Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart całodziennych - testy


pesce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję porady, jadę do białki w marcu i chciałbym potestować narty, które będe chciał kupić w następnym sezonie. Poniżej moje propozycje proszę o ustosunkowanie się, może jakieś inne propozycje.

moje typy

a) Salomon x-pro sw dł.176

b) Fischer progressor f18 dł.174

c) Head nie wiem który model (naczytałem się o modelu rally - ale to chyba dużo na wyrost jak dla mnie)

d) może jakieś voelki CODE 173 czy 180 ?

1. Płeć - Męska

2. Wiek - 39 lat

3. Waga - 100 kg

4. Wzrost - 179 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, (+-10 dni w sezonie , Białka,Rusin, Kopa Karpacz. - przygotowane trasy i polskie czyli z rana dobre od południa zorane)

6. Moje umiejętności określam na 6 - ćwiczę i uczę się cały czas.

7. Moje buty to - Atomic b-tach 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - RTM 75 dł.166

9. Preferuję styl jazdy - rekreacyjna z zacięciem agresywnym, po polskich stokach

z góry dzięki za propozycje

Pesce.

Edytowane przez pesce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba dużo na wyrost jak dla mnie

Mam podobny wiek, wzrost, wagę i staż. Nie sądzę, żeby jakiekolwiek narty na tym etapie były na wyrost. Testuj narty w kategoriach zaawansowany, ekspert, a nawet zawodnicze i wybierz, te, na których ci się dobrze jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja zapadła

nartki które wybrałem do testów to

1.Head Rally dł.177

2.voelki CODE 173 czy 180 ?

3.Atomic Redster XTI dł. 176

chyba że ktoś ma jeszcze inne propozycje to zaczekam

jak wrócę to zdam relacje z testów.

Pesce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A więc tak:

Po pierwsze to subiektywne odczucia i osoby która pierwszy raz testowała narty to proszę o wyrozumiałość.

Pogoda była rewelacyjna, towarzystwo też.

Zestawy testowe miały być inne, ale jak to w życiu różnie bywa.

Pierwszy dzień, strasznie byłem najarany (za sprawą forum) na rally, ale nie były dostępne i od razu rozczarowanie.

Pan z wypożyczalni (z logo skionline.pl) namówił mnie na magnum ale długość 163 cm, dłuższych nie mieli.

Narta w porównaniu do moich RTM 75 zajebiście szybka, zwinna i twarda, ale przypadła mi do gustu.

Dzień następny voelkl code uvo dł.168 cm - nie mogłem ujarzmić tej narty, dla mnie twarda bezpłuciowa.

Jeździło mi się tak jak samochodem bez amortyzatorów - katastrofa.

Wreszcie nadszedł czas na upragnione Rally, wiązałem wielkie nadzieje z tą nartą i ....

i się zawiodłem (albo miałem zbyt wygórowane wymagania, albo po prostu za słabo jeżdżę i nie umiem wydobyć wszystkiego z tej narty)

Rally (dł.163 cm. dłuższej nie było) nie była zła, chyba jeszcze nie dorosłem do tej narty. Dla mnie 7/10.

Natomiast wróciłem jeszcze tego samego dnia do magnum i dla mnie to jest narta uniwersalna do całodziennego jeżdżenia po przygotowanych stokach. Zwinna, szybka, wybaczająca troszkę błędów. od razu czułem kolosalną zmianę po rally. Nawet wieczorna jazda, po muldach nie sprawiała jej kłopotów.

Dla mnie 9/10 - w następnym sezonie kupuję !!! muszę kasy nazbierać.

Edytowane przez pesce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...