Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

All mountain czy Freeride


dawson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o poradę dotyczącą wyboru nart. Moje umiejętności w skali 1 do 10 oceniam na 7. Mam 187cm i ważę 95kg.

Chciałby kupić narty na których mógłbym jeździć swobodnie po trasach i zarówno poza nimi czyli po świeżym śniegu oraz żeby na muldach reagowały przyjemnie. Słyszałem jednak problem w tym że producenci lubią zamieszczać narty do kategorii all mountain mimo, że one ich nie przypominają (szerokość). I dlatego proszę o poradę jakie narty wybrać, prosiłbym też o podanie linku do tych nart. Pragnę napisać, że do tej pory jeździłem głównie po Słowacji na nartach ale mam zamiar jeździć w Alpy co roku, tam jednak więcej można jeździć poza trasami.

Moje kryteria to cena do 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosiłbym o poradę dotyczącą wyboru nart. Moje umiejętności w skali 1 do 10 oceniam na 7. Mam 187cm i ważę 95kg.

Chciałby kupić narty na których mógłbym jeździć swobodnie po trasach i zarówno poza nimi czyli po świeżym śniegu oraz żeby na muldach reagowały przyjemnie. Słyszałem jednak problem w tym że producenci lubią zamieszczać narty do kategorii all mountain mimo, że one ich nie przypominają (szerokość). I dlatego proszę o poradę jakie narty wybrać, prosiłbym też o podanie linku do tych nart. Pragnę napisać, że do tej pory jeździłem głównie po Słowacji na nartach ale mam zamiar jeździć w Alpy co roku, tam jednak więcej można jeździć poza trasami.

Moje kryteria to cena do 1300zł.

Może najpierw wypełnij odpowiednia ankietę :smile:

Apropos tego "zamieszczania" nart do all mountain, to może podaj jakieś konkrety ? Co to znaczy, że na muldach narty mają reagować przyjemnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej jestem tu nowy, ale mógłbym wiedzieć o jaką ankietę chodzi? Co do muld, chodziło mi żeby odpowiednio dobrze reagowały, żeby narty były miękkie.

Edit.

Czytałem na stronie internetowej o tym, niestety już jej nie znajdę. Tam pisali o czymś takim, że niektóre narty all mountain nie przypominają tych sprzed 5 lat.

Edytowane przez dawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka , ale tak w skrócie , na podstawie własnych doświadczeń :

AM z ukierunkowaniem na przywyciągowy FR to mniej więcej 85-90mm pod butem . FR które dadzą radę i na trasie i poza , a zwłaszcza w głębszym śniegu, to coś z przedziału 90-105mm. Powyżej 105 to już raczej typowo na powder day . Długość dla Ciebie to przedział 185-195 cm .

Musisz sobie jednak uświadomić , że nie ma nart idealnych do wszystkiego , czyli zawsze coś za coś . Również , wbrew pozorom , narty same nie jeżdżą , więc im lepsza technika własna , tym lepiej dla nas samych :smile: . Np na takich muldach najlepiej sprawują się narty wąskie , słabo taliowane , niezbyt sztywne i nie za długie , ale kto takie narty teraz kupuje poza zawodnikami , którzy jeżdżą na muldach ? Po prostu trzeba sobie radzić na tym , co mamy w danej chwili przypięte do nóg i tyle :smile: .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fajne i , można powiedzieć , że to ten sam segment , więc ja bym miał problem które wybrać .

Myślę jednak , że żadna z nich Cię nie zawiedzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znane i ogólnie polecane Rossignol 88 ? Jest tutaj na forum pan, który bardzo chwali te deski.

Jaskuuuuuuu...:)

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,experience-88,6901.html

A i jeszcze polecam zwrócić wzrok w stronę serii Atomic Nomad...Blackeye...Niby "tylko" 81 pod butem, ale dechy konkretne.

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,atomic,nomad-blackeye-ti,7203.html

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zgadzam się co do Rossignol 88. Nie jestem fanem tego typu nart (jako grupy, nie tej konkretnej) ale miałem okazje się przejechać i było bez zarzutu. Zaznaczam, że warunki były dobre śnieg miękki do puszystego tam gdzie głębiej. jak na twardym nie wiem - nie wypowiadam się.

Oczywiście, tradycyjnie biorąc pod uwagę parametry kolegi i przeznaczenie deski polecam najdłuższą.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat. Jestem pierwszy raz na nartach w Alpach, śniegu aż za dużo i już wiem że te narty które mam są nie na te warunki (zawsze to wiedziałem ale liczyłem na inną pogodę :) ). Za rok tu wrócę i trzeba by się uzbroić w coś szerszego pod butem. Zawsze byłem pewny że jazda poza trasą mnie nie interesuje, ale teraz jakoś tak wyszło, że tu i tam się trochę wyjechało i co? - Wow ale fajnie. Chciałbym narty na których można pojeździć dłuższym skrętem na trasie i trochę poza trasą. pytanie co wybrać. Widziałem przy restauracji fajne nartki Atomic Vantage Panic i się w nich zakochałem, byłyby ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...