Narty - skionline.pl
Jump to content

Przemekc1

Members
 • Posts

  272
 • Joined

 • Last visited

About Przemekc1

 • Birthday 08/29/1991

Personal Information

 • Imię
  Przemek
 • Miejscowość
  Chrzanów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Przemekc1's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

275

Reputation

 1. Wszędzie orczyki się tylko likwiduje, bo przeciętny narciarz oczekuje wygodnej kanapy, bo wszędzie jak to określasz występuje narciarstwo wygodne. Także takie gadanie jak to u nas jest źle, a za granicą mają inne podejście jest zwyczajne nieprawdą. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie orczyki zostaną zastąpione przez kanapy, bo są różne warunki terenowe (lodowce), a także nie wszędzie ma to zwyczajnie sens ekonomiczny, ale każdy ośrodek jak tylko ma długą i szeroką trasę i ma możliwości to stawia tam kanapę, a nie orczyk. Żaden typ narciarza się nie zmieni, jedyne co to przez kryzys i odpływ klientów padną to małe stacje gdzie nie ma dobrej infrastruktury (czytaj również wypasionych kanap), bo stacja nie utrzyma się na pasjonatach narciarstwa tylko potrzebuje narciarza wygodnego, który pojedzie z rodziną tam gdzie są kanapy.
 2. W tym sezonie dużo jeździłem i moim zdaniem był widać znaczący odpływ narciarzy, obecne ceny są zdaje się zbyt wysokie dla zauważalnej części narciarzy.
 3. Czarna trasa jest ostra, ale faktycznie jest raczej płaska, więc jeżeli kiedyś były tam duże muldy to już tego nie ma. Ja bardzo lubię ten ośrodek na marzec/kwiecień. Jest wtedy dosyć mało ludzi i mnóstwo śniegu, w tej dolinie jest bardzo dobry mikroklimat. Do tego trasy są zawsze dobrze przygotowane i kanapa chodzi bardzo szybko - co często nie jest oczywiste w naszych ośrodkach gdzie mam wrażenie, że wyprzęgane kanapy często są zwalniane.
 4. Dla potomności tak wyglądała trasa główna, w zasadzie do końcowej ścianki warunki super jeżeli chodzi o ilość śniegu:
 5. Wczoraj zakończenie sezonu na Rohaczach, warunki jak na 1 maja zaskakująco dobre, w zasadzie oprócz samej ścianki i dołu bez przetopów. Skiturowców więcej niż narciarzy zjazdowych, także jeżeli ktoś się chce wybrać jeszcze na skitury to Roahce powinny jeszcze troche wytrzymać:
 6. Czy ktoś dowiadywał się bezpośrednio w Rohaczach czy są czynni w niedziele? Na stronie w każdym miejscu jest inna informacja
 7. Troszkę nie w temacie, ale niektórzy pewnie mają blisko - na Słowacji w Rohaczach warunki dalej jak w środku sezonu, w przyszły weekend mają dalej działać:
 8. Jakaś bzdura, jeżdzę dużo w te okolice, parkingi pod praktycznie wszystkimi ośrodkami są bezpłatne, w zasadzie nie kojarzę żadnego (no Kasprowy, ale tam nawet nie da się dojechać samochodem) Płatne parkowanie jest w samym Zakopanem, plus przy wejściach na szlaki. Tak samo wszystkie stacje typu Kasina, Myślenice, Jaworzyna, Tylicz, wszędzie parkowanie jest darmowe.
 9. Mam do sprzedania 2 vouchery na wiślański skipass, cena taka jak przy kupnie czyli 60zł za sztukę.
 10. A jeszcze zapytam o stację stok, jak tam to wygląda w weekendy? Okazało sie, że na ten moment szukam czegoś w wiśle na wiślańskim skipasie i koniecznie z knajpą/karczmą na dole Niestety w Wiślę zazwyczaj jest knapja dopiero po wyjeździe kolejką. Zdaje się właśnie, że tylko stacja stok spełnia to wymaganie, tylko zastanawiam się czy trzeba się nastawiać na duże kolejki w weekend, dzisiaj z tego co patrzę jest dosyć luźno.
 11. Gdzie w weekend powinno być mniej ludzi, Nowa Osada czy Soszów?
 12. Użyj Google, zaskakująca ignorancja. Ja rozumiem, ze narciarsko można dyskutować co jest lepsze i pewnie Szczyrk wygrywa, ale porównywanie Szczyrku jako miejscowości do Krynicy to jest nieporozumienie.
 13. Do połączenia ze Slotwinami potrzeba jednego orczyka. Gdyby jeszcze na slotwinach się dogadali to powstałby konkretny jak na nasze warunki ośrodek Jaworzyna-Slotwiny-Azoty
 14. Na filmie wygląda na dosyć niegroźnie zderzenie, a tu złamany kęgosłup, niewiele trzeba jak widać Chociaż na filmiku widać też drugą sprawę, jak dla mnie tam jest zdecydowanie za dużo ludzi na stoku, ja osobiście odpuszczam jazdę w takich warunkach.
 15. Można się spodziewać mniej więcej wszystkiego , bo to przełom lutego i marca. Wystarczy obejrzeć sobie posty z tego okresu z poprzednich lat.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...