Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marker MRR CP1 SC


Tytus Atomicus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wyjazd w gory zabieram dawno (z 10 lat temu) nie uzywane K2 Four z wiazaniami Marker MRR CP1 SC.

Podobne do tych (moje sa o rok czy dwa nowsze, szyna ma nieco inny ksztalt):

http://www.tetongravity.com/forums/showthread.php/230065-FS-Marker-SELECTIVE-CONTROL-twincam-RACING-binders-GREATEST-OF-ALL-TIME

Nistety, ostatni raz uzywalem ich z innymi butami i teraz musze to podregulowac. Rzecz w tym, ze zupelnie nie pamietam jak to zrobic.

W szczegolnosci nie pamietam, czy mozna ustawiac tam wysokosc szczek z przodu (jak zdejmuje sie te plastikowa oslone?), jak i czy w ogole reguluje sie te tylne spezyny, i jak przesunac na szynie zeby dostosowac do dlugosci buta (nie moge dobrac sie do srubek - skistopery przeszkadzaja)???

Czy ktos moze cos nt temat pamieta, albo dysponuje linkiem do instrukcji, tekstowej albo video?

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej skorzystać z fachowego serwisu?

Za samo ustawienie wiązań wiele nie zapłacisz,a będziesz mieć pewność,że jest to zrobione jak należy. :rolleyes::

plus ew. skorzystać z JetBonda, sprawdzą ci wiązania i będziesz miał pewność, że jeszcze jako tako działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie sadze, zeby to bylo szybsze i wygodniejsze.

A i szukac teraz fachowego serwisu nie za bardzo mam czas.

Poza tym przekrecenie kilku srubek to naprawde nie jest zadna filozofia.

Masz całkowitą rację, tylko jest pewne małe "ale".

Nie używałeś 10 lat wiązań i twierdzisz, że pokręcisz śrubkami, ustawisz "coś" i one będą poprawnie działać?

Szukanie fachowego serwisu? Wujek gogle + warszawa jetbond.

Chyba, że nie przejmujesz się zbytnio stanem wiązań, kolan, kości. Wtedy śrubokręt i do dzieła metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, tylko jest pewne małe "ale".

Nie używałeś 10 lat wiązań i twierdzisz, że pokręcisz śrubkami, ustawisz "coś" i one będą poprawnie działać?

Mhm. Tak twierdze. Narty staly sobie w domu, sprezyny zwolnione, co mialoby sie im stac?

Szukanie fachowego serwisu? Wujek gogle + warszawa jetbond.

A jak sie okaze ze serwisant pierwszy raz widzi takie wiazania na oczy (te wiazania nie sa produkowane od conajmniej 10 lat)?

Zreszta, i tak nie mam na to czasu.

Chyba, że nie przejmujesz się zbytnio stanem wiązań, kolan, kości. Wtedy śrubokręt i do dzieła metodą prób i błędów.

Troche sie przejmuje, ale jakos jak dotad zawsze mi sie udawalo.

Jednakowoz intrukcja bardzo by mi pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawy link:

http://donsnotes.com/sports/ski-marker-mrr.html

Niestety, opis jest b. ogolny. W momencie, gdy dochodzimy do regulacji sily docisku buta (nie: wypiecia) facet radzi oddac to rece zawodowcow z serwisu.

Z gory wyjasniam tutejszym forumowym pouczaczom (sic!), ze obdzwonilem kilka serwisow, rozmawialem z kilkoma znajomymi i mniej mi znanymi serwismanami i albo byli za mlodzi (i takich wiazan w zyciu nie widzieli), albo nie za bardzo pamietali jak to sie regulowalo.

Na szczescie zadzwonilem do jednego znajomego wieloletniego uzytkownika markerow i ten cos tam pamietal.

ok, jade na ten Chopok.

Po powrocie przygotuje jakis samouczek nt tej regulacji. Moze za kilka lat sie komus przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...