Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nart


Cortezky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do zakupu nowych (i pierwszych) nart. Jeżdzę już dobre 8 sezonów, zacząłem jak miałem 10 lat, niestety cały czas na wynajmowanym sprzęcie.

Mam 188~ cm wzrostu, szukam narty na jazdy po stoku (głównie Słowacja lub Włochy - Civetta).

Cena - budżetowo niestety, szukam czegoś najlepiej na wyprzedaży, do około 1000 zł (1300 max)

Kilka par które mnie zainteresowały:

1) http://snowsport.pl/p14859-Narty_Fis...rail_2015.html

2) http://snowsport.pl/p17125-Narty_Fis...rail_2015.html

3) http://snowsport.pl/p18628-Powystawo..._B_W_2016.html

4) http://snowsport.pl/p16822-Powystawo...O_12_2016.html

Jeszcze edytuję i dodam całą metryczkę :D

1. Płeć - Męska

2. Wiek - 18 lat

3. Waga - 75 kg

4. Wzrost - 189 cm

5. 8 sezon, 4-8 dni

6. Umiejętności - nie mam pojęcia, ciężko mi to określić, 7.510?

7. Buty - dodam niedługo, nie pamiętam dokładnie modelu a nie mam do niego teraz dostępu

8. Aktualne narty - nie posiadam

9. Styl jazdy - lubię jeżdzić zarówno szybko i agresywnie, ale uwielbiam też długie, szybsze i rozległe krawędziowanie i przytulanie się do samego stoku, ciężko mi określić mój styl jazdy

Co o tym uważacie? Jakieś porady, propozycje?

Dzięki, 5!

Edytowane przez Cortezky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wiadomo, że Blackeye. Warunek jest jednak, długość wzrostu. Lubią prędkość, a rocker chyba ze 30cm. Można na bark polecieć jak za krótkie. Ja przez trzy lata ani jednej gleby nie zaliczyłem a na Fisie to czasem pod setkę było. Progressory też dobre, mam F-19 świetne ale wymagające. Na Blackeyach luźniej się śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

Wychodzi na to że średnio co 28 metrów gleba 

Góralowi chodziło o prędkość, a nie o ilość gleb. Trzeba czytać ze zrozumieniem. 

Pozdrawiam serdecznie.

PS jakbyś pośmigał z Góralem na deskach to byś ......

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

To mi nie grozi, nie jestem nie byłem i nie będę zawodnikiem choć kilkadziesiąt razy trasą FIS w Szczyrku zjechałem

No to jesteś lepszy o te kilkadziesiąt razy ode mnie , bo ja ani razu trasą FIS w Szczyrku nie zjechałem. Za to miałem "przyjemność" nią podchodzić, ale tylko z buta i to latem. I powiem Ci, że marzy mi się kiedyś zjechać FIS-em zimą na deskach. Trasa naprawdę piękna i bardzo ciekawa, ale czy się odważę? Może w towarzystwie Górala spod Skrzycznego!

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marionen napisał:

No to jesteś lepszy o te kilkadziesiąt razy ode mnie , bo ja ani razu trasą FIS w Szczyrku nie zjechałem. Za to miałem "przyjemność" nią podchodzić, ale tylko z buta i to latem. I powiem Ci, że marzy mi się kiedyś zjechać FIS-em zimą na deskach. Trasa naprawdę piękna i bardzo ciekawa, ale czy się odważę? Może w towarzystwie Górala spod Skrzycznego!

Pozdrawiam serdecznie.

Och zarty sie Ciebie trzymaja :D

 

Pozdrowienia  dla ciebie i Ani  Mario.

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Och zarty sie Ciebie trzymaja :D

 

Pozdrowienia  dla ciebie i Ani  Mario.

