Narty - skionline.pl
Jump to content

Przemekc1

Members
 • Posts

  271
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Przemekc1

 1. W tym sezonie dużo jeździłem i moim zdaniem był widać znaczący odpływ narciarzy, obecne ceny są zdaje się zbyt wysokie dla zauważalnej części narciarzy.
 2. Czarna trasa jest ostra, ale faktycznie jest raczej płaska, więc jeżeli kiedyś były tam duże muldy to już tego nie ma. Ja bardzo lubię ten ośrodek na marzec/kwiecień. Jest wtedy dosyć mało ludzi i mnóstwo śniegu, w tej dolinie jest bardzo dobry mikroklimat. Do tego trasy są zawsze dobrze przygotowane i kanapa chodzi bardzo szybko - co często nie jest oczywiste w naszych ośrodkach gdzie mam wrażenie, że wyprzęgane kanapy często są zwalniane.
 3. Dla potomności tak wyglądała trasa główna, w zasadzie do końcowej ścianki warunki super jeżeli chodzi o ilość śniegu:
 4. Wczoraj zakończenie sezonu na Rohaczach, warunki jak na 1 maja zaskakująco dobre, w zasadzie oprócz samej ścianki i dołu bez przetopów. Skiturowców więcej niż narciarzy zjazdowych, także jeżeli ktoś się chce wybrać jeszcze na skitury to Roahce powinny jeszcze troche wytrzymać:
 5. Czy ktoś dowiadywał się bezpośrednio w Rohaczach czy są czynni w niedziele? Na stronie w każdym miejscu jest inna informacja
 6. Troszkę nie w temacie, ale niektórzy pewnie mają blisko - na Słowacji w Rohaczach warunki dalej jak w środku sezonu, w przyszły weekend mają dalej działać:
 7. Jakaś bzdura, jeżdzę dużo w te okolice, parkingi pod praktycznie wszystkimi ośrodkami są bezpłatne, w zasadzie nie kojarzę żadnego (no Kasprowy, ale tam nawet nie da się dojechać samochodem) Płatne parkowanie jest w samym Zakopanem, plus przy wejściach na szlaki. Tak samo wszystkie stacje typu Kasina, Myślenice, Jaworzyna, Tylicz, wszędzie parkowanie jest darmowe.
 8. Mam do sprzedania 2 vouchery na wiślański skipass, cena taka jak przy kupnie czyli 60zł za sztukę.
 9. A jeszcze zapytam o stację stok, jak tam to wygląda w weekendy? Okazało sie, że na ten moment szukam czegoś w wiśle na wiślańskim skipasie i koniecznie z knajpą/karczmą na dole Niestety w Wiślę zazwyczaj jest knapja dopiero po wyjeździe kolejką. Zdaje się właśnie, że tylko stacja stok spełnia to wymaganie, tylko zastanawiam się czy trzeba się nastawiać na duże kolejki w weekend, dzisiaj z tego co patrzę jest dosyć luźno.
 10. Gdzie w weekend powinno być mniej ludzi, Nowa Osada czy Soszów?
 11. Użyj Google, zaskakująca ignorancja. Ja rozumiem, ze narciarsko można dyskutować co jest lepsze i pewnie Szczyrk wygrywa, ale porównywanie Szczyrku jako miejscowości do Krynicy to jest nieporozumienie.
 12. Do połączenia ze Slotwinami potrzeba jednego orczyka. Gdyby jeszcze na slotwinach się dogadali to powstałby konkretny jak na nasze warunki ośrodek Jaworzyna-Slotwiny-Azoty
 13. Na filmie wygląda na dosyć niegroźnie zderzenie, a tu złamany kęgosłup, niewiele trzeba jak widać Chociaż na filmiku widać też drugą sprawę, jak dla mnie tam jest zdecydowanie za dużo ludzi na stoku, ja osobiście odpuszczam jazdę w takich warunkach.
 14. Można się spodziewać mniej więcej wszystkiego , bo to przełom lutego i marca. Wystarczy obejrzeć sobie posty z tego okresu z poprzednich lat.
 15. Bardzo dawno tam nie jeździłem, ale golgotę zapamiętałem jako mocno ostrą czerwoną trasę, pewnie gdyby była czarna nie byłbym zdziwiony, bardzo dużo zależy od warunków.
