fok i sprzętu skiturowego (chociaż ja zawsze na takim sprzęcie jeżdżę).

Mówię oczywiście o jeździe żlebami (a nie "polankami"), o nachyleniu 35-45stopni takie S2/S3, ale z ekspozycją raczej E1 :) ->

http://www.miropeto.sk/sprievodca/vseobecne-informacie-o-sprievodcovi/#stup_tech

Tutaj więcej informacji o żlebach po północnej stronie na Chopoku (Skialp Book Miro Peto)

http://www.miropeto.sk/skialp-sprievodca/chopok-derese.php

Są to bardzo fajne i łatwo dostępne żleby od górnej kolejki większość ich jest dostępna w ciągu 1min do 10min :). Żleby koloru niebieskiego to takie nasze tatrzańskie: Zawrat, Karb, Świnicka, Skrajna o trudności S2, trudniejsze S3/S3+ to taki zjazd z Koziej Przełęczy lub Rysy chociaż tutaj już ekspozycja pewnie byłaby wyższa z E1+ lub E2.

Najlepiej zacząć na początku od łatwiejszych i stopniować sobie trudność czyli Szkolny, Dziewiczy, potem Meteorologiczny i Retranslaczny i dalej już trudniejsze.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie opłaciłem tych 150 ojro,ale raczej to zrobię. :)

Ekstremalny freeride odpada,ale jakieś tam wypady po za trasę pewnie będą...

Ja raczej zamierzam bywać tam w tygodniu,ale to się jeszcze zobaczy.Wiadomo,w weekend będzie pewnie sporo luda,zwłaszcza po tej promocji.Ponieważ mam możliwość dogadania się z Szefem,to chyba to wykorzystam. :)

Póki co,jest jeszcze czas... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie dostałem od Ciebie PW ;)

Piotrek czasami będę jeździł przez Korbielów, ale czasami przez Kraków także może w tym sezonie uda się pojeździć ;), a jak nie w Krakowie to zawsze możemy zgadać się już na wyciągach. Fajnie, że masz ABC ;) w takim razie jest już nas 2 :P

Jasiek dlaczego przerażać? przecież to są góry gdzie schodzą lawiny i wszyscy o tym wiedza, to, że czasami jest 1 czy 2 lawinowa i ludzie jeżdżą prosto w wyciągu i nic się nie dzieje to nie znaczy, że to do końca jest mądre ;). No cóż każdy ocenia i ponosi ryzyko na własny sposób :). Ja wychodzę z założenia, że skoro teren jest zagrożony lawinami to ubieram sprzęt (lawinowe ABC) i umiem z niego korzystać. A to, że wyciągi są blisko to nic nie oznacza, blisko Kasprowego zjedziesz ze Skrajnej Przełęczy albo Świnickiej Przełęczy bez ABC?

Na Chopoku masz tylko przy trasowy :P to jest ośrodek w którym bez problemu możesz sobie poradzić bez fok i sprzętu skiturowego (chociaż ja zawsze na takim sprzęcie jeżdżę).

Mówię oczywiście o jeździe żlebami (a nie "polankami"), o nachyleniu 35-45stopni takie S2/S3, ale z ekspozycją raczej E1 :) ->

http://www.miropeto.sk/sprievodca/vseobecne-informacie-o-sprievodcovi/#stup_tech

Tutaj więcej informacji o żlebach po północnej stronie na Chopoku (Skialp Book Miro Peto)

http://www.miropeto.sk/skialp-sprievodca/chopok-derese.php

Są to bardzo fajne i łatwo dostępne żleby od górnej kolejki większość ich jest dostępna w ciągu 1min do 10min :). Żleby koloru niebieskiego to takie nasze tatrzańskie: Zawrat, Karb, Świnicka, Skrajna o trudności S2, trudniejsze S3/S3+ to taki zjazd z Koziej Przełęczy lub Rysy chociaż tutaj już ekspozycja pewnie byłaby wyższa z E1+ lub E2.

Najlepiej zacząć na początku od łatwiejszych i stopniować sobie trudność czyli Szkolny, Dziewiczy, potem Meteorologiczny i Retranslaczny i dalej już trudniejsze.

Pozdrawiam

Tomek

Ja nie mam transportu, wiec ciężko będzie się zgadać na wyciągu, ale jak będziesz jechał przez Kraków to daj znać

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak podbijam temat bo może ktoś sie jeszcze zgłosi :P no i przy okazji przypomni sobie o zakupie karnetu do końca października, dla osób które nie kupowały w tamtym roku jest karnet za 249e cały sezon 2015/2016 :)

Ja nie mam transportu, wiec ciężko będzie się zgadać na wyciągu, ale jak będziesz jechał przez Kraków to daj znać

Spoko będziemy zgadywać się jakość w Krk :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...