Dzięki, no w Twoim towarzystwie, też bym się odważył. Mam nadzieję, że w tym sezonie spotkamy się wcześniej, niż na wiosennym WZF-ie. Tuż przed problemami z działaniem forum wysłałem Ci wiadomość odnośnie nart (powszechnie uważanych teraz za starożytne). Jedną parę trzymam odłożoną dla Ciebie. Fajnie byłoby razem pośmigać na ołówkach.

Pozdrawiam serdecznie, Ania oczywiście też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam o szerokość narty pod butem. Bo z tego filmiku wynika że optymalną szerokością jest  75mm, polecane narty tj. Nomad Blackeye mają 80mm, obecnie śmigam na 70mm i jeździ mi się dobrze. Czy te blackeye są tak skonstruowane że nie odczuję tych 80mm czy jednak szukać nart 75mm. Dodam że dł. chcę kupić 181cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strzelec Pytanie jakich wiele, ale muszę Ci odpisać ze względu na avatar :) Cuore sportivo ? 

Wracając do szerokości pod butem.

Kilka ostatnich sezonów spędziłem na tych nartach: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,head,i-supershape-rally,6401.html

76mm pod butem.

Jechały po wszystkim, ale kiedy przejechałem się na pseudo slalomce brata - 67 mm pod butem byłem zaskoczony szybkością przejścia z krawędzi na krawędź - inna bajka.

Minus tak wąskich desek to zachowanie na gorzej przygotowanym stoku i konieczność bycia aktywnym (narta chce skręcać).

W obecnym sezonie będę ujeżdżał 66 pod butem (fis to 65) i bardzo jestem ciekaw jak to będzie latało.

Ja bym to ujął tak, narta z grupy AM >70mm pojedzie wszędzie ale tyłka Ci nie urwie. Narty węższe mogą być trudniejsze na muldach, ale wtedy można jechać śmigiem :) a na twardym stoku będzie bajka. 

Polecam - https://www.youtube.com/watch?v=auyf37Me35E Dotrwaj do końca filmu i zobacz na jakich nartach gość śmiga.

M!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, strzelec napisał:

A jeszcze dopytam o szerokość narty pod butem. Bo z tego filmiku wynika że optymalną szerokością jest  75mm, polecane narty tj. Nomad Blackeye mają 80mm, obecnie śmigam na 70mm i jeździ mi się dobrze. Czy te blackeye są tak skonstruowane że nie odczuję tych 80mm czy jednak szukać nart 75mm. Dodam że dł. chcę kupić 181cm.

 

Blackeye to nawet 81mm, ale to nie ma znaczenia, na wolnych i płaskich trasach nie wiele na nich się ucieszysz. Za to gdzie indziej to rajska narta. Nie ma najmniejszego problemu postawić ją na krawędzi. Szerokość i długość zabezpieczy cię w najtrudniejszych momentach. Dzięki hardkorowi chłopaki spod samiuśkich Taterków za miłe słowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dla zachęty odnośnie narty Backeye Ti, ja jeżdżę na modelu 2011/12, choć teraz to już właściwie podchodzę na niej. Przepiąłem wiązania na tourowe i też świetnie sobie radzą ale parę lat temu:

Możesz oczywiście pośmigać sobie po szynach:

Ale przede wszystkim to narta ta uwielbia pełen cross, ja zresztą też co słychać na załączonym filmiku z najlepszej - uważam - trasy w Beskidach nr. 1 Hala Skrzyczeńska, Młaki, - Czyrna. Trasa czerwona mocno zaniedbana, ale przez to wzrastają jej walory do ostrej crossowej jazdy.

Zarówno uciekający rider jak i ścigający przypięci są do tej właśnie narty. Blackeye lubią występować w parach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie kupiłem narty Blackeye ale zastanawiam się jeszcze nad tymi Fischerami http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,fischer,motive-80,8503.html

Tylko teraz czy one nie będą za trudne jak na moje umiejętności ( w skali forum 6+ ) co prawda lubię długie skręty ale nie koniecznie już bardzo szybko zjeżdżać. Może ktoś podpowie, bo ciężki orzech mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...