Narty - skionline.pl
Jump to content

Przemekc1

Members
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Excellent

About Przemekc1

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 08/29/1991

Personal Information

 • Imię
  Przemek
 • Miejscowość
  Chrzanów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tylko rzeczy, o których piszę to dotyczą właściwie całego sezonu. Na Pilsko jeżdzą od lat, może nie bardzo często, ale zawsze przynajmniej raz w roku i niestety z roku na rok jest coraz gorzej. Trochę obawiam się sytuacji gdy w końcu zdarzy się jakaś poważniejsza awaria jakiegoś urządzenia i okaże się, że nie ma kasy na naprawę i tyle będizez tego ośrodka.
 2. Byłem wczoraj na Pilsku, warunki narciarskie jak na obecną pogodę dobre, natomiast cały ośrodek robi z roku na rok coraz bardziej przygnębiające wrażenie. Reklama i marketing tam nie istnieje, jedyny profil na facebooku jest prowadzony przez ludzi niezwiązanych z ośrodkiem, w tym roku tego nie widziałem, ale rok temu obsługa chodziła w kurtkach z logo GAT. Wiem, że to niby nie ma wprost przełożenia na jazdę, ale to jakaś abstrakcja, że w nowej firmie używa się logo poprzedniego właściciela. Bramki do biletów w starych nalepkach, gdzieniegdzie wystają peszle z kablami itd. Do tego jeszcze to spalone schronisko (oczywiście tutaj pretensji do właściciela nie mam) i wrażenie jest jakby ten ośrodek był w trakcie likwidacji. Pamiętam, że w poprzednich latach był jakiś pracownik, który przy wysiadaniu z krzesełka na dole lekko je podtrzymywał (nie ma śniegu na stacji) żeby łatwiej było się zabrać z nartami na rękach. Teraz tego nie było, mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, ale widziałem parę osób, które miały z tym problem. Nie rozumiem o czym myśli obecny właściciel, zdaję sobię sprawę, że wymiana urządzeń i budowa naśnieżania to są duże koszty, ale tam ewidentnie brakuje jakiegoś zarządcy, który potrafiłby ogarnąć proste rzeczy i zareklamować ten ośrodek.
 3. No to już niezbyt rozumiem. Przecież 3 to nie jest jakaś mega ścianka, te 200m to chyba można po prostu ściągnąć narty i przejść, tym bardziej, że ratraki jak sam mówisz porobiły dosyć mocne wyrwy, co zresztą widać na fotach od Matiego. Może nie jest to super komfortowe, ale to przecież kilka(naście) minut i jest się na dole, więc nie rozumiem co rodzicie robili z dziećmi na rękach i jadący w dół po takim kartoflisku ryzykując wypadek zamiast zwyczajnie powiedzieć im, że teraz wolno sobie zejdą. Oczywiście inna sprawa to taka, że skoro trasa jest zamknięta to trzeba sobie zdawać sprawę, że w teorii (co czasem równa się praktyce) może być nieprzejezdna, mogą pracować ratraki, po drodze mogą być dziury itd, więc należy się poważnie zastanowić czy można nią zjechać, tym bardziej z dziećmi, a jeżeli się tego nie wie to nie zjeżdzać i tyle.
 4. Są może jakieś przecieki odnośnie tego kiedy można liczyć na trasy na hali pośredniej? Jest jakaś szansa, że otworzą np 10 w ciągu tygodnia, czy raczej jeżeli już to weekend?
 5. Tutaj masz informację na ten moment (czyli ze środy) https://www.szczyrkowski.pl/zaplanuj-pobyt/szczyrk-na-zywo/
 6. Co do krzeseł i przebudowy naśnieżania to byłbym ostrożny. Biorąc pod uwagę uwarunkowania środowiskowe to czasem trzeba po prostu stawiać i modernizować, bo za rok może się okazać, że o pozytywną decyzję środowiskową będzie bardzo ciężko.
 7. Górę do Jaworzyny mogli spokojnie naśnieżyć na zasadzie gromadzenia śniegu, oni mają mało armat i potrzebują czasu żeby usypać górkę śniegu, a czas do tego był dobry. Nie mówię o jego rozgarnianiu na trasę, czy też o naśnieżaniu do dołu, ale trasy do Jaworzyny mogli nasypać. Nowa trasa w SMR, o której piszesz jest przecież mniej więcej na tej samej wysokości. Zresztą z tego co było pisane to decyzja o braku naśnieżania była spowodowana głównie modernizacją systemu. Nie ma co gdybać, trzeba liczyć na to, że warunki pozwolą teraz na dośnieżenie tego co już spadło w postaci śniegu