 16. Regresem określam sytuację gdy w trakcie prowadzenia ośrodka mam mniej tras/kolei do jazdy niż przed, co przez spory czas funkcjonowania ośrodka CTE było faktem. Do tego tam brak było jakiegokolwiek planu i wizji rozwoju. Przypominam też, że zgodnie z niektórymi informacjami było blisko do rezebrania Buczynki. Biorąc pod uwagę potencjał tej góry zarządzanie tym ośrodkiem moim zdaniem było fatalne i bardzo dobrze, że nastąpiła zmiana. Ja również trzymam kciuki, że teraz będzie lepiej, niestety obecne kroki nowych właścicieli nie są zbyt korzystne, ale liczę, że na przyszły sezon będize już jakaś poprawa.
 17. No bądźmy poważni, przez błędny decyzje CTE ośrodek przez wiele lat działał gorzej niż przed przejęciem. Oczywiście największym problemem była Buczynka i likwidacja orczyków przez co ośrodek przestał działać jako całość. Do tego wieczne problemy z uruchamianiem orczyków na kopiec, przez większość czasu brak inwestycji w naśnieżanie (fakt, to poprawiło się jakieś 2 lata temu). Właściwie brak jakichkolwiek inwestycji w górnych partiach, jedyne co się tam kręciło i zmieniało to w okolicach dolnej kanapy. Okres CTE to mocny zastój, a wręcz regres tego ośrodka.
 18. I jeżeli dobrze pamiętam to jest zamknięta przede wszystkim dlatego, że próbowano ją właśnie zrównać i koparkami naruszono osuwisko.
 19. Pośmieszkowali, ale fakty są takie, że ośrodek aspirujący do miana czołówki kraju otwiera jedną trasę narciarską (2), dojazdówki ze zbójnickiej kopy naprawdę nie da się nazwać normalną trasą, to bardzo szeroka, ale totalnie płaska dojazdówka, jak się człowiek dobrze nie rozpędzi to trzeba się odpychać.
 20. To od razu sam sobie odpowiem -właśnie sprawdziłem i w moim przypadku z systemu został całkowicie wycofany certyfikat jaki miałem wygenerowany zaraz po 3 dawce i mam tylko widoczny poprzedni, także chyba założenie jest, że przez te 2 tygodnie bez znaczenia czy to była nasza 3 dawka (astra/pfizer/moderna) czy też druga (JJ) trzeba się posługiwać starym certyfikatem. Nie zmienia to faktu, że w aplikacjach testujących nowy certyfikat, który sobie zapisałem jest w tych aplikacjach widoczny jako ważny.
 21. To jest nieprawda, sporo z tym zamieszania jest w mediach. Problemem jest dawka przypominająca po Johnsonie gdzie rzeczywiście certyfikat jest nieważny, jeżeli miałeś wcześniej dwudawkową to certyfikat z wpisem 3/3 jest ważny od początku. Ważność certyfikatu może sprawdzić sobie każdy za pomocą darmowej aplikacji, czy to naszej: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.cez.sws&hl=pl&gl=US Czy np włoskiej: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ministerodellasalute.verificaC19&hl=en_US&gl=US
 22. Przemekc1

  Słotwiny Arena

  W tym roku jest w końcu szansa na drugą trasę na Kasinie, przed sezonem zamontowali w końcu profesjonalna naśnieżanie i biorąc pod uwagę, że poszli w techno alpina to na pewno będą chcieli ją otworzyć.
 23. Do czego to doszło, biorąc pod uwagę obecne ceny to oferta białki, szczególnie biorąc pod uwagę, że karnet tatry ski jest na wiele ośrodków jest niezwykle atrakcyjna i jedna z najtańszych, oby nie skorygowali tego cennika
 24. Pytam, dlatego, że ja byłem zaskoczony jak wiele osób widziałem rok temu na Pilsku zaraz po otwarciu tej kanapy. Także o dopływ ludzi bym się tam nie bał. Ponownie - to jest jedna z nielicznych gór narciarskich u nas, ludzie przyjadą chociażby dla pięknych widoków i większej ilości tras niż jedna łąka.
 25. Czy byłeś na Pilsku w zeszłym roku to otwarciu Buczynki?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...