Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cactusem na Bałkany


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku września korzystając z paru dni urlopu wybrałem się, w krótką podróż na Bałkany. Trasa była dość męcząca bo w przeciągu 7 dni zrobiliśmy 3500 km odwiedzając ciekawe miejsca Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie ale było warto.Przytoczę tutaj fragment krótkiej relacji mojej współtowarzyszki podróży: "Fanom zabytkowych miast polecamy Trogir, gdzie w przeciwieństwie do innych podobnych miejsc nie ma aż tak dużego tłumu. Można poprzechadzać się więc bez konieczności czekania w „wężyku”. Jeśli ktoś ogląda „Grę o Tron” to pewnie chętnie obejrzy Dubrownik, który w serialu jest „Królewską Przystanią”. Jeśli z kolei chciałbyś się poczuć jak w średniowiecznym miasteczku, powinien odwiedzić Mostar. To piękne miasto łączy kultury chrześcijańską oraz muzułmańską. Wieczorne zwiedzanie przy głosie nawołującego do modlitwy muezina ma niepowtarzalny klimat. Na amatorów atrakcji przyrodniczych czekają Jeziora Plitwickie. Jest to kompleks jezior, które ze względu na położenie na różnych wysokościach przelewają swoje wody jeden do drugiego w postaci malowniczych wodospadów. Druga godna polecenia atrakcja to Wodospady Kravice. To wszystko da się zobaczyć w tydzień!"Dodam jeszcze, że na podróż udostępniony został nam samochód Citroen C4 Cactus, który zaskoczył mnie przede wszystkim niskim spalaniem- w normalnej jeździe 3,5-4 l on/100km, natomiast przy prędkościach autostradowych (140 km/h) zapotrzebowanie na paliwo rosło o ok 1,5 l/100km.

DSC_0305.jpg

DSC_0806.jpg

mostar.jpg

DSC_0327.jpg

DSC_0977.jpg

2.jpg

5.jpg

DSC_0535.jpg

DSC_0305.jpg.d9df6ede338528169983aa7b5bd0f946.jpg

DSC_0806.jpg.f83f9d797ff579c60179d5866a152c77.jpg

mostar.jpg.ae47fc9886f65a16def6bd171bbe39e0.jpg

DSC_0327.jpg.4bd6b61cb82dd568463586390c7e48a6.jpg

DSC_0977.jpg.53b0d72596ffc0c69724f20c729a3b39.jpg

DSC_0535.jpg.59c2b3a5c06372a50d6b0daa27b2a66c.jpg

2.jpg.02747af36a615d8ebe0b82f8cbe4aa3b.jpg

5.jpg.ffb684a315a178c42a9783f0f21695ab.jpg

Edytowane przez cysiu
literówka Karvice- Kravice
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanom zabytkowych miast polecamy Trogir, gdzie w przeciwieństwie do innych podobnych miejsc nie ma aż tak dużego tłumu.

Mnie osobiście Trogir dużo bardziej przypadł do gustu niż słynna Wenecja, z wszystkimi atutami wymienionymi powyżej się zgadzam, a od siebie dodam jeszcze że nie śmierdzi tam, w przeciwieństwie do Wenecji:biggrin:

Dodam jeszcze, że na podróż udostępniony został nam samochód Citroen C4 Cactus, który zaskoczył mnie przede wszystkim niskim spalaniem- w normalnej jeździe 3,5-4 l on/100km, natomiast przy prędkościach autostradowych (140 km/h) zapotrzebowanie na paliwo rosło o ok 1,5 l/100km.

Jeśli chodzi o wyjazd francuskim samochodem to mogę tylko pogratulować odwagi:stupid:, ja już nigdy nie kupię samochodu tej produkcji, a puki taki mi na placu stoi, to jest nim bezwzględny zakaz oddalania się od komina mojego domu dalej niż 50 km:biggrin:

A jak zobaczyłem pierwszy raz w jakiejś galerii handlowej tego Caktusa, to moja pierwsza myśl była taka, kto i po co kupuje takie ch... :stupid:

no ale to moje subiektywne odczucie, nie zmienię go, a ktoś się może z tym zgadzać lub nie :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodami to chyba zależy od egzemplarzy. Poza krajem przejechałem francuzami już kilkadziesiąt tys. km i większych problemów nie miałem, w domu mam niektóre nawet dość stare i dają rade. Cactus nie mój i bym nie kupił- zwłaszcza w takim wyposażeniu i za taką kwotę.

Ps. jak byłem we wrześniu w Wenecji to nie śmierdziało :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...