 8. w COS moze byc slabo. niestety w trakcie mrozow nic nie nasniezali i watpliwe zeby tam byl jakis podklad, po przejechaniu raktraka moga wyjsc kamienie.
 9. Nie sprzeczam się, bo może rzeczywiście dałoby się go napełnić jeszcze bardziej. Tak czy inaczej do naśnieżenia w pełni całego ośrodka taki zbiornik nie wystarczy i pewnie i ze dwa następne by się przydały, ale powstaje pytanie gdzie je umiejscowić i skąd wziąć do nich wodę. Zresztą jak ktoś całkiem słusznie zauważył to trochę nienormalna sytuacja, bo te zbiorniki powinny pomóc w naśnieżaniu, a nie służyć jako całkowite zastępstwo naturalnego śniegu. Pytanie tylko czy przy takich zimach jak ostatnio wszystko nie dąży do tego żeby właśnie stacje były w stanie naśnieżyć się całkiem bez pomocy natury, tylko pytanie jak to się wtedy ekonomicznie zepnie. Chociaż to już zdaje się zbyt duży offtopic i jest do tego osobny temat.
 10. Co do napełnienia zbiornika to musiałby się wypowiedzieć ktoś z odpowiednią wiedzą, ale biorąc pod uwagę stan wody w zbiorniku 24 września (oba zdjęcia z profilu Solisko Arena) to wygląda na to, że to jest mniej więcej maksymalny stan wody dla tego zbiornika: Są zdjęcia gdzie widać rury, on chyba po prostu nie jest zaprojektowany do nalania "pod korek": Dla porównania foto po naśnieżaniu:
 11. Co do Białki to jest trudno porównać, tam jednak walą tłumy, bo i samo Podhale przyciąga bardziej niż Szczyrk całościową ofertą, trasy łatwe, świetna reklama, do tego ten ośrodek nie powstał w rok, dwa, a był systematycznie budowany przez lata. Poza tym jak rok temu narzekałem na podejście TMR to teraz trudno się czegoś przyczepić, wyciągnęli nauczkę i zgromadzili śnieg. Do tego na forum były zdjęcia, że cały ten wielki zbiornik jest właściwie pusty, więc albo wylali wodę w ciągu tych paru dni do rzeki, albo zrobili z tego śnieg w górnej części ośrodka, no innej opcji nie ma. Gdzie tu widzisz jakieś wielkie oszczędzanie. Same warunki mają też lepsze, tam jest po prostu zawsze nieco zimniej. Do tego zima w tym roku jest marna, Białka odpaliła wszystko co miała (tak jak mówię, uważam, że naśnieżanie w Białce to jest ścisły TOP w kraju i jest lepsze niż w Szczyrku, a i o oszczędzaniu raczej nie ma mowy) i zobacz jakie są efekty na ten moment:
 12. Niezbyt rozumiem porównanie. Nikt raczej nie kwestionuje, że Białka ma super system naśnieżania, jak dla mnie lepszy niż SMR, bo oparty o armaty, a nawet z tym systemem nie otwarli wszystkich tras i na niektórych dalej trzymają śnieg nierozgarnięty. Do tego przy takiej bieda zimie jak teraz robi różnicę, że w Białce jest po prostu te parę stopni zimniej. Dobrym przykładem jest właśnie BSA, oni nigdy nie oszczędzali na naśnieżaniu, a i tak muszą zrobić przerwę. Może właśnie to był ich błąd, bo mogli wstrzymać się trochę z otwarciem jak SMR i nie byłoby takiego płaczu, ale z drugiej strony kto już tam pojeździł to jego.
 13. No chyba logicznie, że zamykają wtedy kiedy są warunki do nasniezania i poprawy warunków. Dla stacji narciarskich najważniejszy okres roku zaczyna się przez świętami i nic dziwnego, że chcą się dobrze na niego przygotować I maksymalnie naśniezyć.
 14. Czy wiadomo coś odnośnie Czarnego Gronia? Zazwyczaj ta stacja rozpoczynała sezon szybko i naśnieżanie działało tam od pierwszych mrozów. W tym roku praktycznie nic się nie dzieje, mimo faktu, że mrozy były bardzo konkretne.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...