Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Vacuum Fit...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

dealer ? haha nie ten adres wolę piwko i wódeczkę ale nie jak pisze na forum :stupid:

Odpowiedając na twoje pytanie - tak nie cały sezon i zwrócili mi kasę ..... a to co napisałem wyżej jest spowodowane tym faktem i doświadczeniem z butami formowanymi u mnie i u moich znajomych.

konkretnie jaki to był model ?

Generalnie współczuje, bo u mnie sie dopasowały pierwsza klasa ! Ale z tego co napisałeś to sie nie dziwie , u mnie procedura była nieco inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

- skarpetki tak ale nie muszą być jakieś kosmiczne i cienkie tylko po prostu w miarę dobre. Wniosek z bólem i odmrożeniem... głupota.

- Wcale nie. Nigdy nie formowałem butów ani nie robił tego nikt z mojego najbliższego otoczenia, po prostu trzeba umieć but dobrać i nie mieć dziwnych oczekiwań.

- przy dobrze dobranych butach nie trzeba spinać mocno klamer nawet do jazdy (rozumiem, że cały czas mówimy o porządnych sztywnych butach i narciarzu) dopięcie dopiero przy solidnej jeździe.

A przede wszystkim trzeba sobie dobrze dobrać buty a nie być zaślepionym formowaniem bo pomimo, że takie buty są już na rynku pewnie ponad 20 lat to dopiero ostatnio wymyślono że to niezły interes, i można ludziom wcisnąć, że to niezbędne.

Pozdrowienia

ehh...... poprostuje hehe :

- w twardych butach lepiej sie sprawdzają cienkie skarpetki - nie ma co dyskutować - żadne kosmiczne - zwykłe socsy / roche czy inne ale cienkie

-jak kupujesz buty które możesz formować to dążysz do ideału mają być idealne bo taki jest zamysł tej technologii

-mocne spinanie klamer ehh .... tych butów nie powinno się spinać mocno jak ich nie masz na nogach - nie zrozumiałeś

-buty formowanwe termicznie to postęp i wygoda szczególnie w butach twardych powyżej 120 - nie każdy ma modelowe stopy więc bardzo fajna sprawa powtórzę w butach twardych.

-nawet długie mierzenie butów i ich formowanie nie zastapi typowej jazdy na nartach - dlatego czasami trzeba but ponownie poprawić

co do odmrożeń i dretwienia stóp - wygrzałem na cienkiej skarpetce, but był wtedy idealnie dopasowany to było już w drugim sezonie - założyłem grube skarpetki typowy standart , nie było zbyt komfortowo ale dało się jeżdzić (wrażenie ciasnego buta) ..... cały dzień na nartach - wieczorem klasyczne odmrozimy któregoś tam stopnia - nigdy wiećej tego nie miałem jeżdząc w cienkich skarpetkach dla których but był formowany - wydaje się niewiele 1-3 mm ale róznica bezcenna.

konkretnie jaki to był model ?

Generalnie współczuje, bo u mnie sie dopasowały pierwsza klasa ! Ale z tego co napisałeś to sie nie dziwie , u mnie procedura była nieco inna.

rc4 130 z 13/14 (szeroka stopa) - zmieniłem na xmax130 - i po jednym sezonie i kilku poprawkach są idealne - moge w nich spać :tongue: używam do dziś ....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enigdy wiećej tego nie miałem jeżdząc w cienkich skarpetkach dla których but był formowany - wydaje się niewiele 1-3 mm ale róznica bezcenna.

...a stoi coś na przeszkodzie formować buty w zwykłych skarpetkach narciarskich? Mam z 10 par, większość praktycznie taka sama.

Czy dobrze rozumie że w tych butach jest mozliwość ustawienia kąta nachylenia-natarcia? Czy jak to się tam nazywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a stoi coś na przeszkodzie formować buty w zwykłych skarpetkach narciarskich? Mam z 10 par, większość praktycznie taka sama.

Czy dobrze rozumie że w tych butach jest mozliwość ustawienia kąta nachylenia-natarcia? Czy jak to się tam nazywa:)

Buta formujesz na gołej stopie na którą serwisant nakleja taśmy w miejscach newralgicznych na palcach masz założony kapturek ew.poprawki polegają na identycznym oklejaniu stopy plus druga warstwa w miejscu gdzie uciska .

Co do ustawiania kątów to trza poczytać w opisie modelu na pewno nie ustawia się tak jak jak w serii soma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Vacuum Fit...

Buta formujesz na gołej stopie na którą serwisant nakleja taśmy w miejscach newralgicznych na palcach masz założony kapturek ew.poprawki polegają na identycznym oklejaniu stopy plus druga warstwa w miejscu gdzie uciska .

Co do ustawiania kątów to trza poczytać w opisie modelu na pewno nie ustawia się tak jak jak w serii soma

U mnie na tak oklejona gołą stopę zakładałem skarpetę narciarska, najcieńsza jaka miałem (zreszta nie jeżdzę w grubych) i taki "zestaw" wkładałem do botka. Nie wkładałem gołej stopy do botka . Za namową serwisanta formowanie bez wkładek sidasa, tylko na oryginalnej wkładce, ale ustawienie dopasowania na 200, mimo ze domagałem sie 300. Wkładki wymieniłem po formowaniu. Zagrało ok

Kat natarcia - tutaj w trakcie dopasowywania ustawiasz rozgrzane buty na maszynie w wymuszonej pozycji na specjalnych pałąkach , nie wiem czy można to regulować i zwiekszyć kat natarcia . Dodatkowo w moim bucie jest regulacja - specjalna wkładka na górnej tylnej części , która wyciągnięta zwiększa kat natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tak oklejona gołą stopę zakładałem skarpetę narciarska, najcieńsza jaka miałem (zreszta nie jeżdzę w grubych) i taki "zestaw" wkładałem do botka. Nie wkładałem gołej stopy do botka . Za namową serwisanta formowanie bez wkładek sidasa, tylko na oryginalnej wkładce, ale ustawienie dopasowania na 200, mimo ze domagałem sie 300. Wkładki wymieniłem po formowaniu. Zagrało ok

Kat natarcia - tutaj w trakcie dopasowywania ustawiasz rozgrzane buty na maszynie w wymuszonej pozycji na specjalnych pałąkach , nie wiem czy można to regulować i zwiekszyć kat natarcia . Dodatkowo w moim bucie jest regulacja - specjalna wkładka na górnej tylnej części , która wyciągnięta zwiększa kat natarcia.

Serwisant który formował moje buty zalecał natomiast- i tak zrobiłem-aby na plastry - a w zasadzie takie quasi filcowe nakładki-ubrać skarpetę w której zazwyczaj się jeżdzi.Zalecał aby używać po formowaniu skarpet o zbliżonych parametrach do tych w których było formatowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant który formował moje buty zalecał natomiast- i tak zrobiłem-aby na plastry - a w zasadzie takie quasi filcowe nakładki-ubrać skarpetę w której zazwyczaj się jeżdzi.Zalecał aby używać po formowaniu skarpet o zbliżonych parametrach do tych w których było formatowanie.

Dokładnie tak samo miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że będę musiał zakupić nowe butki, stąd pytanie do użytkowników Fischer Vacuum Fit. Jakie macie zdanie? Ceny teraz są na poziome 1200 zł.

Wstępnie interesuje mnie model Soma Vacuum 110. Nie mam sportowego zacięcia, raczej aktywnie-komfortowo, czasami lubię pocisnąć.

Obecnie mam Nordica Speedmachine 130.

Mam za sobą używanie i formowanie kilku par i typów butów Fischer Vacuum.

Dla mnie ten wybór sprawdził się idealnie. Mam szeroką stopę i wysokie podbicie. Buty po jednokrotnym formowaniu pasują idealnie. Formowałem je w Krakowie w Windsport oraz u Marka Żurawieckiego w Sport Center w Gliwicach.

Na uwagę zasługuje formowanie u Marka butów turowych, które po wyjęciu z kartonu nie mogłem dopiąć na nodze, a jak już na siłę to zrobiłem, ty prawie mi stopa odpadła :). Po formowaniu but leży jak ulał. Brak ucisków, wygoda nawet przy długich wędrówkach. Polecam!

Co do butów zjazdowych, to używam Rangerów 120, czyli bytów dedykowanych poza trasy. Mogę powiedzieć, że imadła to nie są. I tak ma być w tych typach. Nie miałem okazji jeździć w butach Vacuum z serii Race.

I jeszcze jedna uwaga. Buty nie pękają, nie odkształcaja się, nie stają się miękkie z czasem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Vacuum rc 130 drugi od gory model. Formowane 2 razy pod ciśnieniem 300. Buty nie pękają, nie odkształcają się. Pasują idealnie. Są dość wygodne. Bardzo ciężko się je zakłada. Równie ciężko zdejmuje. Buty są wrażliwe na temp wbrew temu co deklaruje producent, może nie tak jak Langi, ale jest to odczuwalne, zarówno w plusowych temp jak i minusowych. Botek cieniutki. Faktycznie warto używać skarpet o podobnych parametrach co przy formowaniu, jakakolwiek zmiana grubości skarpet, zwłaszcza w newralgicznych miejscach, jest odczuwalna. Buty niższe o ok 1,5 cm od porównywalnych Head i odrobinę mniej sztywne bocznie niż porównywalne Heady. Paski booster Fischer po ok 100 dniach przetarte, w górnych klamrach po tym czasie zaczynają pękać sprężyny (podobnie jak i porównywalnych Headach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...